zdjęcie Autora

10 grudnia 2012

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 2 (odcinków: 151)

Sen o węglu

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: sensymbole

« Nyja Kostaryka zabroniła polowań – kiedy Polska, kiedy Europa? »

Tej nocy śniło mi się, że miałem zacząć nową pracę: pracę w kopalni węgla. Pod ziemią, ręcznie, kilofem. W Grecji. Byłem w jakimś nieprzyjemnie wyglądającym pomieszczeniu w grupie znudzonych mężczyzn i to była poczekalnia przez zejściem czy zjechaniem do tej kopalni. Nie wszystko rozumiałem, co między sobą mówią, czego ode mnie wymagają i w ogóle jakie tam panują stosunki. Miałem wrażenie, że jestem nie do końca z tamtej bajki i jeśli tylko zechcę, to stamtąd wyjdę. Ale nie wychodziłem, ponieważ w tym przedsięwzięciu, przed którym stałem, było coś przyciągającego. Dalszego ciągu nie było lub nie pamiętam. Węgiel w snach symbolizuje zasoby energii, do której trzeba się jakimś wysiłkiem „dokopać”: energia ta jest więc ukryta, nie ujawnia się – jakby to było w przypadku ognia, galopujących koni czy obracających się turbin. Węgiel jest czarny, co odsyła do motywu nigredo, ciemnej fazy rozwoju, przejścia przez mrok. Podobny sens ma podziemie, trud, wysiłek – atrybuty kopalni, zwłaszcza gdy tam się pracuje kilofem. Grecja, na której kawałku byłem niedawno w realu, podobnie jak kopalnia, ma sens symbolicznego początku, źródła, praojczyzny, no bo to proto-Europa, stamtąd cywilizacja i nasze pojęcia. Sen przypomniał mi się, gdy przymierzałem się do napisania niniejszego wstępu, więc być może nie był przeznaczony czy wysłany przez Moce Umysłu tylko do mnie, ale i do wszystkich, którym zależy na „Tarace”. Dlatego go tu zamieszczam...

Auto-promo Taraki 2: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogu Auto-promo.


« Nyja Kostaryka zabroniła polowań – kiedy Polska, kiedy Europa? »

komentarze

1. kopać czy nie kopać? • autor: Nierozpoznany#34122012-12-10 12:04:47

Węgiel budzi skojarzenie zgliszczy po poprzednim wcieleniu, których "odkopanie" uwolni energię. Uwolnić można się tu i teraz, wszak było powiedziane "jestem nie z tej bajki" i "jeśli tylko zechcę to stamtąd wyjdę".

Czy wydobyć i spalić te "zgliszcza" blokujące energię? Nie jestem tego pewna, bo węgiel ma "swoje miejsce" na Ziemi, jest tam ułożony. A nam czerpać energię z Nieba...

Skoro więc węgiel jest rezultatem gwałtownych zmian ziemskich "oczyszczających" Ziemię - jak to mówią przez wieki prorocy - z "grzechu", to może nieh sobie leży?

P.S. W kopalni trzeba ciężko pracować, aleee potem z tego jest wysoka emerytura :-)   I to może być pociągające ;-)     Dla znudzonych mężczyzn...

[foto]

2. Może to nieświadomość • autor: Michał Mazur2012-12-10 19:09:04

prosi się o deprywację sensoryczną? Dajmy na to - przebywać parę (2-3) dni pod ziemią, w całkowitej ciemności? Bez snu? W jakimś szczególnym miejscu ("Grecja - my z niej wszyscy") - może jaskini, która w przeszłości mogła też służyć innym do podobnych praktyk?
Wiem, że to może brzmi głupio - ale ostatnio doszedłem do wniosku, że śladów takich praktyk deprywacyjnych w mitach i legendach Eurazji jest całkiem sporo. 
Wodzowie, królowie, święci, nawet jeden wojownik-prorok, co w ten sposób Koran miał otrzymać :)

W każdym bądź razie - to grubo...

3. sen o pokładach energii • autor: Nierozpoznany#33372012-12-11 16:33:46

Mnie się skojarzył z pracą w Taraka/ce.Sięganie do korzeni, głębi to jak szamańska praca ze Słowiańskimi Bogami...dlaczego mężczyźni są znudzeni?.Możliwe, że za mało działań praktycznych, znudzeni , bo nie mają motywacji, wiary w to co tutaj się dzieje. Wygląda, że Ty jeden Wojtku masz wielki zapał i wierzysz w sens i musisz jakiś sposób atrakcyjny, bardziej dynamiczny wymyślić żeby zainteresować tych znudzonych. Może ten sen ma Ci uświadomić, że wkrótce taki pomysł sie pojawi, a możliwe, że Przyjaciele Taraki coś podsuną? Może zrobić konkurs na takie pomysły? ...wczasy szamańskie itp ?

4. pomysły • autor: Nierozpoznany#35272012-12-11 17:50:34

Witaj Wojtek

Miałeś  interesujący sen- dla mnie poszukiwanie  pomysłów, które dodadzą ci energii i ożywią Tarakę (?) . Sen dzieje się w Grecji, a Grecja  dla mnie symbol  filozofii.  Jeśli chodzi o Tarake to może można by powiązać to z dyskusjami, które są tu prowadzone- „Główne tematy poruszane w Tarace to…”,  to jest „filozofia Taraki”.  Osobiście cieszę się, że pojawiły się nowe osoby, które piszą ciekawe artykuły, blogi, z przyjemnością to czytam. Szukasz pomysłu, który byłby „strzałem w dziesiątkę” tak jak z cyklem „Zwierząt Mocy”, który byłby zgodny z ” filozofią” Taraki a jednocześnie ożywiłby czytelników i zachęcił do dyskusji. Tak czuję.

Może pomyślisz o przeprowadzeniu  anonimowej  ankiety?

Pozdrawiam

Viki

[foto]

5. O pobieraniu energii • autor: Wojciech Jóźwiak2012-12-11 19:43:07

Viki, Kalino, pomysły i nowe idee gdy ktoś ma, to się zgłosi - bez konkursów czy ankiety :)
Sens snu, przynajmniej mnie, wydaje się oczywisty. Kopalnia oznacza "podróż w dół", a jednocześnie w głąb, do wnętrza. Węgiel oznacza zasoby energii które tam w ukryciu i "czarnym" zasłonięciu, istnieją i czekają.
Porcelanko12 - inaczej niż napisałaś, uważam, że energię pobieramy nie tylko z Nieba - bo również z Ziemi. Szamańskie kosmiczne drzewa mają nie tylko gałęzie, ale i korzenie.
Pozdrawiam Wszystkich!

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)