zdjęcie Autora

16 kwietnia 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 3 (odcinków: 142)

Sheldrake, logo Taraki, siedemdziesięciolecie LSD, a krzyże zostawmy krzyżakom

Kategoria: Projekt Taraka

« Logo Taraki nabiera kolorów! Kolorowa inspiracja dla autorów logo »

Równo 70 lat temu, 16 kwietnia 1943, szwajcarski chemik Albert Hofmann odkrył LSD, a właściwie jego działanie na psychikę, ponieważ sam związek zsyntetyzował kilka lat wcześniej. Szczegółowo o tym pisze Rzeczpospolita, polecam.

W Tarace dzisiaj z satysfakcją wkleiłem fragment sztandarowej książki Ruperta Sheldrake'a – książka pod tytułem „A New Science of Life” czyli „Nowa nauka o życiu” (jeszcze nie wiem, czy taki będzie polski tytuł), a fragment pt. Cztery morficzne światopoglądy. Książka już niedługo wyjdzie u nas drukiem przez Wydawnictwa Virgo, a tarakowy fragment skomentuję w blogu „Czytanie Sheldrake'a”.

Konkurs na logo nabiera rozpędu. Niżej trzy nowe obrazy z tego cyklu. Terravis zaeksperymentował ze wzbogaceniem sylwetki Inqbusa (tzn. wykreślonej przez Inqbusa :) o kolor. Oto wyniki:

Ciekawy swój rysunek przysłał Marcin Hładki. Drzewo. Drzewo? Pozornie wygląda jak sztuka konferencyjna, czyli to co się smaruje siedząc na zebraniach. Ale w tym drzewie-labiryncie-jelitach coś jest...

... Całkiem inna „energia” niż w tym głównym heroicznym prosto-stojącym kosmodrzewie, który do tej pory stróżował Tarace. Tu przypomnę moją własną wizję heroicznego prosto-stojącego kosmodrzewu, którą kiedyś miałem wprawdzie nie na LSD, ale na oddychaniu holotropowym, które podobno bywa równie wizjogenne:

Ale szamani wpatrują się trzecim okiem nie tylko w heroicznym prosto-stojące kosmodrzewy, bo również w drzewokręty i drzewowije oraz w żabodrzewy i wężodrzewy. Oto oryginał, mandżurski, zeskanowany z książki prof. Jerzego Tulisowa pt. „Legendy ludów Mandżurii”:

Ciekawe, że wielu Autorów projektów krzywi swoje Drzewo, każe im się chwiać, skręcać i zwijać. Mnie by nie przyszło to do głowy, ale... Ciekawe... Czekamy, obserwujemy... A do Autorów żywimy wdzięczność.

Aha, jeszcze uwaga. Przestaję czuć się przywiązany do słońcokrzyża. Kiedyś mi się wprawdzie spodobało, że Słońce w logu zaczęło przypominać krzyż celtycki, ale teraz myślę, że tyle jest różnych form graficznych, także tych silnie działających na umysł, że krzyże spokojnie możemy zostawić krzyżakom.

Auto-promo Taraki 3: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach Auto-promo 2 i Auto-promo.« Logo Taraki nabiera kolorów! Kolorowa inspiracja dla autorów logo »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)