zdjęcie Autora

14 sierpnia 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Shapeshifting - Reinkarnacja w jednym życiu

Kategoria: Techniki rozwoju

« Teriantropia, Heruka Krwiopijca i Nagual Tajny Agent 007 James Bond jest bogiem! »
No to mamy dla smaku pierwszy kęs niedźwiedzia. Ja czekając na ciąg dalszy dalej będę drążył temat zmiany kształtu i subiektywnego(czy aby?) poczucia tożsamości.
To "człowiek może stać się kimś innym", owa zmiana kształtu niesie ze sobą wartość samoświadomości. Musisz wiedzieć kim jesteś, aby rozpoznać różnicę pomiędzy stanem wyjściowym a docelowym. I jednocześnie dzięki temu samemu  tematowi wychodzi kruchość czy elastyczność owego zwykłego poczucia tożsamości.
Przyjrzyjmy się temu, co nas zmienia:
  1. Wiedza . Cokolwiek uznajemy za ważną informację zmienia nas samych. W informatyku jest coś z komputera. W astrologu coś z gwiazd, ups. planet. To torowanie zachodzi nie tylko u obserwatora.
  2. Spotkania. Z kim się zadajesz, takim się stajesz niesie stare mądre powiedzenie. Najwięcej informacji przetwarzamy organoleptycznie, spotkania z czymś, kimś potrafią nas zmienić.
  3. Komplementowanie,Czczenie, zobowiązania. Narracja na temat kogoś i czegoś zajmuje moc obliczeniową naszego mózgu i jednocześnie odbywa się w tym mózgu. Narzekając na wrednego szefa z pracy, odgrywasz jego rolę...
  4. Fantazjowanie i Wizje. Owa narracja nt. kogoś lub czegoś celowo lub spontanicznie zmienia się w sensoryczne wyobrażenia. Następuje samo-modelowanie roli, staje się ona bardziej rzeczywista.
  5. Ornamentacja, Symboliczne Związki, Kostiumy i Maski. Dziecko zakłada kapelusz i jest kowbojem, zarysy oczu w rysunku pozwalają mu rozpoznać w nim mamę. Tożsamość swoją czy czyjąś określamy czy rozpoznajemy dzięki zapamiętanym mikro-wskazówkom.
  6. Odgrywanie Roli - zachowanie jest jedną z najważniejszych wskazówek, co do tożsamości naszej lub cudzej. Ozdobą osoby.
  7. Duma bycia kimś/czymś.Emocjonalne przeżywanie nowej tożsamości.
Przy okazji owej próby uszeregowania owych podejść do zmiany kształtu, od najbardziej subtelnego do najbardziej wyrazistego widac związek z tym, jak normalnie nabywamy ową tożsamość. To odzwierciedlenie naturalnych procesów rozwojowych. Korzystając z okazji, to również daje ubrać się w etapy:
Stajesz się kimś/czymś i jeszcze o tym nie wiesz. 
Fantazjujesz na temat tego czegoś, ale jeszcze nie do końca tym jesteś.
Stajesz się tym czymś/kimś i masz do tego emocjonalny stosunek..

A co ciekawe, te etapy są oprogowane(Popowsko też!), dyskretne ! A dokładniej pomiędzy nimi w naturalnych warunkach znajduje się bariera czasu i przestrzeni, czy też progu pobudzenia, dawki potrzebnych informacji czy zachowań. To nie jest linearne zjawisko. Jest granica, która chroni doświadczenie JA w danym momencie, uniemożliwia niekontrolowane przeskoki tożsamości:
Jesteś człowiekiem <pstryk> jesteś ekranem monitora.
"jesteś dyrektorem" <pstryk> "jesteś pantoflarzem".
Całkiem słusznie ośrodki odpowiedzialne za rozpoznawanie ja i zachowanie  w danym kontekście potrzebują okresu formowania, czy odpowiednio silnych bodźców :)
Tymczasem ta nielinearność naszej tożsamości daje nam ciekawe zjawisko. Doświadczamy w ciągu życia wielokrotnej reinkarnacji. Poważnie. Wystarczy, że spojrzysz na zdjęcia z dzieciństwa: To nie jesteś ty. Jesteś już kimś innym.
Podobne przeskoki, zmiany kształtu przydarzają się nam wielokrotnie i w różnej skali. Choćby z dnia na dzień ;)

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Teriantropia, Heruka Krwiopijca i Nagual Tajny Agent 007 James Bond jest bogiem! »

komentarze

1. Bardzo ciekawy temat • autor: Nierozpoznany#562012-08-14 10:31:16

taka reinkarnacja bardzo mnie interesuje i wydaje mi się najbardziej sensowna, czekam na ciąg dalszy.

Pozdrawiam :)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)