zdjęcie Autora

22 stycznia 2013

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Sens TWO - Unikanie Straty

Kategoria: Nowy szamanizm

« Tajemna wiedza oczywistości - kultura Paranormalne Unikanie Straty »
Inaczej o TWO można powiedzieć Unikanie straty. To inna nazwa procesu szyfrowania Tajemnej Wiedzy Oczywistości. Filozofując, można powiedzieć, że jest to proces w którym organiczne życie przciwdziała fizycznej entropii dzięki swemu zróżnicowaniu i ekspansywności. To jest wpisane w bycie żywym, bycie człowiekiem, biologię, psyche i kulturę (zbiorowy byt łączący różne psyche za pośrednictwem mniej lub bardziej symbolicznej komunikacji).
I niestety jest to bardziej precyzyjny opis niż idealistyczne postrzeganie życia jako siły idei "osłabianej" przez materię (gnoza!). Właśnie unikanie straty w postaci zmiany, przemiany, śmierci skłania do przesadnie optymistycznej wiary w co innego.
Żyjemy dzięki unikaniu straty - w biologii, pamięci, kulturze ten proces sprzyja odżywaniu, regeneracji, odbudowie procesów, treści, materii na podstawie pamięci. Owa szyfrująca poznanie szczególność, ważność i wyjątkowość jest właśnie taką próbą przeciwdziałania entropii przez pamięć.
Ironia losu tj. dynamika biologicznego zapamiętywania informacji sprawia, że przez ową próbę podtrzymania pamięci jest ona modyfikowana nowymi obecnymi bodźcami. To również jest jeden z kanałów pamięci "pamięć zewnętrzna". Z natury tego procesu wynika również, że życie jest archetypowe, kreatywność jest archetypowa!
To z zewnątrz i po zewnętrznym "obserwacyjnym" spojrzeniu widoczne są przejawy kreatywnej, "niewidzialnej" organizującej siły - archetypu.  Z wewnątrz jest to postrzegane jako stawiająca wyzwanie, pędząca zmianami fala, Nic dziwnego, że ludzi ciągnie do religizmu, w owym zaangażowaniu w życie(aktora) tkwi ziarno kreacji i autodestrukcji(entropia!). Złudzenia pozwalają uniknąć poczucia straty!
Tu dochodzimy do kolejnego efektu natury rzeczywistości i życia "unikania straty", przez tą podstawową motywację rzeczywistości, życia - zmiana jest zbyt mocna. Dokładnie w sposób w jaki głos niedoceniany i powstrzymywany gdy wybuchnie zdaje się szalony siłą sprzeciwu. To też oznacza, że racjonalność, wrażliwość emocjonalna, sensoryczna i działanie, rozwój komórkowy - zawsze, ZAWSZE SĄ PARADOKSALNE! (Wytatuowałbym to idealistom na czołach - sam mam bujną wyobraźnię i przykleiłem sobie na czole taką karteczkę;)). Eg. mamy naturalną zdolność do mutacji genetycznej, psychologicznej.. wybuch tej zdolności to RAK, podobnie jak rakopodobny jest Rozwój, Ezo przypomina nasiloną reakcję immunologiczną, a New Age chemioterapię czy radioterapię.
Niestety pozostaje to wiedzą tajemną tj. łatwiej się dać ogarnąć fantazjom, czy tej sile kreatywnej i popłynąć z falą niż z gruntu przyjąć surferską czy ukierunkowaną postawę. Łatwo też wpaść w tendencję płynięcia z prądem unikania strat - to akurat nie wymaga wysiłku! Zwyczajny proces życiowy.
To, co pomaga poradzić sobie z TWO, unikaniem straty dekodowanie też jest zachowawcze - czy można o tą zachowawczość oskarżyć. Tymczasem wymaga to ciągłego, stałego zdyscyplinowanego działania przeciwstawiającego się entropii..

C.D.N.

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!


« Tajemna wiedza oczywistości - kultura Paranormalne Unikanie Straty »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)