zdjęcie Autora

22 września 2016

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Septylami jesień się zaczyna

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologiakosmogram

« Pomiary w astrologii: trzy eksperymenty Gauquelina Zasada początku czy zasada aktualności? »

Jesień, w sensie wejścia Słońca do znaku Wagi lub przekroczenia przezeń równika, lub ścisłego momentu równonocy, zaczyna się dzisiaj o godz. 16:23 czasu naszego.

Kosmogram na ten moment jest dość chaotyczny, a dominuje w nim ponura kwadratura Saturna do Neptuna, w której możemy dopatrzyć się sensu duszenia Życia przez Rygor, przez co nie przypadkiem właśnie teraz rządzący rygoryści uparli się przeforsować zabór publicznych terenów przez myśliwych („myśliwo-faszystów”) i kryminalizować kobiety ustawą antyaborcyjną.

Jednak z chaosu powiązań między planetami wyłania się piękny pierścień septyli czyli aspektów siedmiokrotnych, który przypomina nam, że ponad małością i brudem zaciśniętych w agresji szczęk i przekrwionych w furii ślepawych oczu rozciąga się inny świat. Świat myśli, kontemplacji i kosmicznego ładu. Nieskończona przestrzeń błękitnego nieba. Harmonia. Budda Wadżradhara. Nie przypadkiem linie septyli rysowane są na niebiesko. Do tej sieci septyli należą Jowisz i Słońce w koniunkcji, zapowiadające, że będzie lepiej i jest nadzieja. Przedsięwzięcia zaczynane teraz, gdy zgodne z wyższą harmonią, powiodą się.


Vajradhara
Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Pomiary w astrologii: trzy eksperymenty Gauquelina Zasada początku czy zasada aktualności? »

komentarze

[foto]

1. Uff! • autor: Jacek Dobrowolski2016-09-22 10:11:56

Wojtku, dzięki za szerszą perspektywę! Wypada Cię nazwać tak jak Ginsberg nazwał Walta Whitmana "Nauczycielem odwagi". Nie damy się! Przede wszystkim głupocie i agresji.

[foto]

2. Septyle • autor: Renata Dominiak2016-09-22 12:23:58

A jednak światełko w tunelu...uffff...Od dziś kocham SEPTYLE <3  (bo wcześniej nie wiedziałam, że są :D )
Pozdrawiam Wojtku :) 
[foto]

3. Dzięki, Jacku! Pozdrawiam, Renato! • autor: Wojciech Jóźwiak2016-09-22 13:14:54

Dzięki, Jacku --- za Moralne Wsparcie:) Ale Ginsberg... Whitman...? Czy nie za wysokie progi...?

Pozdrawiam, Renato! Tak, narysowałem ten kosmogram i widzę: nie wszystko idzie źle:)

4. Samantabhadra i Samantabhadri. • autor: Nierozpoznany#94402016-09-25 12:43:06

Samantabhadra i Samantabhadri  - to "obserwatorzy" znaków na niebie i ziemi - praktyka polega na zrezygnowaniu z komfortu życia "w pozorach"  - i zobaczeniu zjawisk takimi jakie są - rozpoznawanie z wyprzedzeniem trzęsień ziemi ,powodzi itp. żywiołowych nawałnic. Wyjście naprzeciw przyrodzie - bycie raz na szczycie góry ,zaraz potem w głębi koryt rzek itp. doświadczenia wraz z obserwacją zachowania zwierząt - dają możliwość "uniknięcia" przykrych niespodzianek tzw. materii niezapowiedzianej. Czasami trzeba zostawić "wszystko" by uratować to co najcenniejsze - życie i zdrowie wspólnoty np. To jak w chmurze "wiadomości" - esencja jest oczywista - jednak nie każdy ją pojmie - długotrwałe[wielopokoleniowe] doświadczenie ,przekazy i wiedza owocują  ....

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)