Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 22 - Ingwaz
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

22. Ingwaz (Ing)

Walor fonetyczny: NG


BÓG ING


Ing jest pierwszy pomiędzy
Duńczykami na Wschodzie
widziany przez ludzi
na nowo
nadchodzi poprzez fale
powóz mu towarzyszy
jest tym kogo wojownicy
zwą bohaterem.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada izolacji, rozdziału, która jest niezbędna dla procesu transformacji. Ingwaz określa stagnację istnienia jako ważny etap w procesie wiecznego stawania się. Znalezienie się w owym stanie jest czymś przeciwnym ruchowi słońca. Zwrócone jest na wschód do wnętrza królestwa ciemności, zamieszkałego przez "olbrzymy" (Etnis). W królestwie ciemności i samotności zapoczątkowany zostaje na nowo rozwój.


STRONA JASNA

Ingwaz wiąże się ze spoczynkiem na zewnątrz i z aktywnością wewnętrzną. Jest procesem dojrzewania nowej mocy w głębi. Odpocznij, pozostaw rzeczy brzemiennymi, niech tak trwają do momentu swej dojrzałości. Zachowaj spokój. Wsłuchaj się w siebie. Zaistniał czas zastoju, który nadszedł po okresie dynamicznym i płodnym. Wszystko niech pozostanie w swej potencjalności, czekając na uaktywnienie.

Ingwaz mówi o tęsknocie za harmonią, za bezkonfliktowym ułożeniem stosunków z ludźmi, symbolizuje pragnienie akceptacji, odnajdywania podobieństw, czasem popularności.

Ingwaz może oznaczać zapoczątkowanie po raz wtóry, doskonalszy, może oznaczać czas wybawienia, uwolnienia się od trudności, radosnego odnalezienia się na nowej ścieżce życia. To runa wielkiej siły. Jeśli wylosowałeś ją, dysponujesz mocą niezbędną, by zdecydować się na coś i ośmielić. Musisz także użyźnić grunt, na jakim działasz. Ingwaz zapowiada uwolnienie się z zamkniętej formy, z poczucia osaczenia ciągłymi przeciwnościami losu.

Runa ta może przedstawiać rolnika lub duchownego.


STRONA CIEMNA

Nieodpowiednie korzystanie z energii Ingwaz prowadzi do zasklepienia się w świecie wewnetrznym i do rozstroju. Świat subiektywny może cię sparaliżować i staniesz się niezdolny do działania w świecie obiektywnym. Mogą zadziałać siły zwodnicze, które cię spętają i sprowokują do myślenia, że aktualny stan to raczej "koniec" niż pewien etap. W podobny sposób wielu mistyków odczuwa swą "próbę".

Zablokowanie energii Ingwaz wiedzie do roztrwonienia tego co istotne, do nieprawidłowych posunięć z pominięciem etapów, na których esencja może być zebrana i skonsolidowana. Byłby to ruch, lecz bez rzeczywistej zmiany, nie ukierunkowana aktywność.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: stan spoczynku, rozwój wewnętrzny, fermentacja, introspekcja, brzemienność.

Utrudnienia: niemoc, rozproszenie, wykorzenienie, zaślepienie, ruch nie prowadzący do zmiany.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)