zdjęcie Autora

09 lutego 2012

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 2 (odcinków: 151)

Ścieżka coraz Twardsza

Kategoria: Projekt Taraka
Tematy/tagi: szałas potuTwarda Ścieżka

« Niedźwiedź, Księżyc i mesjasz Krąg kręgów »

W tym roku zbiegły się Dzień Niedźwiedzia (2 lutego) i lutowa pełnia Księżyca (8 lutego) i oba święta połączyliśmy w jeden „iwent”. Dzień Niedźwiedzia przesunęliśmy na sobotę 4 lutego i wtedy zrobiliśmy pierwsza ceremonię szałasu potu, pełnię świętowaliśmy drugim szałasem potu 8 lutego. Pomiędzy ćwiczyliśmy podróże bębnowe, marsz transowy przez śnieżny las i pytanie się „kim jestem?”. Wszystko to było u Marcina Hładkiego w Brodkach (za Mińskiem Mazowieckim od Warszawy patrząc), tradycyjnym już miejscu takich i podobnych spotkań. Sprzymierzeńcem był mróz. Niedźwiedzi szałas potu robiliśmy przy minus 25 stopniach, przy tym drugim, pełniowym było już cieplej: bliżej minus piętnaście. Najprzyjemniejszy moment jest, kiedy po wyjściu z szałasu kładziesz się półnagi przy ogniu, na karimacie rzuconej na śnieg.. I jest rozkosznie ciepło, a całe ciało pozostaje w doskonalej równowadze z mrozem powietrza i promieniującym od ogniska ciepłem. Jeśli jest za ciepło, odsuwasz się... Kiedyś tak było, w dawnych czasach, zanim rozpieściła nas cywilizacja, a teraz, podczas praktyk Twardej Ścieżki, do tego naszego genetycznego dziedzictwa wracamy. Nie tylko z ciałem, ale i – przede wszystkim – umysłem, który uczy się odklejać od gęstej zwykle i krępującej matrycy słów, pojęć, planów, wyobrażeń... memów.

dn2012_03.jpg
Tak było naokoło.

Auto-promo Taraki 2: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogu Auto-promo.


« Niedźwiedź, Księżyc i mesjasz Krąg kręgów »

komentarze

1. Następnym razem... • autor: Nierozpoznany#57272012-02-09 10:45:05

zazdroszczę i postaram się następnym razem dołączyć!

re-komentarz Autora:

Trzymam za słowo, Olgo!

   Wojciech Jóźwiak --- autor
[foto]

2. Słowo komentatora :) • autor: Roman Kam2012-02-09 21:40:40

Dziękuję za tę prostą, bezpretensjonalną relację. Ktoś mógłby przecież powiedzieć: i cóż takiego się wydarzyło, parę osób się spotkało. Cóż to za news? Jednak jestem bardzo za dokumentowaniem drobiazgów i dziękuję szczerze.


Doskonale znamy wieżę Eiffla, lecz naprawdę najbardziej interesuje nas człowiek, który ją zaprojektował i ludzie, którzy ją budowali. Chyba najciekawsza jest dla nas HISTORIA tej wieży, bez niej być może, nawet nie potrafimy jej "strawić". To przypadkowo sfotografowane śniadanie robotników na niebotycznej wysokości, doda nam tej przyprawy, której widać potrzebujemy.


Na drogach przemian, NES wąchający grzyby w lesie ma dla mnie podobną wartość. Jest to bowiem zdjęcie człowieka XXI wieku wąchającego grzyby w lesie. Samochodów już nie będzie, lecz takie zdjęcie może stać się łącznikiem, który kiedyś pomoże naszym wnukom lepiej nas zrozumieć i zbyt pochopnie nie oceniać. Kto wie? Z taką nadzieją też piszę, bo wyrażając swoje zdanie, nie mogąc inaczej, czy też nawet nie chcąc, też uczestniczę.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)