Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Rozdział 27
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

IV. ROZKŁADY I INTERPRETACJESztuka czytania wszelkich symboli, które mają rozświetlić ludzki los, jest rzeczą niezmiernie trudną. Ale niczym jest ta trudność w porównaniu z odpowiedzialnością. Żadna informacja nie jest dla człowieka obojętna. W naszej podświadomości i świadomości koduje się wszystko. I wszystko to później wpływa na naszą osobowość, nasze oczekiwanie i reakcje. Nieodpowiednie dla nas informacje mogą nas zranić, a nawet zniszczyć. Zanim zdecydujemy się komukolwiek udzielić rad w oparciu o jakąkolwiek sztukę dywinacyjną, powinniśmy głęboko się zastanowić, czy w ten sposób naprawdę mu pomożemy, czy działamy dla dobra tej osoby, czy tylko chcemy wykazać się swoimi umiejętnościami, swoją pseudo-wiedzą (która wydaje nam się wszechwiedzą) lub też - o zgrozo! - ukrytym naszym motywem jest chęć manipulowania innymi, by mieć nad nimi poczucie władzy. Czy nasze intencje są czyste? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie, zanim wciągniemy się w praktykę wróżbiarską.

Często interpretacja run w połączeniu z konkretnymi sytuacjami życiowymi sprawia początkującym sporo kłopotu. Wydaje nam się, że znamy na pamięć każdą runę, wiemy, jaki jest jej symboliczny sens, a nie umiemy powiązać go z życiem. Umiejętność taka przychodzi z czasem - o ile czas ten wypełniony jest praktyką. Praktyka rozwija w nas umiejętność czucia runy, chwytania na głębokim poziomie jej przesłania i przyglądania się w tej perspektywie naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Ta sama runa, lub ten sam ich układ zawsze zabarwia się aurą osoby, która stawia pytania oraz aurą osoby, która interpretuje symbole. Nawet jeśli dwie osoby w odpowiedzi na to samo pytanie wylosują tę samą runę lub wybiorą ten sam ich układ, identyczne runy będą w każdym przypadku znaczyły inaczej. Nie ma tutaj powtórzeń i nie ma schematów. Runa jest graficznym znakiem kosmicznych energii, ich układanie to kodowanie sił przyrody. Runa jest zarazem konkretna i uniwersalna, a więc każdy może inaczej wpisać w nią swój los. Nieco innym językiem interpretujemy runy, gdy pytanie dotyczy ścieżki rozwoju duchowego a nieco innym, gdy związane jest z codziennością (która też zresztą jest częścią ścieżki, jak wszystko, co spotykamy na drodze...).

Zamieszczone niżej przykłady pokazują, jak za pomocą run można rozmawiać o życiu odpowiadając komuś (lub sobie) na nurtujące pytania - te szczegółowe i te ogólne. Przykłady są autentyczne, pytania zadały runom konkretne osoby, prosząc o radę. Osoby te nic nie miały przeciwko temu, aby ich "runiczną wróżbę" zamieścić w książce. W poprzednim rozdziale mieliśmy więc do czynienia z bardziej abstrakcyjnym znaczeniem run, a tutaj zobaczymy, co i jak mogą runy powiedzieć w sytuacji konkretnej.

Przykłady są tak dobrane, żeby dotyczyły różnych problemów i zagadnień. Układy run natomiast rozpoczynają się od najprostszego, złożonego z jednej runy, a kończą na bardziej skomplikowanym, utworzonym z run kilkunastu.
Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)