Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 24 - Dagaz
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

24. Dagaz (Daeg)

Walor fonetyczny: D


DZIEŃ


Dzień jest zwiastunem pana
dla ludzi cennym
świetlistym sławieniem mistrza;
to radość i nadzieja
dla bogatych i biednych
przynosząca pożytek wszystkim.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Jest to ostateczna zasada tworzenia dwubiegunowego. Jedyny znak runiczny dla świadomości jako formy rozwijającej się, ewoluującej, począwszy od daru boga (czy też bogów): Odyna-Vili-Ve. W świetle dnia wszelkie podobne sobie biegunowe opozycje skupiają się ponownie, są razem i zawierają się w sobie. Dagaz jest runą rozświetlonej, pełnej blasku świadomości.


STRONA JASNA

"Dzień" jest błogosławieństwem dla świadomości archetypowej, która może czasem wydawać się spontaniczna. Jest to źródło - jedyne prawdziwe źródło - nadziei i szczęścia. Siła Dagaz może być poznana przez wszystkich, którzy jej uczciwie szukają. Wielkie przebudzenie znajduje się w zasięgu ręki. Łączy się z nim doświadczenie prawdziwego "widzenia". Światło Dagaz bywa odnajdywane tam gdzie się tego nie spodziewamy. Szukaj wymiaru idealnego. "Dzień" reprezentuje rzeczywistego poszukiwacza.

Nadszedł bardzo korzystny okres dla ciebie. Wszelkie działania, jakich się podejmiesz, skończą się najpozytywniejszym dla ciebie wynikiem, choć jego formy nie da się jeszcze przewidzieć. Dla każdego z nas nadchodzi taka chwila, która zmienia bieg życia na zawsze. Rozpoznaj ją i uchwyć. Największe powodzenie możesz osiągnąć właśnie teraz. Okres owocowania to jednak także czas ciężkiej pracy. Podejmij się radośnie. Odsuń myśli, że w przyszłości mogłoby się cokolwiek nie udać.


STRONA CIEMNA

Trudno scharakteryzować stronę ciemną tej runy. Jedyny uszczerbek może pojawić się w życiu kogoś, kto nie życzy sobie tej runy, lub nie jest przygotowany na to, co owa runa niesie. Oczywiście zablokowanie światła "dnia" oznacza ślepotę, smutek, zazdrość, beznadziejność itp.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: przebudzenie, świadomość, nadzieja, szczęście, ideał.

Utrudnienia: ślepota, zagubienie, nietolerancja, brak nadziei.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)