05 grudnia 2011

Maga

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2517)

Sen o tarocie i wyspie

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: tarot

« Woda Sklep z ubraniami »
Niedawno zainteresowałam się tarotem i przeglądam niezliczoną ilość talii w internecie, tudzież znaczenia kart. Po jednym z takich maratonów przyśnił mi się tarot.
Śniło mi się, że z grupą jakichś ludzi dotarłam na wyspę, dotąd nieistniejącą na mapach i nieodkrytą. Wyspa była nieduża, porośnięta fantastyczną roślinnością. Na samym jej środku znajdowało się jezioro, a niedaleko jeziora dom. Ten dom wyglądał na opuszczony przed chwilą przez kogoś i tak jakby przygotowany dla nas. Wędrując po wyspie odnajdywałam w różnych dziwnych miejscach karty tarota nadnaturalnej wielkości - ale które to nie pomnę :)))
Wkrótce okazało się, że wyspa jest nie tylko zagubiona w przestrzeni, ale też w czasie - i że jest właśnie XIX w. Martwiłam się, że w końcu wyspa zostanie odkryta najdalej w XX w. i że już "nie będzie jak dawniej".
Na końcu snu stanęłam nad jeziorem i zobaczyłam jak jedna z kart tarota spada z nieba i wpada do jeziora. Skoczyłam za nią w głębinę i .... obudziłam się.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Woda Sklep z ubraniami »

komentarze

1. tarot • autor: Nierozpoznany#82622011-12-05 23:20:59

a widziałaś jaka karta wpada do jeziora ?

2. Tak, była ciężka jak • autor: Nierozpoznany#57272011-12-06 16:56:54

Tak, była ciężka jak ołów i chlupnęła, "jak kamień w wodę" :)

3. "tajemnicze karty" • autor: Nierozpoznany#35272011-12-07 16:33:13

A dlaczego nie chcesz napisać jakie karty odnajdywałaś? A może uchylisz choć rąbka tajemnicy i napiszesz jaka karta (z tej talii chodzi o rodzaj) wpadła do wody? Czy to też jest tajemnica :)?

4. tarot • autor: Nierozpoznany#57272011-12-08 11:42:05

Ja po prostu tego nie pamiętam. Często mi się śni np. że ktoś ze mną rozmawia, że przekazuje mi ważne informacje i we śnie wszystko jest zrozumiałe, ale zaraz jak się obudzę, to już nie jestem w stanie tego odtworzyć. Czasami zapamiętuję pojedyncze słowa, czasem nawet pamiętam taką rozmowę, ale rzadko. Z kartami jest to samo - wiem że to były karty tarota, ale obraz jest dla mojej pamięci zakryty. Myślę, że to częste w snach - najważniejsza rzecz pozostaje w ukryciu. Tak na marginesie, to tych rozmów sennych muszę prowadzić sporo, bo mój mąż twierdzi, że zdarza mi się - i to zupełnie wyraźnie - rozmawiać na głos w jakimś nieznanym mu języku. Ale ja tych snów zupełnie nie pamiętam...

5. tarot cd • autor: Nierozpoznany#35272011-12-08 19:45:42

No tak, mnie też się zdarza, że jak nie zapiszę tego co mi się śniło bo nie chce mi się wstać to zapomnę, to normalne, szkoda, że nie pamiętasz tych kart można by ten sen odszyfrować, ale widocznie tak musi być, że owiany jest tajemnicą. Może jeszcze ci się przyśnią i wtedy damy jakoś rade.
[foto]

6. Tarotowa wyspa-mandala • autor: Wojciech Jóźwiak2011-12-14 12:05:24

Jezioro na wyspie, która jest na oceanie otoczonym widnokręgiem, to koło w kole, które jest w kole. Tak zbudowane są mandale. W przestrzeniach, które śnimy, właśnie w środku mandali znajdują się nasze wewnętrzne świątynie, gdzie udzielane są nam tajemne przekazy. Wyspa tarota, która się tobie przyśniła się, jest właśnie takim świętym miejscem. Ale dlaczego to miejsce jest wyspą? Przecież równie dobrze mogłaś wyśnić gmach, kościół, amfiteatr, prastary las – bo wszystkie one pojawiają się w snach jako wewnętrzne świątynie. Odpowiedź zawarta jest w tym, że w tamtym miejscu zatrzymał się czas. Co natychmiast możemy „przetłumaczyć” na twoje realne życie: w ten sposób podświadomość daje ci znak, że na naukę tarota masz dużo czasu. Że czasu ci wystarczy i nie musisz się bać, że twoja fascynacja tarotem pójdzie na marne z powodu nadmiaru innych zajęć. Znajdziesz ten czas! Więc dlaczego wyspa? - To znów jest sygnałem, że twoje zainteresowanie tarotem jest chronione, jak bezmiar oceanu chroni wyspę. Chronione przed czym? Np. przed natręctwem ludzi z twojego otoczenia, którzy chcieliby ci wyperswadować, że tarot to przesad lub jakieś głupstwo. Albo przed naporem twoich własnych wątpliwości, w stylu: „Nie, tym zajmować się nie warto.” Sen utwierdza cię w twoim wyborze, wyraźnie wskazując, że droga tarota jest TWOJĄ ścieżką.

Dlaczego ten dom nad jeziorem jest pusty? W domach w środku mandali – w snach – mieszkają zwykle nasi Wewnętrzni Mistrzowie. Ten jeszcze ci się nie ukazał, zapewne na coś czeka... Może w którymś następnym śnie odkryjesz, która karta jest tą, która spadła z nieba - czyli jaki jest najważniejszy przekaz dla ciebie - i co kryje się w głębinie jeziora? (Podwodny świat jeziora to twoja intuicyjna wiedza.)Tarotowa wyspa jeszcze nie odkryła przed tobą wszystkich tajemnic.

7. sen inicjacyjny • autor: Nierozpoznany#23782011-12-14 20:29:35

wspaniała interpretacja WJ. dowiedziałam się z niej wiele o moim śnie- krąg druidów w dębowym lesie. dziękuję

8. Dziękuję bardzo za interpretację • autor: Nierozpoznany#57272011-12-16 17:38:04

Dziękuję bardzo za interpretację - to wspaniały prezent! Dziękuję również za tarakę i zawijawę - mało jest takich naprawdę interesujących portali ezoterycznych. Trzymam kciuki za dalszy rozwój tego przedsięwzięcia!

Maga

9. P.S. Obawiam się w • autor: Nierozpoznany#57272011-12-16 18:00:34

P.S. Obawiam się w głębi duszy,że tą kartą mógł być Głupiec... ale tego na 100% nie wiem.

10. Głupiec • autor: Nierozpoznany#82732011-12-16 18:28:50

Głupiec, oznacza poczatek drogi, w ktorą wyruszasz pełna wiary jak dziecko ;)
Wiec jesli głupiec to b.dobrze

11. W większości książek Głupiec • autor: Nierozpoznany#57272011-12-22 16:18:12

W większości książek Głupiec jest interpretowany dość negatywnie, ale ja uwielbiam przekornie tą kartę. Może rzeczywiście to dobrze...

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)