zdjęcie Autora

15 listopada 2019

Jarosław Koziński

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Sen o jedzeniu kotów
Co mi się czasem śni

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: jedzeniekrajobrazmężczyznapiespogoda

« Las Antypenetracja. Ognie nad Amurem »
Sen mi się przyśnił dziś w nocy, z 14 na 15 XI 2019 roku. Przebywałem w Lasach Świętokrzyskich. Nie byłem głodny, ale jakiś Mężczyzna przywiózł nam na ognisko kocie łebki. Upieczone. Zjedliśmy ze smakiem na jakiejś krzyżówce dróg. Było to alter ego kogoś z mojej rodziny. Sen mnie zastanowił, bo ja uwielbiam koty i psy. Była jesień, była szaruga. I to wszystko w głębi jakiejś Puszczy, na skraju jej raczej. Do teraz mnie ten sen zastanawia. Być może chodzi o inne kontynenty, gdzie ludzie jedzą koty i psy? Sam nie rozumiem tego snu. Ale przeszedłem nad nim do porządku dziennego.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2019-11-15)« Las Antypenetracja. Ognie nad Amurem »

komentarze

[foto]

1. Wreszcie coś dla nas! • autor: Wojciech Jóźwiak2019-11-15 09:03:04

Bo jak wiemy, "my" czyli znaczna cześć Czytelniczek i Czytelników uwielbia jadać koty. A podczas naszych zlotów namiętnie dyskutujemy o jedzeniu kotów -- taki nasz narodowy sport.

Przy okazji: Zwierzęta mocy dają o sobie znać i usiłują, też w snach, zwrócić na siebie uwagę, często w paradoksalny sposób. Np. jak w śnie Jarosława, każąc się jeść. Co jest w znakomiciej zgodzie z sensem Zwierzęcia jako totemu: totemu się nie jada, oprócz sakralnych sytuacji, kiedy wyjątkowo się go jada. Jak Chrześcijanie jadają Ciało Chrystusa. (Na szczęście in effigio.) Więc to był sen o takim zwierzęcym totemicznym sakramencie.

Przy okazji 2: Zalecam Autorowi oraz innym Autorom snów, (a) w edytorze ustawiać kategorię na "Sny i wizje", i (b) serial na "Sny i wizje". Wtedy tekst sam wskoczy do Taraki i mnie będzie oszczędzone go ręcznie popychać.

W śnie twój Towarzysz z Głębi Puszczy ma wszelkie cechy wewnętrznego przewodnika czyli ang. tutelary spirit.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)