Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 15 - Elahaz
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

15. Elahaz, Algiz, Eolh, Elhaz

Walor fonetyczny: Z


ŁOŚ (ROZPĘD, PORYW), OCHRONA


Samica (łosia) zakłada swą siedzibę
najczęściej wśród bagien
wzrasta wśród wodnych rozlewisk
i rzuca się zajadle by zranić
krwią zabarwić
każdego
kto w jakikolwiek sposób popróbuje
ją schwytać.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Runa ta, podobnie jak Thurisaz, ma dwa ostrza. Staroangielskie słowo "samica łosia" stanowi poetycką nazwę miecza. W swej istocie Elahaz jest zasadą przyciągania i jedności między świadomością indywidualną a wyższym "ja". Owo zespalanie może być oczywiście niebezpieczne, gdy ten, kto próbuje, nie jest jeszcze odpowiednio przygotowany. Podobnie jak w przypadku runy Eihwaz, tutaj również można szukać odniesień do symboliki drzew, by ukazać związki między "korzeniami a gałęziami" wszystkich rzeczy. Można też w tym wypadku mówić o formie "tęczowego mostu", łączącego ludzką duszę z wymiarem boskim.


STRONA JASNA

Z energią Elahaz związane są nowe sytuacje i zadania życiowe, wraz z którymi nadchodzą niepożądane pragnienia, namiętności i wpływy. Runa ta może służyć jako zwierciadło komuś, kto walczy sam z sobą. Aby rozpoznać siebie potrzebujesz przestrzeni. Będzie ona chronić ciebie tak, jak zakrzywione rogi chronią łosia; będzieostrzegać jak szelest trawy. Otwarta przestrzeń wokół nas to także roztropność, działanie w porę i życie wedle stałych zasad. Jeśli przeżywasz ból - obserwuj go, pozostań z nim, a przeminie. Nie próbuj opuszczać w dół zasłony i uciekać od życia zaprzeczając temu, co się wydarza. Otwartość i spokojne stawianie czoła nowym sytuacjom to najlepsza dla ciebie ochrona. Nie bój się, że nie otrzymasz; nie lękaj się, że stracisz.

Siła Elahaz może być użyta do ataku, a zarazem może ciebie ochronić. Zasadniczo runa ta nie reprezentuje żadnej osoby, lecz siły boskie. Sprzyja wszystkim, którzy zajmują się sztuką wróżenia. Dla innych może być niebezpieczna.


STRONA CIEMNA

Poważne niebezpieczeństwa powstają w ukryciu. Brak odpowiedniego przygotowania może doprowadzić do wchłonięcia przez moce silniejsze od nas, do poważnego zranienia samego siebie. Zablokowanie Elahaz bywa błogosławieństwem dla wielu ludzi. Dla uprawiających sztukę wróżenia energia ta niesie rozkwit inspiracji - greckiego daimoniona, łacińskiego geniusza.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: związek z bogami, przebudzenie, optymizm, powodzenie, ochrona.

Utrudnienia: ukryte niebezpieczeństwo, nieszczęście, wykorzenienie, fałszywa skromność, zniszczenie przez siły boskie, utrata więzi z boskością.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009komentarze

1. runa algiz • autor: Nierozpoznany#74032013-07-16 15:08:55


parę tygodni temu miałam niezwykły sen: śniło mi się, że chodzą za mną anioły, ale trochę mnie niepokoiła ich obecność, miałam wrażenie że raczej mnie śledzą, niż ochraniają. Było ich trzech. w pewnym momencie pojawili się tuż przede mną i okazało się że nie mam się gdzie przed nimi schować. Z lekką rezygnacją sama przed sobą przyznałam, że cóż, trudno, dopadli mnie. Nie było jakichś silnych emocji.

Jeden z nich przytrzymał moją głowę i przechylił ją w taki sposób, żeby było widać szyję za uchem, pod linią włosów. A drugi wyciągnął nóż i wyciął mi na skórze znak. Po czym puścili mnie i przestali się mną interesować.

Następnego dnia szukałam w internecie czym że jest ten symbol, który mi wycięli! Nie mogłam znaleźć więc narysowałam go i wkleiłam rysunek na pewnym forum. Szybko znalazła się odpowiedź. Faktycznie! to była runa ALGIZ.

Co na litość mógł znaczyć ten sen? wie ktoś może???? Tu jest napisane że runa sprzyja wróżbitom. No cóż, ja stawiam tarota od 20 lat, ale jakoś nie jestem przekonana że to o to chodziło we śnie.

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)