01 czerwca 2011

Nadia

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Siedem dzbanów i turkus

Kategoria: Sny i wizje

« Chiński bar kanapkowy, sala gimnastyczna i rwąca rzeka U stóp drzewa, pół brzozy, pół dębu »
Znalazłam w ziemi dzban. Usiadłam na piasku i przyglądałam mu się. Był z czarnej gliny, a w środku miał kolejny dzban, mniejszy. Wyjęłam ten mniejszy, a w nim był następny. I tak dalej. Aż wyciągnęłam siódmy, a w nim był kamień - turkus.

Śniłam 31.05.2011

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Chiński bar kanapkowy, sala gimnastyczna i rwąca rzeka U stóp drzewa, pół brzozy, pół dębu »

komentarze

1. piękny prezent • autor: Nierozpoznany#35272011-06-01 18:32:47

Dzbany - jest ich 7 porównałabym do 7 czakr. W 7 znajdujesz turkus, kamień komunikacji, niesie zgodę, pomaga zrozumieć siebie, to kamień samorealizacji, kreatywności,pobudza wyobraźnię. Ponieważ pierwszy dzban wyciągasz z ziemi ( to symbol pierwszej czakry)- daje ona poczucie bezpieczeństwa, dobra materialne, to solidna podstawa (fundament). Myślę, że otrzymałaś zielone światło do realizacji jakiegoś pomysłu (ma on solidne podstawy i zapewni przedsięwzięciu sukces). Może też oznaczać powrót do zdrowia....hm...w 7 znalazłaś ten turkus, więc to może być też oświecenie,duchowość, to czakra mistyków. Rozwijasz się duchowo?
[foto]

2. Interpretacja... • autor: Wojciech Jóźwiak2011-06-01 19:06:53

Sięganie do ziemi oznacza nawiazywanie kontaktu z głeboko ukrytymi siłami psychicznymi, które drzemią w twoim umyśle. Ziemia jak zwykle oznacza tu podswiadomość. Ale do czego mogą być przydatne te głebokie siły? Cały sen przedstawia pewien psychiczny proces – proces odkrywania nowych wartości. Być może jest tak, że teraz stoisz przed ważnymi decyzjami, które zmienią twoje życie i musisz temu wyzwaniu podołać. Żeby dać sobie z tym radę, musisz wierzyć we własne siły, że się uda i że dobrze wybrałaś. Ten proces szukania wewnętrznej pewności wyświetlił się we śnie jako znajdowanie klejnotu, ukrytego w kolejnych dzbanach, wydobytych z ziemi. Liczba siedem jest magiczna i oznacza rzeczy doskonałe. Turkus, niebiesko-zielonej barwy, symbolizuje niebo, jest tu więc zapowiedzią wzlotów duszy i sukcesów. Ten kamień na związek ze znakiem zodiaku Strzelcem. Może ci to coś podpowiada?
(Interpretacja, którą napisałem dla Gwiazdy Mówią, za zgodą Nadii.)

3. Viki, Wojtku, dziękuję za • autor: Nierozpoznany#82422011-06-02 12:58:13

Viki, Wojtku, dziękuję za interpretację.
Turkus to jeden z moich ulubionych kamieni, chyba najbardziej go lubię. Sen, myślę, wskazuje na proces docierania do nieprzemijających, niezmiennych wartości. Niebieski to niebo, duchowość. Kamień to coś trwałego, niezniszczalnego.
Ciekawą miałam ostatnio przygodę w realu. Tego dnia, kiedy na targu staroci kupiłam filiżankę ze snu (sen Rodzina Żydów), wpadł mi w oko pierścionek z okrągłym turkusowym oczkiem. Normalnie takie rzeczy mnie nie interesują, ale w związku z tym pierścionkiem pojawiło się we mnie takie pożądanie, którego nigdy jeszcze nie doświadczyłam (jeśli chodzi o rzeczy). Chłopak, który go sprzedawał, mówił, że wszystkie dziewczyny, spośród kilkudziesięciu pierścionków jakie miał, interesują się tylko tym. Ten był dość drogi (pewnie dlatego rozsądne dziewczyny go nie kupowały), ale ja w ogóle nie biorąc pod uwagę mojej sytuacji finansowej, pożyczyłam kasę i kupiłam go. Jak zapłaciłam, sprzedawca mi powiedział, że znalazł go pod wodą, jak nurkował w Czarnych Stawach (których już nie ma). Cały czas go noszę, wygląda jakby był z lat 20-tych. Myślę, kim była dziewczyna, która go zgubiła.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)