zdjęcie Autora

28 kwietnia 2014

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 3 (odcinków: 142)

Sen trwa i chocholi taniec


« Pozdrowienia i życzenia na siedemnastolecie Taraki Pierwszy Maja, święto Pogan i Szamanów! »

Jak pisałem wielokrotnie, Polska jest teraz – mniej więcej od czasu katastrofy pod Smoleńskiem – w ciemnej fazie cyklu Saturna. (Cykl Saturna w historii Polski (2), Trzecia polska saturnowa noc lub zima.) Pisałem też, że w tej fazie pojawiają się bodźce skłaniające do tego, żeby z tej fazy wyjść szybciej niż czekając na przejście Saturna przez (domniemane, rekonstruowane) imum coeli narodowego horoskopu. (Jak z tego wyjść?) Takim bodźcem wydawało się zaognienie za wschodnią granicą: Majdan i przewrót w Kijowie, anschluss Krymu przez Rosję i trwająca, animowana przez Moskwę, secesja obwodów wschodniej Ukrainy. Oraz ogólny przedwojenny nastrój.

Wydawało się, że to będzie wystarczająca pobudka dla Polski.

Okazało się, że to nie wystarczyło. Śpimy dalej. Polskie uśpienie trwa. Trwa chocholi taniec. Lemingi lunatycznie dalej idą jeden za drugim.

Zamiast zerwania się z uśpienia, zamiast Rządu Narodowego Ocalenia, obywatelskiej mobilizacji i burzy reform, Polacy zafundowali sobie... świętego papieża, narodowego bożka, wreszcie dobrze osadzonego w niebie. Modląc się do niego i wznosząc toasty, będą spać dalej.


Popener — Pope Bottle Opener

Auto-promo Taraki 3: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach Auto-promo 2 i Auto-promo.

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-06-04)« Pozdrowienia i życzenia na siedemnastolecie Taraki Pierwszy Maja, święto Pogan i Szamanów! »

komentarze

[foto]

1. @ • autor: Bogdan Zawadzki2014-04-28 13:04:53

Być może do wyjścia z tego letargu potrzebny jest potężny bodziec wewnętrzny ?(wszystko to co dzieje się za naszą wschodnia granicą jest silnym bodźcem zewnętrznym ale chyba w naszych warunkach niewystarczającym) ...?

Jak na razie nie widzę najmniejszych oznak procesów (wydarzeń, itp...) wewnętrznych które mogłyby zmienić aktualny stan rzeczy. Być może musi dobiec do samego końca pełny cykl o którym pisze Pan Wojtek ...


[foto]

2. Nie chcę być... • autor: Michał Mazur2014-04-28 15:34:36

Nie chcę być złym prorokiem, nie wiem także co myśleć o tych cyklach astrologicznych bo i tak tego "nie ogarniam", ale przed wrześniem '39 też był letarg. Gadanie że Polska jest mocarstwem, że świat nas widzi i podziwia, że się rozwijamy i ogólnie wszystko idzie w dobrym kierunku... 
[foto]

3. @ • autor: Bogdan Zawadzki2014-04-28 18:14:54


Gosiu ...no nie wiem czy nie chciał...(?) w każdym bądź razie mam co do tego poważne wątpliwości i nie jestem w tym odosobniony... Zresztą na jego autorytecie pasożytowały i pasożytują nadal różne frakcje i koterie polityczne (o tym pasożytnictwie nadmienił co nieco Pan Wojtek w "Wiedzy nie całkiem tajemnej"...może coś pokręciłem, ale przywołuję z pamięci).

Co do działania, to nie jest dobrze kiedy zawieszone jest ono w próżni ...to znaczy gdy okoliczności są niesprzyjające ...Naszą tragedią narodową jest działanie nie w porę. To zbrojne zrywy kiedy nie istnieją realne szanse na zwycięstwo i stanie z bronią u nogi kiedy koniecznie trzeba podjąć walkę. Teraz też przesypiamy swój czas, ...

4. Śpimy • autor: Manna2014-04-29 01:08:24

może  dlatego, że po  Smoleńsku jasno już widać - i wielu to widzi - że nie ma komu w sferze publicznej zaufać. To obezwładniające. Sama znalazłam się po 10 kwietnia w środowiskach, które podjęły dwie sensowne próby działania i obie te grupy zostały tak profesjonalnie rozbite przez służby specjalne (czort wie które zresztą, choć raczej bliższe dawnej WSI), że teraz siedzę z gębą rozdziawioną i naprawdę nie wiem co robić. A jak nie wiem co robić, to z Górą gadam. I tylko w takiej duchowej aktywności widzę na razie sens. 

Oglądałam trochę rozmów z uczestnikami kanonizacji - pytani o co sie teraz będa modlic, skoro modlitwa Santo Subito została wysłuchana, mówili: o mądrych ludzi, którzy będą nami rządzić.
Więc może  w tym polskim śnieniu jest wszystko to, co dziś możliwe?

[foto]

5. Co jeszcze musi p...dyknąć? • autor: Wojciech Jóźwiak2014-04-29 16:49:07

[foto]

6. O co się modlimy • autor: Przemysław Kapałka2014-04-29 20:24:46

To bardzo ciekawe, że o mądrych ludzi zaczną się modlić dopiero po beatyfikacji.

7. Praktyczna • autor: Manna2014-04-29 22:50:48

kolejność - mnie się podoba: )) Najpierw zadbać o imponderabilia, a potem o byt ziemski. Wydaje mi się to przyjemnie nie-marksistowskie: ))

8. Do W. J. • autor: Manna2014-04-29 23:04:46

Ciekawy ten linkowany wczorajszy artykuł. Kiedy czytałam, system rzepy zareklamował mi także dzisiejszy tekst o podobnej tematyce:
 http://www.rp.pl/artykul/9157,1105725-Piasecki--Powrot-rosyjskich-szpiegow.html
Ciekawe wydało mi się także i to, dlaczego nagle rzepa pana Hajdarowicza taka aktywna w opisywaniu potęgi rosyjskich służb. Meta-przekaz można i tak czytać, ze takie te służby mocne, że nikt się przed nimi nie obroni.
Pewnie wielu rzeczywiście (jak pisze autor pierwszego tekstu) nie wierzy, że takie działania sa prowadzone, ale z kolei ci, którzy Brzeskiego czytali już parę lat temu, od dawna są sytuacji świadomi, choć przeciwdziałać temu potrafią tylko opisując manipulacje, dezinformacje i inne podchody.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)