Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

21 sierpnia 2014

Kahuna

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2470)

Spacer po moście

Kategoria: Sny i wizje

« Kopiec Kraka Kręcenie filmu, sprzedaż opon »
Moje miasto. Dwa mosty. Połączone kładką wzdłuż rzeki, nad środkiem tejże. Wody zdecydowanie więcej niż normalnie. We śnie też to zauważyłem. Bałem się, że będzie powódź. Spacerowałem ze znajomym po tej kładce. Kładka bardzo wąska, dwie osoby obok siebie stanowiły problem. Woda czysta. Choć nie przejrzysta. Szafirowo-szmaragdowa. Dochodzimy do mostu. Znajomy mówi, że ostatnio zauważył, jak młodzi ludzie bawią się, bujając mostem. Zobaczyłem spoiny na moście co 2, może 3 metry. Doszedłem do środka mostu i zacząłem skakać na tej spoinie. Most zaczął się bardzo huśtać. Samochody się przesuwały, ludzie łapali barierek. Gdy zobaczyłem co się dzieje, przestałem i ruszyłem w stronę zejścia z mostu.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-08-22)« Kopiec Kraka Kręcenie filmu, sprzedaż opon »

komentarze

[foto]

1. Moje sny mętne, poszarpane • autor: Radek Ziemic2014-08-22 10:28:44

Zazdroszczę tej klarowności snów.
[foto]

2. Klarowność snów • autor: Kahuna2014-08-22 11:01:32

Faktem jest, że w 99% przypadków moje sny są w miarę sensownym filmem. Tych poszarpanych nawet nie zapisuję (często mam kilka, kilkanaście snów w nocy - ale niespójnych, jednoscenowych). Ja zazdroszczę za to np. Wojtkowi, że On widzi tyle symboli, tyle jasnych sytuacji. Często czuję się jak "maszynka do śnienia". Inni robią z tych snów użytek. Chwała im za to. :-) bo często na tym korzystam dowiadując się czegoś o sobie.
[foto]

3. Szczegóły mostowe • autor: Kahuna2014-08-22 13:20:09

Tak. Mosty we śnie są bardzo solidne. Duże i szerokie. Ciekawą sprawą jest to, że kładka prowadziła wzdłuż rzeki, z mostu do mostu, ale mostu z którego zaczęła się wędrówka nie było widać. Po prostu pojawiłem się w połowie długości kładki, idąc w stronę drugiego mostu. Spoiny mostu, były jakby fugami w kafelkach. Nie, jak w realnym świecie, gdzie spoiny mostu to na ogół zachodzące na siebie metalowe zęby. Moje spoiny były białe, szerokości paczki papierosów.
[foto]

4. rzeka czasu • autor: Bogdan Zawadzki2014-08-22 16:31:23


Sny można interpretować na wiele sposobów (oczywiście nie potrafię interpretować ich tak jak Marcin…ale przecież nie o to chodzi) … Rzeka (woda podążająca swoim nurtem) symbolizuje upływający czas. Piętrzą się w tej naszej "rzece czasu" najróżniejsze wydarzenia, a ich natężenie raz przybiera na sile, innym razem słabnie (tutaj odpowiada im przybór wód). Istnieją jednak wartości, pojęcia, symbole (archetypy) i inne czynniki ponadczasowe, łączące ze sobą ludzkie cywilizacje i pokolenia, to wszelkiego rodzaju mosty, kładki i spoiny. Niektóre biegną w poprzek rzeki czasu (niezależnie od kierunku jej biegu), inne wzdłuż (równolegle do niej). Możemy się po nich poruszać ale musimy uważać, bo wszelkie próby nieprzemyślanej ingerencji, na pozór wyglądającej jak niewinna dziecinna zabawa mogą doprowadzić do katastrofy. Kahuna w pełni kontroluje sytuację, wpływa na nią, eksperymentuje ale kiedy uznaje, że jest to niebezpieczne przerywa „zabawę” …

Pozdrawiam  

[foto]

5. Interpretacje i rozważania • autor: Kahuna2014-08-23 20:07:23

Wow... zrobiła się spora dyskusja. Fantastycznie się to czyta. Także Wasze różne podejścia do tego samego snu. Po raz kolejny podziękuję i po raz kolejny powiem - tym razem ja zazdroszczę głębi tego co widzicie, jak to wszystko można odczytać. Szacunek. 

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)