zdjęcie Autora

09 maja 2017

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Czytanie... (odcinków: 204)

Spis treści bloga prof. Arkadiusza Jadczyka

Kategoria: Mistrzowie i klasycy
Tematy/tagi: Fanofilozofiafizykafizyka a ezoterykakwantoweSheldrake

« Arthura Zielinskiego: świadome komputery Piróga (i przez niego Jakubowskiej), oglądanie Wajdy. Impozyzm »

Blog prof. Arkadiusza Jadczyka pt. „Układ otwarty” czytam odkąd zaistniał. Jest tu: arkadiusz-jadczyk.salon24.pl – od 10 lat. Autor tak się określa: „O mnie: Naukowiec, zainteresowany obrzeżami nauki.” Tu o nim więcej w Wikipedii: pl.wikipedia.org/wiki/Arkadiusz_Jadczyk. Kiedyś działał i mieszkał we Wrocławiu, teraz nie wiem, ale chyba nie w Polsce. Nie znam go osobiście, chociaż 2 lata temu robiliśmy redakcję naukową jednej książki, Ruperta Sheldrake'a „The Presence of the Past”, po polsku miał być tytuł „Obecność przeszłości, rezonans morficzny i nawyki natury”, on redagował część o fizyce, ja o biologii. Ale nie została wydana.

Arkadiusz Jadczyk coś wie. To znaczy, należy do tych nielicznych ludzi, którzy coś wiedzą. O sprawach omawianych w Tarace, także. Ja sporo mu zawdzięczam. Od niego (z jego bloga) dowiedziałem się o istnieniu płaszczyzny Fano, a wcześniej o tym, jak wygląda gęstość liczb wymiernych na osi liczbowej, więc właściwie fraktalna struktura osi liczbowej. To drugie zmieniło mój (pogłębiło itd.) pogląd na astrologię, a to pierwsze (płaszczyzna Fano) tak samo rewolucyjnie zmieniło pogląd na tarota.

Mam wrażenie, że jak on „interesuje się obrzeżami nauki”, tak ja interesuję się tym samym obrzeżem, tylko oglądanym od tej drugiej strony.

Dorobiłem spis treści do jego bloga, ponieważ ta nawigacja, która jest w Salonie24, z trudem zagląda w dawniejsze lata. Jest tu:

www.taraka.pl/_extra/jadczyk.html

Zachęcam do czytania.

Czytanie...: wstęp na końcu

Czytanie różnych książek i internetów, i uwagi o nich.


« Arthura Zielinskiego: świadome komputery Piróga (i przez niego Jakubowskiej), oglądanie Wajdy. Impozyzm »

komentarze

[foto]

1. Coś wiedzieć... • autor: Włodzimierz H. Zylbertal2017-05-10 14:34:16

Z prof. Jadczykiem korespondowałem przez krótki czas w roku bodaj 2004. Ale wtedy był wyraźnie bardziej zainteresowany komunikatami od Plejadian, niż rozwijaną przez mnie wtedy psychotroniką, definiowaną jako "wiedza o interakcjach energii, informacji i zarządzającej tymi interakcjami świadomości". O ile dobrze zrozumiałem, Jadczyk ów czynnik świadomości mocno bagatelizuje, idąc raczej tropem nauki lat 30-tych XX, którą - aby ocalić ciągłość nauk przyrodniczych, utrzymujących, że obserwator i rzeczywistość to jednak jakości rozdzielne - z niechęcią odnosi się do Interpretacji Kopenhaskiej z 1924 r i do teorii kwantowej wprowadza skomplikowaną statystykę. Rzeczywiście, w świetle tej statystyki, wszelkie obserwacje poczynione przez obserwatora w mikroświecie są nieprzewidywalne, ergo, obserwator nie jest operatorem. Jeszcze w jednorazowej wymianie listów w roku 2007 Jadczyk zapowiadał "rozprawimy się z Interpretacją Kopenhaską!" i jednocześnie deklarował, że kiedy ogarnie inne swoje zadania , zabierze się - po swojemu oczywiście, nie-świadomościowo - za psychotronikę. No i od tej pory czekam.
[foto]

2. Interpretacja Kopenhaska • autor: Wojciech Jóźwiak2017-05-10 14:47:21

Z Interpretacją Kopenhaską ma rację, bo to było/jest coś, co bardzo ludziom namieszało w głowach, a późniejszych czasach (także dzisiaj) dało początek czemuś, co przypomina kult cargo.

Nie Plejadian tylko Kasjopean. Z Plejadianami to Barbara Marciniak, nie Laura Knight-Jadczyk.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)