Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 21 - Laguz
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

21. Laguz (Lagu)

Walor fonetyczny: L


JEZIORO, POR


Woda wydaje się
ludziom nieskończona
jeśli podejmują ryzyko
poza statkiem niepewnym
fale morskie przerażają ich bardzo
i ogier mórz
nie słucha swej uzdy.

To woda spada z gór
jako siła
a przedmioty złote
są kosztowne.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto pierwiastek wody kosmicznej zawierającej potencjał życia. Woda owa jest matką sił dynamicznych, w których jesteśmy zanurzeni podczas naszej życiowej podróży. Głębia wód może przedstawiać rozległe morze świata, w którym to, co ludzkie, jest zwykle nieświadome i podlega zagrożeniom, jeśli podróżujemy w "naczyniu" narażonym na rozbicie. Laguz wskazuje też na strumień energii życiowej. Zamienny termin "por" zwraca uwagę na wzrost ku górze.


STRONA JASNA

Momenty trudne, momenty prób życiowych są teraz do przewidzenia. Posiadasz jednak niezbędną energię życiową, by przejść przez wszystko zwycięsko. Twoje "ja" ewoluuje w stronę doświadczenia prawdziwej inicjacji, przekroczenia jednego stanu istnienia i wejścia w inny. Zacznij natychmiast działać. Samokontrola potrzebna ci jest tak, jak nigdy dotąd. Nie lękaj się podróży. Dzięki temu, że idziesz drogą ukrytą "pod spodem", możesz zyskać to, co najcenniejsze. Rozwój osobowości wymaga sprostania trudnym sytuacjom.

Laguz reprezentuje głęboko ukryte, lecz twórcze i płodne siły natury. Charakterystyczna jest dla nich płynność, fluktuacja, zmienność, przypływy i odpływy w emocjach, uczuciach i myślach. Laguz odzwierciedla też naszą potrzebą adaptacji, asymilacji, zanurzenia się w życiu bez ocen, analiz czy też prób logicznego rozumienia. Nawiązuje do receptywnej strony naszej osobowości, uruchamia wyobraźnię. Częstokroć zapowiada czas rozplątywania ścieżek, reorganizacji, przewartościowania.

Laguz podkreśla też wielką wagę tego, co alchemicy określają terminem "coniunctio", lub też "sakralnymi zaślubinami".


STRONA CIEMNA

Istnieje w tobie obawa przed zmianą, przed podróżą, przed nieznaną przestrzenią wewnętrznych głębin "ja". Istnieje niebezpieczeństwo "kręcenia się w kółko", ominięcia drogi, ominięcia życia. Nie powinieneś mierzyć sił na zamiary i sięgać za wysoko, bo czas po temu nieodpowiedni. Nie forsuj się i nie działaj przeciw siłom, które zgromadziłeś. Strzeż się nadwrażliwości i niezdecydowania, nie kieruj się przesądami.

Zablokowanie Laguz może zmiażdżyć siły życiowe i doprowadzić do skarłowacenia, uwiądu, nędzy.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: życie, podróż przez "wodę", morze życia, morze nieświadomości, twórczość, intuicja, rozwój.

Utrudnienia: strach, kręcenie się w kółko, gonitwa myśli, bujanie w obłokach, utrata, uwiąd.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)