Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Rozdział 28
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

RUNA ODYNA (losowanie jednej runy)


Losuje się ją zazwyczaj oczekując jednoznacznej, zdecydowanej odpowiedzi na jedno pytanie.


1. Młoda kobieta zwróciła się do run z pytaniem, czy powinna zatelefonować do mężczyzny, który wzbudził jej sympatię i co mogłoby się w związku z tym wydarzyć. Wylosowała runę Uruz - w odwróconej pozycji.

Już sama pozycja runy sugeruje, że kontakt telefoniczny jest w tym wypadku sprawą ryzykowną i lepiej byłoby z niego zrezygnować.

Runa Uruz wskazuje, że osobę pytającą przepełnia energia witalna, która szuka ujścia. Gdzieś głębiej tkwi pragnienie jak najszybszej zmiany życia na lepsze i szczęśliwsze. Ale osobie pytającej wydaje się, że zmiana może przyjść z zewnątrz, że cokolwiek może nastąpić wyłącznie dzięki aktywności skierowanej na innych. Runa Uruz w pozycji odwróconej sygnalizuje niebezpieczeństwo takiej postawy. Przestrzega przed pochopnym trwonieniem energii, a także sugeruje, że telefon nie wzbudziłby pozytywnej reakcji u mężczyzny. Telefonicznej rozmowie mogą towarzyszyć silne emocje, w emocjach mogą paść niewłaściwe lub nieodpowiedzialne słowa, których potem przyjdzie żałować. Niebezpieczna może być zbytnia egzaltacja, którą spowoduje samo oczekiwanie na kontakt z osobą, którą już darzymy uczuciem i oczekujemy wzajemności. A wzajemność ta, o czym świadczy położenie runy, jest pod znakiem zapytania. Tak więc runa mówi, że telefonowanie nie spełniłoby oczekiwań i przyniosłoby więcej szkody niż pożytku.


2. Mężczyzna miał wątpliwości, czy uda mu się pozytywnie załatwić sprawy sądowe. Przed pójściem do urzędu wylosował runę Mannaz w naturalnej pozycji. Runa Mannaz uspokaja pytającego, wskazując w tym wypadku, że sprawy ułożą się po jego myśli. Nie powinien jednak dopatrywać się w swojej sytuacji niczego nadzwyczajnego, ani podchodzić do niej w sposób emocjonalny. Sprawy powinny toczyć się swoim biegiem. Radę runy można dalej zrozumieć w sposób następujący: "Nie naciskaj na urzędników, nie dołączaj nowych pism, nie powołuj nowych świadków. Skoro dostałeś wezwanie, nie myśl, że idziesz po wyrok skazujący. Najprawdopodobniej twoje obawy wywołane są lękiem, który ma całkiem inne przyczyny. Może być spowodowany wewnętrznymi blokadami i trudnymi przejściami w przeszłości. Zachowaj spokój, godną, przyjazną postawę, nie lekceważ przeciwników ani nikogo, kto według ciebie stoi na drodze do załatwienia sprawy. Powinieneś raczej zaufać ludziom i odnieść się do nich z życzliwością. Spróbuj dojrzeć w nich swoich przyjaciół, a odwdzięczą się tym samym. Runa Mannaz zachęca, aby w drugim człowieku postrzegać przyjazną istotę, być może tak samą szukającą wsparcia, jak my, a która w krytycznej sytuacji może nam pomóc. Idź do sądu bez obaw. Niewykluczone, że spotka cię tam nawet miła niespodzianka. Załatwiając swoje sprawy możesz spotkać człowieka podobnego do siebie. Będziesz miał szansę mu pomóc łagodną i spokojną postawą. W zamian zyskasz jego przychylność".


3. Mężczyzna zwrócił się do run z następującym pytaniem: "Szef w pracy wezwał mnie na rozmowę. Jak się zachować? Wylosował JERĘ w odwróconej pozycji.

Jera w tym wypadku informuje mężczyznę, że jego życie, tak jak życie każdego człowieka, jest nieustającą rozmową, jaką toczymy z innymi ludźmi lub z samym sobą. A większość z tych rozmów to rozmowy trudne. Boimy się, że inni źle nas ocenią, postawią nam zarzuty, a my nie znajdziemy dość sił i argumentów, by się obronić. Sytuacje takie pojawiają się często wówczas, gdy sądzimy, że nasze życie jest w miarę spokojne i zrównoważone. Nasza droga życia przypomina koło. Gdy wydaje nam się, że wszystko już mamy ułożone i możemy spocząć na laurach, dzieje się tak, że znów trzeba ruszyć do przodu i zmierzyć się z kolejnym problemem. Jera w tym wypadku radzi, by stawić czoła zadaniu, pójść do szefa i przeprowadzić rozmowę - choć istnieje pokusa uniku lub ucieczki w chorobę ("wezmę zwolnienie lekarskie na tydzień, a potem sprawa się rozmyje"). Odwrócona pozycja Jery nie zapowiada pomyślnych wyników rozmowy. Nie przyniesie ona korzyści i niczego nie rozstrzygnie. Jednak nie należy jej traktować negatywnie ani się jej obawiać. Będzie to przede wszystkim rozmowa ważna, a ważne rozmowy, nawet jeśli wypadają w pierwszej chwili na naszą niekorzyść, nie są wcale przeszkodą na naszej drodze przez życie. Są lekcjami, dzięki którym możemy się czegoś nauczyć. W tym przypadku rzecz dotyczy bardzo istotnej sprawy. Mężczyzna prawdopodobnie kieruje się w życiu za bardzo schematami myślowymi i niewłaściwie wykorzystuje czas. Powinna nauczyć się lepszego planowania. Swój wysiłek powinna rozłożyć w czasie bardziej równomiernie i nie lekceważyć zadań długoterminowych, mozolnych, nie przynoszących natychmiastowego sukcesu. Wszystko następuje we właściwym czasie, niczego nie da się przyśpieszyć, ale też nie należy lekceważyć czasu nie dotrzymując terminów. Tak jak życie jest cykliczne, tak i rozwiązania naszych problemów podlegają temu samemu prawu. Runa sugeruje: "W trakcie rozmowy możesz czuć się nieswojo, a bezpośrednio po niej będziesz niezadowolony. Jednak dzięki niej zmieni się coś w twojej postawie zawodowej, zaczniesz myśleć, w jaki sposób lepiej gospodarować czasem i wrócisz do domu z przekonaniem, że los ci jednak sprzyja, choć twoje drogi nie są proste".


4. Kobieta w średnim wieku, pytająca "Co zadecydować w sprawie zdrowia?" wylosowała runę Ehwaz w odwróconej pozycji. Przesłanie runy jest w tym wypadku następujące: "Bezzwłocznie powinnaś zająć się swoim zdrowiem i potraktować poważnie sygnały, jakie otrzymujesz od ciała. Nawet, jeśli teraz wystarczy krótka kuracja, by zdrowie wróciło do normy, problem leży głębiej. Dolegliwości wskazują, że gdzieś głęboko została zachwiana harmonia organizmu. A może nawet pojawił się rozdźwięk pomiędzy twoim ciałem a duszą. Zapomniałaś, czym jest związek twojego świadomego "ja" i ciała. Nie lekceważ tego, co cielesne, co fizyczne, gdyż ono w twoim życiu jest nie mniej ważne od myśli i pragnień. Posunęłaś się za daleko w eksploatacji ciała, nie dając mu nic w zamian. Czy zdrowo się odżywiasz? Czy masz wystarczająco dużo ruchu? Wyobraźnia rozbudziła twoje pragnienia, zbyt wiele na raz chcesz osiągnąć. Przeliczyłeś się z siłami i wyczerpałeś swoje akumulatory. Gdy pojawia się brak równowagi, następstwa tego mogą być groźne w skutkach. Natura obdarzyła cię mocnym zdrowiem, szybko więc uporasz się z bieżącymi dolegliwościami. Ale powinnaś też zastosować wspomagającą terapię "wewnętrzną". Zwróć uwagę na narząd lub tę część ciała, która cię boli. Powoli przenieś się wyobraźnią do chorego miejsca i wypełnij je złotym światłem".


5. Czy kocha mnie dziewczyna, o której myślę i co sądzi o wspólnej przyszłości? - z takim pytaniem zwrócił się do run młody, zakochany mężczyzna. W odpowiedzi wylosował runę Fehu w naturalnej pozycji. Odpowiedź jest więc twierdząca - mało tego, mężczyzna ów nie mógłby sobie wymarzyć stosowniejszej runy w odpowiedzi na to pytanie. Runa Fehu mówi o wielkim zaangażowaniu, o uczuciu pełnym i dojrzałym, które nie jest chwilowym kaprysem, przelotną fascynacją, ani pospolitym zauroczeniem (które zwykle koncentruje się wyłącznie na tym, co zmysłowe). Z pewnością młody człowiek podoba się dziewczynie i od strony duchowej i od strony fizycznej. Runa Fehu jest runą ziemi, a więc tego, co widzialne, dotykalne, odczuwane wszystkimi zmysłami. Jest także runą płodności i macierzyństwa, więc dziewczyna jest nie tylko zakochana, ale snuje myśli o wspólnej przyszłości, planuje w wyobraźni życie pod jednym dachem, postrzega też mężczyznę jako przyszłego męża i akceptuje go w roli ojca. Jej miłość płynie z serca i może dać drugiej stronie poczucie, że jest obdarowana przez los, że stała się "bogaczem", że posiada prawdziwy skarb, coś cennego i trwałego. Trzeba jednak zachować czujność, pielęgnować i troszczyć się o swoje bogactwo uczuciowe. Miłość jest jak roślina, która więdnie, jeśli nie jest codziennie podlewana. Trzeba w nią systematycznie inwestować. Niepotrzebne są do tego wielkie bicepsy lub super inteligencja lecz troska i czułość. A ponieważ przesłanie runy Fehu jest następujące: "Obdarzaj tym, co stanowi twoje bogactwo, bo nie obdarzając - tracisz", nie należy zamykać się ze swoim szczęściem w czterech ścianach, lecz "promieniować" nim na zewnątrz, przekazywać je ludziom w formie życzliwości.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)