02 czerwca 2011

Iwya

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Spotkanie na bagnach

Kategoria: Sny i wizje

« Katedra z wieżą Eiffla Bóg »
Śni mi się las. Na początku jak zawsze - stary, wśród nocy, ogromne drzewa, na pewno świerki. Ale czy jeszcze jakieś nie wiem. Widzę świerki. Lecę z opiekunem wolniej niż w poprzednich snach. Polana. Ale taka szara jakaś. Na środku - bagno. Trzęsawisko? Strach wchodzić. Zawisam obok polany.
Widzę ludzi. Siedzą w martwej wodzie, nie widzą mnie. Wzrok mętny jak woda w której tkwią. I ta cisza - martwa jak oni. Mam wrażenie, że oni są umarli. Szarzy, nieobecni... martwi. Siedząc tak w kręgu przekazują sobie kołacz. Wciąż nieobecni.
Przyglądam im się jeszcze chwilę, lecz nie widzą mnie, nie patrzą nawet. Wracam.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Katedra z wieżą Eiffla Bóg »

komentarze

1. Próba interpretacji snu, którą • autor: Nierozpoznany#82452011-06-06 14:03:57

Próba interpretacji snu, którą przysłano mi jakiś czas temu:

"Jak sama mówisz - umarli są na bagnach. To by potwierdzało to, co wiadomo od dawna. Bagna są silnie związane z Nawią. Zastanawiam się czy w tym śnie byłaś w Nawii, czy na naszym ziemskim bagnie. Przychylam się do tej drugiej wersji skoro byli oni Twoim zdaniem "nieobecni". Myślę, że byliby bardziej "obecni" gdyby to już była sama Nawia. Ponadto brakuje elementu przejścia z naszego świata do świata umarłych, brakuje we śnie przekraczania "bramy". Tą "bramą" może być to bagno, ale przecież się w nim nie zanurzasz. W naszym świecie cień pada na ziemię. Być może cienie zmarłych padają odwrotnie - na nasz świat. Tylko mało kto je może ujrzeć. To były prawdopodobnie swoiste widma, cienie zmarłych, albo kolejne dusze uwięzione w naszym świecie. Jednak ta ich "nieobecność" świadczy raczej o tym, że to swoiste cienie dusz, refleks Nawii w naszym świecie. A może to bagno to ścieżka po której właśnie te dusze mają zstąpić do Nawii? Dlatego jeszcze tu są, a zarazem są "nieobecni". Jak Ty we śnie. Twoje ciało tu jest, ale jesteś juz poniekąd w naszym świecie czy konkretnie w swoim łóżku nieobecna. Być może na tym bagnie dusze żywią się tym co otrzymują od żywych. Kołacz(e) ofiarny/e to chyba dobry znak. Znaczy nie brakuje im pożywienia, żywi nie zapomnieli o tych zmarłych".

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)