Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 17 - Tiwaz
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

17. Tiwaz (Tyr, Tir)

Walor fonetyczny: T


BÓG TIW LUB TYR


Tyr jest gwiazdą
strzeże wiary prawej
wraz ze szlachetnymi
zawsze na swej trajektorii
ponad mgłami nocy
nie zboczy nigdy.

Tyr jest bogiem ręki
odpoczynkiem wilka
mistrzem świątyni.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Runa ta wyraża potrójną zasadę złożoną z : 1) porządku, 2) poświęcenia siebie, 3) kolumny świata. Każda z tych cząstek wywodzi z siebie jednolitą zasadę istnienia. Zasadniczą funkcją kosmiczną Tiwaz jest rozdzielenie nieba i ziemi przez kolumnę świata (Irminsul) w ten sposób, że "objawione" może zaistnieć w przestrzeni "stworzonej". Tiwaz oznacza "biegun", "stałą gwiazdę", stałego przewodnika poprzez nocne niebo.


STRONA JASNA

Oto znak prawości, wiary i zaufania, który hartuje wszystkie rzeczy w obliczu przeciwności. Ukazuje perspektywę sprawiedliwości i właściwego sądu, w oparciu o staranną analizę faktów.

Powinieneś wzmocnić swą wolę poprzez działanie, lecz nie przywiązywać się do jego efektów. Trwaj w przekonaniu, że twoje osiągnięcia niezależne są od starań.

Gdy Tiwaz pojawia się jako odpowiedź na pytania o związek z kimś bliskim, związek ów jest na czasie i jest opatrznościowy. Ty i partner jesteście harmonijnie ze sobą zestrojeni. Postaraj się inicjować wspólne działania.

Jeśli problem wiąże się z twoją wiarą, z ideą, ze służeniem jakiejś sprawie, Tiwaz doradza wytrwałość. Przypomina o cierpliwości. To, co wokół ciebie, staraj się uporządkować w sposób racjonalny. Droga do sukcesu może też prowadzić poprzez poświęcenie samego siebie. Potrzebna jest czujność i intensywna praca wsparta wiedzą. Należy zwrócić uwagę na dokładność, precyzję, staranne planowanie. Pracować należy teraz bardzo metodycznie.

Tiwaz może reprezentować pracownika nauki.


STRONA CIEMNA

Niebezpieczeństwo leży w działaniu zbyt pospiesznym lub nie na czasie, a także w ubytku lub rozproszeniu energii. Masz skłonność do gubienia się w detalach i pogrążania w analizie, co może doprowadzić do paraliżu działania i ograniczenia marzeń. Zbyt często poprzestajesz na przygotowaniu się do działania nie idąc dalej. Czasem niepotrzebnie się poświęcasz dla celów doraźnych, zapominając o celach ostatecznych. Zablokowanie energii Tiwaz prowadzi do niesprawiedliwości, niezrównoważenia, zamętu, irracjonalności.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: sprawiedliwość, racjonalność, poświęcenie, siła, wiara, lojalność, energia męska, analiza.

Utrudnienia: niesprawiedliwość, niezrównoważenie, przesadne poświęcenie, przerost analityczności, pasywność, paraliż umysłu.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)