zdjęcie Autora

13 listopada 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Siedemset siedemdziesiąt siedem czakr siedmiu ciał

Kategoria: Techniki rozwoju
Tematy/tagi: Jung

« Kundalini vs Tummo - czakry - szamanizm, joga, tantra kółka kręcąc wokół koła głowy czakrą paluszka obracając »
Zjechałem z rozważań tantrycznych, aby zająć się czakrami. A w zasadzie nieszczęsną karierą czakr, z czegoś co się wizualizuje, obrazu medytacyjnego, podstawy do wizualizowania i budzenia bogów i bogiń w ciele - tantrycznego narzędzia przekształcenia i oświecenia własnego stanu, w narzędzie analizy kogoś czy wizualną symboliczną fantazję o kimś.
Od:

do tulejkowatego voodoo:

A to historia dla mnie z cyklu "Jak kij bejsbolowy z boiska trafił w ręce ulicznych chuliganów?". Dzięki tytułowi wiadomo, też dlaczego się rozpowszechnia ów system:
1. To wygodna broń zaczepno obronna.
2. Zawsze można powiedzieć: "A my właśnie idziemy na mecz, a ci chłopcy ze mną to lokalna drużyna bejsbolowa"
Dlaczego to wygodna broń zaczepno-obronna to odpowiem w kolejnym odcinku.
Na razie spróbujmy powiedzieć: Jak to się stało?
Moim zdaniem ten pojedynek na bejsbole rozpoczeli:

Charls Webster Leadbeter, Helena Bławacka, Anne Besant - w drużynie teozofów

Oraz

Sir Jon Wooldrofe aka Arthur Avalon, i C.G Jung aka Karl Gustaw w dużynie Tantrycznej Psychologi. (niekoniecznie mającej wiele z tantrą wspólnego).

Pierwszy cios zadała drużyna teozofów: Mieszając sprowadzone ze wschodu idee Vedanty czy advaita wedanty - (Bławacka) z wcześniejszym zachodnim ruchem teozoficznym używania wyobraźni do wewnętrznej eksploracji - w ogólności zachodnim okultyzmem.
Idee kosh - skorup odzzielających od Atmana jaźni  przerodziły się w fantazje na temat ciał subtelnych.

Tu zadziałała w dużym stopniu twórczość Leadbeatera i Besant, o jasnowidzeniu i jasnowidcze próby opisywania materii -duchowych atomów:

Nadając formę ciałom subtelnym i wpowadzając logikę błędnego koła:
Skoro można "zobaczyć" coś tak małego i są boskie cząstki to można zobaczyć całe ciała subtelne. Skoro można zobaczyć ciała subtelne to można zobaczyć boskie cząstki.  Błędnego koła z piłą tarczową wycinającą mało istotną w sumie informację: Używam wyobraźni, to moja fantazja na ten temat.
Czakry stały się czymś, co się widzi! Właśnie się zastanowiłem, czy przez przypadek Leadbeatera i Besantowej nie można nazwać rodzicami chrzestnymi fizyki i psychologii kwantowej ;)
Dzięki działalności drugiej drużyny tantrycznej psychologii, tantryczne idee energii, shakti etc (Woodrofe aka Avalon) nabrały sensu i wymiaru rozwojowego, najbardziej znane dzieło-tłumaczenie The Serpent Power – The Secrets of Tantric and Shaktic Yoga zostało opatrzone komentarzem karla gustava z obopólną korzyścią. Tantra nabrała sensu psychologicznego, a psychologia jungowska dostała pożywkę, że realnie mówi o procesie psychobiologicznym i w dodatku multikulturowym, ponadczasowym!
Czakry stały się czymś, co się interpretuje!

A drużyny z bejsbolami wyszły na ulice! :))))

C.D.N.

Ps. Woodroofowi aka Avalonowi zawdzięczamy jeszcze jedno, odświerzenie arthuriańskiego mitu, w tym graala i wpuszczenie go pewnie po raz kolejny do obiegu europejskiej ezoteryki.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Kundalini vs Tummo - czakry - szamanizm, joga, tantra kółka kręcąc wokół koła głowy czakrą paluszka obracając »

komentarze

[foto]

1. Bejsbol! • autor: Wojciech Jóźwiak2012-11-13 18:57:03

Tak! Porównanie z kijem-bejsbolem znakomite. Ludzie, a może zwłaszcza Ludzie Zachodu tak strasznie chcą, żeby coś co sobie wyobrażają, BYŁO! Żeby bardzo było! Było, trwałe, mocne i zagwarantowane. To jest ten duchowy materializm.
[foto]

2. Bejsbol jako procedura dowodowa. • autor: Piotr Jaczewski2012-11-13 22:31:52

Ludzie, a może zwłaszcza Ludzie Zachodu tak strasznie chcą, żeby coś co sobie wyobrażają, BYŁO! Żeby bardzo było!
TAK. I stosują w tym celu dziwną procedurę dowiedzenia tego, że coś jest. Dowodem tego, że to jest, jest to, że ktoś inny poczuje, że to jest jest, że będzie to realne dla kogoś innego.
Pomimo oczywistej niemożliwości zyskania dowodu realności czegokolwiek w ten sposób tj. poprzez okładanie.
A panowie z kijami? Oczywiście, tak, to wy jesteście tą grupą harcerzy z sąsiedztwa. Słyszałem, że ostatnio organizowaliście bal charytatywny, to widać od razu, gdy się spojrzy na te twarze, na te piękne kije bejsbolowe, na tą przewagę liczebną..od razu rozpoznałem, ale nie śmiałem przyznać i zaczepić tak szacownego towarzystwa.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)