zdjęcie Autora

22 marca 2017

Jarosław Bzoma

z cyklu: Badanie snów (odcinków: 37)

Noc z Janglidasem
Komentarz do artykułu „Podróż do aśramu Śri Janglidasa Maharaja”

Kategoria: Sny i wizje

« Do czego Hitler był potrzebny Bogu ? Jaskółka »

» Agnieszka Dołengiewicz / Rajeshwarymai, „Sabka Malik Atma. Podróż do aśramu Śri Janglidasa Maharaja

Najpierw podchodzę do niego od góry. Idę ze swoją żoną z prawej na lewo, czyli od jawy i urojeniowości plusowej w kierunku urojeniowości minusowej. Jesteśmy na szczycie łagodnego (!) wzniesienia, to nie jest wysoka (!) góra. Za ubogim płotem ze starej zardzewiałej (5) siatki (5/6) znajduje się mój dom z dzieciństwa (6) (był nim tylko we śnie, na jawie mieszkałem gdzie indziej). Dom jest stary i zarośnięty chwastami, wygląda na opuszczony. Przed płotem, od strony drogi gruntowej którą idę, na zarośniętym niekoszoną trawą poboczu, rośnie stara, zaniedbana pienna róża, właściwie jeden stary pokrzywiony pęd wysokości człowieka o kilku białych kwiatach. Pamiętam ją z dzieciństwa (tego ze snu). Zatrzymałem się naprzeciw róży i rozważając głośno, opowiadam oddalającej się wciąż na lewo żonie, że ta biała róża rosła tu jeszcze kiedy byłem dzieckiem. Pomyślałem, że skoro tu nikt (!) nie mieszka i wszystko zarosła trawą to kiedy przyjdzie pora przesadzania róż, na jesień, to przyjdę tu i ją wykopię, zabiorę ją z sobą do nowego domu. Ruszyłem dalej droga, na lewo, bo żona przynaglała abym już szedł, naglił nas czas (!) a właściwie nie sam czas a jakiś wielki pojazd (!) który wspinał się tą samą drogą, zbliżając się do nas z lewej strony. Pojazd wyglądał jak wielkie pudło. Ruszyłem zatem za żona w tamtą stronę. Po stronie gdzie stał mój senny dom z dzieciństwa nastąpiła tymczasem zmiana, cała posesja jakby się oddaliła w głąb ekranu śnienia a płot i różę zastąpiło zaorane pole i stara kobieta idąca w moją stronę. Dom z dzieciństwa przesunął się jeszcze głębiej, okazał się jedynie pozornie (!) niezamieszkały, ponieważ stara kobieta była teraz jego właścicielką (bierną). Krzyknąłem w jej stronę, że tu kiedyś mieszkałem i zapytałem czy mógłbym sobie, oczywiście kiedy przyjdzie na to czas, wykopać białą różę, ponieważ kiedyś należała do mojej rodziny. Stara kobieta odpowiedziała, że teraz ona tu mieszka, i to od kilkunastu lat. Co miało oznaczać, że nie ma żadnych zobowiązań wobec dawniejszych mieszkańców tego domu, takich jak ja. Dzieli nas odległość (przestrzeń) jednego właściciela! Powiedziała również, że jej się ta róża również podoba i, że mi nie pozwala na jej wykopanie. Ogólne moje odczucie było takie, że kobieta jest niechętna jakiejkolwiek wymianie doświadczeń. Żona tymczasem odeszła już spory kawałek, ponaglała bym i ja szedł bo z daleka pełzło to wielkie pudło.


Teraz przenoszę się na sam dół i zaczynam rozmowę z Janglidasem od niższego poziomu. Poziom mentalny 4.

Sen rozgrywa się w moim domu, w którym mieszkam współcześnie. Dom ten w moich snach symbolizuje właśnie poziom mentalny 4.


Wynająłem, czy też udostępniłem pewnemu mężczyźnie suterynę w moim domu (podświadomość ). Aby ją udostępnić w pełni, ponieważ mężczyzna ma niemało swoich rupieci (!). (Konfiguracja w przestrzeni jest taka, że moje pudła są na obwodzie zagraconej podłogi a jego w wewnątrz, co ulegnie odwróceniu w trzecim śnie o którym dalej). Wynoszę swoje białe pudła z walcowatymi elementami w środku. Mam zamiar wynieść je na strych (zbiorowy, poziom mentalny ludzi, w snach często przedstawiany jest jako „drewniana”-strych- kopię Nicości 8/2). Wykombinowałem, że wyniosę wszystkie pudła z suteryny w duch etapach. Zrobię pośredni magazyn w połowie schodów na strych i dopiero stamtąd będę kontynuował transportowanie pudeł wyżej. Podnajmujący, kiedy niosę pierwsze pudło mówi, że to mnie będzie kosztowało bardzo dużo energii i powinienem poprosić co najmniej kilkunastu (!) pomocników aby podołać temu zadaniu. Odpowiadam że dam radę i idę z pudłem wprost na samą górę, na strych bez zatrzymywania się po drodze, jak planowałem to wczesniej. Docieram do drzwi strychu. Wiem, że strych jest obszarem którym włada już stara kobieta (Demeter/Dobra Matka 10 i jej hipostazujące niżej, w dodatnią i minusową urojeniowość, aspekty /Persefona). Drzwi są nieco po prawej. Aby do nich sięgnąć muszę wychylić się ze schodów w kierunku drzwi, jakby nad niewielką przepaścią. Teraz dopiero widzę, że pudło zajmując mi ręce blokuje możliwość otworzenia drzwi. Drzwi bowiem oprócz klamki są zamknięte na małą kłódeczkę koloru czerwonego. Kłódeczka nie jest zamykana na klucz ale na łatwe do zdjęcia spinki. Łatwe pod warunkiem, że ma się wolne ręce! Ja jednak nie mam zamiaru odkładać pudła, rozglądam się za inna drogą. Po lewej (-) ,za podobnie wąską „przepaścią” jest taka możliwość. Tu nie dość, że nie ma drzwi to nie ma i ściany trzeba jedynie trochę się rozciągnąć i odepchnąć rupiecie które stoją na krawędzi strychu. graty są ustawione jak zębate blanki dawnych zamków (!) ale wystarczy je odepchnąć aby dostać się na strych. Podejmuję zatem frontalny atak na strych po stronie urojeniowej minusowości i budzę się.


Zanim zapytam się o konkluzję obydwu snów objaśnię jak ja je interpretuję.

Oczywiście pudło-pojazd z pierwszego snu jest tym które niosę w drugim. Zardzewiała siatka z pierwszego snu jest kłódką z drugiego. Kobiety z obydwu snów są animą Janglidasa. Mężczyzna w drugim śnie jest opisuje nasze spotkanie na poziomie mentalnym.

Pole na którym spotykam animę jest położoną siatką czyli poziomem stacjonarnym animy Janglidasa. Stary krzak róży o białych kwiatach jak i stara kobieta to właśnie ona. Dom z dzieciństwa za siatką to oczywiście poziom Domu Dusz 6. Anima to poziom 7 a nawet 7+. Janglidas mówi mi, że próba wyniesienia przedmiotów podświadomości na poziom zbiorowej świadomości czyli 8/1 poprzez siatkę /kłódkę 5 (czerwień) wymaga wielkiej energii i niewykonalny ponieważ trzeba mieć wolne ręce. Ja jak zwykle prezentuję pogląd nieco inny: można się wepchać na poziom brahmaniczny 8, a nawet jeszcze dalej drogą urojeniowo minusową jeżeli tylko się wie jak to zrobić i nie ulega się iluzji jej realności oraz posiadania urojeniowej Nadwiedzy (Da'at)

Janglidas naucza drogi urojeniowo pozytywowej. Ale co może nas zainteresować najbardziej, w tych snach nie ma żadnych symboli z poziomu wyższego niż 7+. Należy zatem domniemywać, że Janglidas prowadzi uczniów do tego poziomu, nota bene, to również poziom egregorów chrześcijańskich, Janglidas kładzie nacisk na jego osiągnięcie, co widać po zafascynowaniu uczniów, wiele mówi się o miłości. To typowe doznanie dla poziomu atmanicznego 7, Naddusza (Paramatman) 7+ to już fascynacja jej własną duchową formą istnienia. Jeden i drugi stan to oczywiście charakterystyczne dla tych poziomów stany „naszej” Świadomości. Miłość i Zachwyt to dwa poziomy Świadomości: stan Miłości Duszy i Zachwytu Naduszy nad samą sobą!!! Dotarcie do tego poziomu świadomością ludzką powoduje podobne odczucie oczywiście na miarę możliwości jej percepcji. Zazwyczaj interpretuje się je jako rozwój duchowy ponieważ wybitnie różnią się od stanu naszego codziennego umysłu. Tymczasem to tylko sposób istnienia Świadomości Duszy Indywidualnej który pozwala na oddzielenie się od poziomów Źródłowych 8-12.

Miłość jak mawiał mędrzec z rodu Siakjów to piękne ale ostatnie ze złudzeń. Dodałbym, że samozachwyt swoją mądrością Nigredo/Albedo 8/1 (sefira Da'at) czy „wszechmoc” Metatrona 8/3 jest jeszcze bardziej upajającym doświadczeniem. Biały kolor kwiatów róży to oczywiście poziom buddyczny – urojeniowa Wyspa Świętych.

Na samym końcu zapytałem czy Janglidas zdaje sobie sprawę z tego, że to nie jest ostateczne rozwiązanie wielkiej karmy?

W skrócie, odpowiedź była taka: mój (czyli mój a nie Janglidasa) punkt widzenia mimo, że środkowy (! Tu właśnie następuje odwrócenie porządku śmieci z suteryny ze snu drugiego!) nie zwróci uwagi większej liczby ludzi, natomiast jego nauka przyciąga pragnących doświadczyć miłości do samych siebie, traktujących ten stan jako rozwój duchowy. Płacz podczas synchronizacji umysłu z poziomem atmanicznym 7 jest typowy dla takich doświadczeń i we śnie i na jawie.

Dla potwierdzenia moich wniosków przytaczam słowa autorki artykułu:

Babadżi podkreślił, że wszelka komunikacja, mimo różnic językowych i kulturowych, jest możliwa i nieustannie odbywa się na poziomie duszy”.

Oczywiste stwierdzenia Babadżiego z którymi spotykamy się na kartach każdej z książek okołoduchowych, podobnie jak „zaskakujący” dar w postaci dywanika (forma symbolicznego odcięcia od otoczenia obdarowanego przez obdarowującego) i zachwyt jaki wzbudzają te doświadczenia u autorki upewnia mnie, że chodzi o gurujogę (owładnięcie, jak każde inne). Gdyby było inaczej autorka ulegałaby takiemu samemu zachwytowi nad wspólnotą na poziomie duszy z każdym napotkanym bytem przygodnym: ludzkim i nieludzkim, również zwierzęcym czy roślinnym a nawet mineralnym. Najwyższym duchowym kunsztem jest bowiem odpowiadanie miłością na niemiłość, w imię wspólnoty duszy.

Zwróćcie uwagę z jakim oporem zewnętrznym, również wewnętrznym, spotyka się śnienie progresywne. Zapewne dlatego, że nie jest źródłem doznań za jakimi podąża większość poszukiwaczy miłych doznań duchowych, choć przecież i takie napotykamy śniąc. Śnienie zbyt głęboko dotyka struktury Świadomości aby mogło być przedmiotem guruhandlu.

Nie da się pochwycić śniącego, na lep „słów miłości”.« Do czego Hitler był potrzebny Bogu ? Jaskółka »

komentarze

1. Mapa • autor: Nierozpoznany#2082017-03-23 16:10:02

Interesujące są te wglądy, ale brakuje mi jasno rozpisanej mapy, wolnej od skrótów myślowych i fajerwerków retorycznych. Dla kogoś, kto nie idzie tą drogą teksty są przez to niejasne.
[foto]

2. Jak miałaby taka... • autor: Jarosław Bzoma2017-03-23 16:59:24

Jak miałaby taka mapa wyglądać ? W moim rozumieniu opis snu, kierunki , postacie, kolory i opis  przestrzeni jest właśnie rodzajem mapy. Symbole poziomów opisane są w "Kartach świadomości".

3. Mapa • autor: Nierozpoznany#2082017-03-23 18:53:22

Tak, rzeczywiście w tym tekście na str 2 jest coś takiego, chociaż zawiera on wiele niejasnych pojęć (szczelina, strumień itp), rozumiem jednak, że jest to podyktowane specyfiką materii...
A mapa rysunkowa? Nie żartuję. Normalnie, długopisem na papierze. Takie mapy istnieją (np. Drzewo życia). Mógłby Pan zostać klasykiem. Potrzeba tylko pomysłowości aby to przedstawić nie zakłamując zbyt wiele.

[foto]

4. Nie da się... • autor: Jarosław Bzoma2017-03-23 19:46:10

Nie da się  przedstawić czegoś nieprzedstawialnego, bez popadnięcia w uproszczenia, tak jak to czyni kabała. Błąd uproszczenia i brak właściwego zrozumienia  powielany jest potem przez następców którzy nie mieli własnego wglądu a rozbieżność z intencją autora tylko się pogłębia. Właściwy sobie obraz struktury Świadomości każdy z nas może obejrzeć we śnie. Jest dla każdego śniącego indywidualnie dostosowany do jego możliwości pojmowania i bywa z czasem modyfikowany.Zawsze można zapytać swojego snu jak wygląda struktura Świadomości według J.Bzomy? Zapewniam, że sen odpowie.Obrazowo struktura Świadomości przedstawiona została na okładkach moich "Krajobrazów". Każde z pojęć o którym piszę w Kartach Świadomości omawiałem już wielokrotnie w "Krajobrazach" (na około 3000 stron) i w ponad czterdziestu artykułach w Tarce :)  Szczelina 8-12 to to samo co kabalistyczna Szechina czy Rigpa w dzogczen.                                      
[foto]

5. Ezoteryka? • autor: Wojciech Jóźwiak2017-03-23 21:04:35

A więc, przy interpretowaniu snów, zwłaszcza tych zamawianych, mamy do czynienia z wiedzą ściśle ezoteryczną? Hermetyczną?
Jarku, ci, którzy wypromowali i wdrukowali innym swoje poglądy, jak np. (spośród zajmujących się snami...) Freud albo Mindell, wciąż tłumaczyli słuchaczom/czytelnikom podstawy. W kółko i niestrudzenie. Polecam!
[foto]

6. Właśnie dlatego wciąż... • autor: Jarosław Bzoma2017-03-23 21:42:22

Właśnie dlatego wciąż to robię. Piszę właśnie mały artykulik o "telewizji" wielowymiarowej która mi się dzisiaj w nocy przyśniła.Oczywiście chodzi o sposób w jaki powstaje projekcja  Świadomości w obrębie Duszy i naszej ludzkiej jej części , w międzyczasie kończę  trzecią część Swedenborga i jeszcze kolejny artykuł o Metafizyce doświadczalnej,  a czasu coraz mniej . Ta wiedza jest tylko ezoteryczna dla osób które nie podejmują śnienia.Dla tych którzy śnią progresywnie to druga, odzyskana, część świadomości. To co piszę o metafizyce doświadczalnej dziwi mnie samego bo tego bym już sam nie wymyślił, chyba Abramowski osobiście dyktuje mi to czego nie zdołał napisać za życia.

7. Mapa cd • autor: Nierozpoznany#2082017-03-24 16:07:46

Taka mapa interesowałaby mnie głównie od strony teoretycznej. Być może z czasem udałoby się stworzyć jakiś senny i obenautyczny odpowiednik core szamanizmu. Wyciaganie wspólnych doswiadczeń jest wartościowe. Pojedynczym śnicielom i podróżnikom zdecydowanie nie dowierzam. Zbyt mocna jest kontaminacja własnymi treściami, co potrafi sprowadzić na manowce nawet bardzo doświadczonych, tak jak tego, który ogłosił się inkarnacją św. Piotra i uprawia seks z aniołami.
[foto]

8. Prowadzę kilkunastu śniących... • autor: Jarosław Bzoma2017-03-24 20:03:20

Prowadzę kilkunastu  śniących i z tego widzę ,że ich sny są potwierdzeniem większości moich spostrzeżeń.Mapa jest mapą obszarów form percepcji , kolorów i charakterystycznych symboli .Wystarczy przeczytać dokładniej Karty świadomości i narysować sobie plan a potem sprawdzać każdy element, noc po nocy, przekładając je na swoje symbole osobiste. Poziomy Świadomości ułożone sa jak łuski cebuli, z prawej gęstnieją w materialność  z lewej upłynniają się w duchowość aż do urojeniowości minusowej.Napiszę o tym jakiś artykuł to sobie narysujecie ale radzę samemu nad tym popracować wtedy docenicie autentyczność własnego doświadczenia i zyskacie pewność bo ta jest w tym najważniejsza jako doświadczenie metafizyczne, przekonacie się, że nic nie pozostało już do wymyślenia w tej kwestii,  od pokoleń wszystko jest jasne i oczywiste :) Na pytania odpowiadam na Śniącym inaczej https://www.facebook.com/SnienieProgresywne?fref=ts  albo pod jarek.bzoma@gmail.com

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)