Przejd?do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

26 stycznia 2018

Marta Zelwan

z cyklu: Zawijawa: sny i wizje (odcinków: 2319)
Stare pisma, nowoczesna restauracja
sposób na nowy cykl odżywczy

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: defekacjadestrukcjajedzenierodzinatechnika

« Umarłem Delikatny tygrys »

W dużej restauracji o gęsto ustawionych stolikach mnóstwo gości. Białe, eleganckie obrusy. Wielkie okna, ale jestem daleko w głębi, na zapleczu, przy schowkach, w których odkrywam stare pisma, z niskiej wnęki wyciągam zakurzone papiery, rozlatujące się czasopisma, kawałek okładki książki może tuż powojennej albo nawet przedwojennej, widzę na niej z brzegu nazwisko swego przyjaciela, to nie jego czasy, ale jest tam chyba jego tekst, potem wydobywam też swoją książkę, której napisania w ogóle nie pamiętam. Przechodzi moja matka i patrzy na tę książkę z ubolewaniem. Ludzie w restauracji jedzą, słychać gwar, tutaj wiruje kurz, papiery są częściowo podarte, nie wiem, czy mam je wyrzucić, czy nie, raczej nie, są to przecież jakieś odkrycia. Krótkie spojrzenia rzucam w stronę sali restauracyjnej, gdzie dzieje się coś interesującego. Ludzie jedzą, a następnie podjeżdżają do ich krzeseł z tyłu ultranowoczesne maszyny, lśniące, biało-zielone, wyższe niż krzesła, okazuje się, że mają one jakieś przestrzenie wewnętrzne i na chwilę wciągają jedzących do środka, rozumiem, że ludzi tych automatycznie wypróżniają z tego, co właśnie zjedli i proces odżywiania może toczyć się dalej: na tym polega restauracja, myślę.

Zawijawa: sny i wizje: wstęp na końcu

Sny.
Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Umarłem Delikatny tygrys »

komentarze

[foto]

1. Restauracja jako źródło energii • autor: Wojciech Jóźwiak2018-01-26 12:57:27

Bardzo dziwny sen, biorąc pod uwagę, że restauracje w snach sa symbolem zasilania w energię, tę duchową.
To może być trafna diagnoza współczesnego świata: że największy nowoczesny wysiłek idzie na zagospodarowanie tego, co odpadowe -- jakichś "duchowych wypróżnień".
[foto]

2. odrestaurowywanie, renowacja • autor: Marta Zelwan2018-01-26 13:09:15

dzięki za energetyczny komentarz, ja nie zdążyłam jeszcze tego snu "zidentyfikować", przeważnie w ciągu dnia stają się jaśniejsze jego różne warstwy, jestem przy synonimach słowa "restauracja", renowacja, odnowienie, odrestaurowanie.
w każdym razie trzeba jakichś ultranowoczesnych wypróżnień, żeby było miejsce na coś innego, może na zapleczu coś się przygotowuje (to miejsce przypominało kuchnię), chociaż wyciągane są na razie rzeczy stare (trochę jakby z mojej szafeczki do ziół).
[foto]

3. Dla mnie senna... • autor: AlissNox2018-01-26 14:33:17

Dla mnie senna restauracja to miejsce gdzie się przyjmuje Karmę :) Sen posądzam o pokazanie procesu wchodzenia/wychodzenia. Człowiek lubi się karmić wiedzą :)
[foto]

4. sen karmiczny • autor: Marta Zelwan2018-01-26 17:21:16

tak, to sen karmiczny :)
dowiedziałam się, że wydarzyło się właśnie  coś, co jest absolutnym odnowieniem sytuacji z ostatnich 5 lat, nawet można powiedzieć: opróżnieniem, już jej nie ma, wcale na coś takiego nie czekałam.
nie ja, ale przyjaciel może żyć odtąd "w innym wcieleniu", całkiem inaczej, jak ktoś inny.

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace


x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)