Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 16 - Sowilo
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

16. Sowilo (Sol, Sigel)

Walor fonetyczny: S


SŁOŃCE


Ludzie morza zawsze
pokładają nadzieję w słońcu
gdy płyną daleko
tam gdzie ryby łowią
aż do chwili, kiedy koń morski
odprowadza ich na brzeg.

Słońce jest światłem ziemskim
kłaniam się jego świętości.
Słońce jest puklerzem chmur
chwałą roziskrzoną
i wiecznym niszczycielem lodu.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada przewodzenia. Jest to również cel, ku któremu zmierza badacz run. Błyszczy jak latarnia morska przywołująca i dodająca otuchy tym, którzy jej szukają. Sowilo jest kołem słonecznym. Nie tylko prowadzi, lecz samo w sobie jest ruchem dynamicznym, symbolem wirowania, przeciwwagą dla runy ISA. Sowilo zawiera najintensywniejszą moc istnienia. Runa "S" jest znakiem tajemniczych spirali krajów północy (często ignorowanych), które przypominają o niezbędnej konfrontacji jasności i ciemności, istotnej dla osiągnięcia prawdziwej wiedzy.


STRONA JASNA

Zaistniały wszelkie powody, by mieć nadzieję. Otrzymałeś dobrego przewodnika. Nie czuj się więcej zagubiony - odnalazłeś teraz swoją drogę. Sowilo oznacza całość, do której zmierza nasza natura. Wskazuje ścieżkę, którą trzeba podążać, zgodną z rdzeniem naszej indywidualności. Musisz stać się świadomy własnej esencji, twojego osobistego mitu i nadać mu formę, wyrazić w twórczy sposób.

Sowilo jest runą wielkiej mocy, udostępnia siły życiowe, znamionuje czas przemiany i regeneracji. Działające teraz energie bywają gwałtowne, możesz doświadczyć silnego wzburzenia. Przy pomocy li tylko własnej siły nie możemy nic zdziałać. Nawet w miłości Miłość jest tym, co miłuje poprzez nas. Oto droga właściwego myślenia, zintegrowania nowych energii i przyzwolenia, byśmy byli cząstką w całości , która jest najwyższą realizacją.

Sowilo jest korzystną wróżbą dla wszelkich podróży, zwłaszcza wiodących przez wodę. Światło słońca pali wszelkie zjawiska zewnętrzne (lód), pozostawiając jedynie esencję rzeczywistości. Niweczy inercję kosmiczną, czy też psychologiczną (co pomaga w kontynuowaniu podróży). Sowilo przynosi szczęście i wszelkie zaszczyty. Może wiązać się z edukacją.


STRONA CIEMNA

Uleganie złym namowom, bezmyślne podążanie za celem wytkniętym przez innych. Niezasłużony sukces osiągnięty w niegodny sposób. Rozglądanie się za przewodnikiem, naiwność. Zablokowanie energii Sowilo prowadzi do utraty świadomości własnych celów i własnych pragnień. Brak ukierunkowania w życiu może być powodem zamętu i zniweczenia planów.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: przewodnik, nadzieja, sukces, szacunek, zrealizowane cele, zaufanie do samego siebie, korzyść.

Utrudnienia: fałszywe cele, złe rady, ślepe działanie, próżność, megalomania, naiwność.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)