Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 20 - Mannaz
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

20. Mannaz (Madr, Mann)

Walor fonetyczny: M


CZŁOWIEK


Człowiek jest w swej radości
drogi podobnemu sobie
chociaż każdy musi
oddzielić się od drugiego
jako że pan chce ufać
poprzez swój wyrok
owemu ciału kruchemu na ziemi.

Człowiek jest pyłem zwielokrotnionym
potęga to rozpiętość orlich skrzydeł.
Człowiek jest radością dla człowieka
górą prochu
i chwałą statku.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

"Człowiek" jest związany jest z świadomością "ja". Symbolizuje tu życie ziemskie jako walkę heroiczną. Jesteśmy przyzywani ku tej rzeczywistości i jedynie w niej jesteśmy prawdziwymi ludźmi, ponieważ istniejemy w ciele. Znak tej runy odnosi się do źródeł człowieczeństwa (Askr i Embla z mitologii skandynawskiej), do daru zawartego w trójcy: Odyn-Vili-Ve, i do źródeł społeczeństwa potrójnie rozwarstwionego (rolnicy, wojownicy, mistrzowie magii). Te dwa mity ukazują, w jaki sposób człowiek na ziemi stworzony został na podobieństwo boskie, wedle świadomości i wedle porządku. Nasza moralność ma wpływ na nasze czyny i na bieg zdarzeń.


STRONA JASNA

W los człowieczy wpisana jest największa szlachetność i moc ducha, a zarazem słabość i śmiertelność. Ważna będzie teraz w twym życiu inteligencja zrodzona z najwyższego poznania, z tego co boskie. Niezbędne jest zindywidualizowanie "ja". Zaznasz dobrodziejstwa życia wewnętrznego oraz życia społecznego - spełnienia prawd ludzkiej egzystencji. Okulary zostaną zdjęte - ujrzysz rzeczy takimi jakimi są. Nastąpi przebudzenie.

Pozostań w związku z tym skromny. Niezależnie od tego, jakie są twoje zasługi, bądź ustępliwy w sprawach drobnych, oddany, umiarkowany. Nie wycofuj się ze świata. Staraj się żyć zwyczajnym życiem, lecz nie w zwyczajny sposób. Nie lekceważ czasu, który nadchodzi i który przemija, zwróć szczególną uwagę na to, co właśnie trwa. Nie szukaj kredytu dla przyszłych dokonań, nie poprzestawaj też na tym, co już osiągnąłeś. Wykonuj swe powinności ze względu na nie same i stąd czerp zadowolenie.

Runa ta symbolizuje kogokolwiek, kto jest poszukującym.


STRONA CIEMNA

Możesz odczuwać depresję płynącą z braku nadziei. Zasklepiłeś się w sobie z obawy przed prawdziwym poznaniem. Relacje z bliskimi mogą być teraz oparte na fałszu i niewłaściwej percepcji. Zwróć szczególną uwagę na to, co najbardziej zablokowane w twym życiu. Zrozumiesz wówczas, ze "zewnętrzny wróg stanowi odbicie tego, co pochodzi z twego wnętrza".

Strzeż się zarozumiałości. Najpilniejsze zadanie dla ciebie to przełamywać złe przyzwyczajenia. Nie myśl, że cokolwiek osiągnąłeś. Na planie duchowym znajdujesz się zawsze w punkcie wyjścia.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: boska struktura, inteligencja, uwaga, wewnętrzna harmonia, wgląd, porządek społeczny.

Utrudnienia: depresja, moralizatorstwo, ślepota, brak jedności, zagubienie, utrata zaufania do siebie.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)