zdjęcie Autora

10 czerwca 2015

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Stonoga Gate
czyli Mars, Saturn, Pluton w działaniu

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologiapolitykaPolska

« Prezydent 2015 Sukces! Detekcja tranzytów »

Przez wczorajszy dzień, 9 czerwca 2015, przetoczyła się ekstra afera: oto Zbigniew Stonoga, wcześniej autor akcji ośmieszających urzędników ZUS, znalazł „na chińskich serwerach” tajną (ale przez to już jawną) dokumentację śledztwa w sprawie zeszłorocznej „afery podsłuchowej” i opublikował ją na swoim profilu w Facebooku. Kosmogram tamtego zdarzenia zamieściłem w FB, a wkrótce potem akcja osiągnęła punkt kulminacyjny: o godz. 21:17 Stonoga został zatrzymany, a właściwie o tamtej godzinie wpisał na swoim FB słowa „policjanci są” bez kropki, jakby już tej kropki nie zdążył postawić. Zwolniono go trzy godziny później, a 10 czerwca 0:37 w profilu Gazeta Stonoga zamieszczono wideo z „przemówieniem” Stonogi już wolnego, chociaż na tle wozu policyjnego, którego kierowca najwyraźniej znudził się i w trakcie odjechał.

Oto kosmogram na aresztowanie, 21:17:


Zbigniew Stonoga aresztowany w swoim domu
Data Czas Strefa
9-6-2015 21:17:0 2:0:0
Miejsce Szerokość Długość
Warszawa 52.226 21.022
Ascendent Medium Coeli
Str 24°45' Sko 0°12'
Współrzędne ekliptyczne
Planeta długość retro
Słońce Bli 18°38'
Księżyc Ryb 20°35'
Merkury Bli 4°43' R
Wenus Lew 3°56'
Mars Bli 19°58'
Jowisz Lew 17°55'
Saturn Str 0°20' R
Uran Bar 19°39'
Neptun Ryb 9°50'
Pluton Koz 15°03' R

Na wykresie są widoczne, prócz aspektów „zwykłych”, także oktyle, czyli półkwadratury – aspekty stopnia 8, które uważam za równie ważne jak te zwykłe.

Co się dzieje? Przede wszystkim wybitnie aktywny jest Mars. (Nie muszę chyba przypominać jego astro-znaczenia: gwałtowność, szybkie akcje, wyładowania energii, przemoc, ruch i nadmiar ruchu.) Mars jest w koniunkcji ze Słońcem, obie planety są w strefie aktywności w pobliżu jednej z osi horoskopu: są tuż pod descendentem, bo rzecz się działa wkrótce po zajściu Słońca. Oraz Księżyc tworzy kwadraturę z Marsem – tak ścisłą, jak tylko astrolog może sobie wymarzyć: Mars Bliźnięta 19°58' , Księżyc Ryby 20°35' – pół stopnia niedokładności. Księżyc zadziałał tu więc w typowej dla siebie roli wyzwalacza-spustu przy tranzytach.

(Pytanie: tranzytach, ale do czego? Nie znam godziny urodzenia Zbigniewa Stonogi, chociaż zaraz kiedy się o nim dowiedziałem, wysłałem do niego email z zapytaniem. Może odpowie?)

Ciekawe i nie-obojętne jest też położenie Księżyca: minął on i pozostawał w strefie oddziaływania punktu siedmiokrotnego wodnego 17°09' Ryb, który kiedyś charakteryzowałem tak:

17°1/7 Ryb. Aspekt -2/7 do punktu Raka. Żywioł wody. Święta wojna. Poczucie misji. Konieczność robienia moralnych porządków w oparciu o niezbite wyższe racje. W tej wojnie jest się atakującym lub powstaje poczucie bycia zaatakowanym, powodem zagrożona świętość, urażona duma lub zagrożenie własnych racji. Nauczanie i pouczanie, motywowane emocjonalnie, w stylu mam rację i to zaraz pokażę.

Łatwo zauważyć, że cała akcja z 9 czerwca miała coś z ducha „świętej wojny”. Tamtemu punktowi w Rybach odpowiada tarotowa karta Ósemka Pucharów, ogłaszająca, że:

...ładunek emocji jest taki, że grozi wybuchem – a najczęściej porzuceniem i odejściem, ale takim z trzaskaniem drzwiami. Karta ta namawia do rozwiązań skrajnych: namawia do odejścia w noc, porzucenia, zdrady; sygnalizuje, że nie panujemy nad sobą. [I dalej:] Jesteś w stanie ducha, w którym łatwo jest zrobić coś nieodwracalnego: najchętniej być odszedł, porzucił kogoś, zaczynał od zera. Albo powiedział, co ci serce dyktuje, nie zważając co będzie potem.

Tamten eksces Stonogi miał taki charakter.

W kosmogramie dzieje się więcej. Mars jest wzmocniony („napompowany”) nie tylko przez Słońce, ale także przez Jowisza (rozmach!) i Urana (zaskoczenie, niespodzianka, grom z jasnego nieba) – tworząc z tymi trzema planetami piękny pierścień sekstylów i trygonów. Trygony i sekstyle są podstawowo łagodne, ale połączone nimi Jowisz i Uran prezentują swoją naturę i rolę żartownisiów, obalaczy autorytetów, satyryków – bo też cała akcja miała styl politycznego kabaretu. Co Stonoga zrobił, to przede wszystkim ośmieszył rząd Kopacz i prokuraturę Seremeta. Zdarł z nich resztki makijażu „poważnego urzędu”.

Jeszcze ciekawsze są fioletowe linie czyli oktyle, ośmiokrotne aspekty 45°. Tworzą je Merkury z Uranem, Wenus ze Słońcem/Marsem, oraz – uwaga! – Saturn i Pluton. Skupmy uwagę na tej ostatniej parze. Oktyl należy do serii: koniunkcja 0°=360°, opozycja 180°, kwadratura 90°, czyli aspektów wynikających z dzielenia kolejnych kątów przez dwa. Opozycja i kwadratura są nieharmonijne, napięciowe, przemocowe – i takiż charakter ma oktyl. Co się dziele podczas koniunkcji, opozycji i kwadratur Saturna i Plutona, streściłem w artykule „Wojenny cykl Plutona i Saturna. Aspekty Plutona i Saturna a wojny w XX i XIX wieku” z grudnia 2002, a nieporównanie szczegółowiej przedstawił amerykański astro-historyk Richard Tarnas w książce „Cosmos and Psyche”, 2006. Sprzęgające się poprzez te aspekty Saturn z Plutonem tworzą czas, który sprzyja wybuchom napięć w skali społecznej i światowej: sprzyja przewrotom, rewolucjom i wojnom. Akcja Stonogi pokazuje, że w tym kierunku działa również oktyl tych dwóch wojennonośnych planet.

Obie planety, Saturn i Pluton, cofają się teraz na niebie (są w retrogradacji) i kąt 45° między nimi rozluźnia się, chociaż aktywny oktyl wciąż pozostaje. Ponownie ścisły oktyl będzie w połowie sierpnia, odczuwalny będzie do początku września, po czym Saturn ruszy dalej w głąb znaku Strzelca, a Pluton zostanie w miejscu. Przez całe lato nieharmonijny aspekt Saturna i Plutona będzie wisiał nad nami, co zapowiada „gorące lato” – w sensie napięć i rozpierduchy (trudno na to znaleźć dyplomatyczniejsze słowo) w polityce. Jak widać, Polska też jest teraz aktywną anteną dla odbioru takich wibracji.

Na wykresie (kosmogramie) widać też niewygasłą jeszcze, nierozpadłą kwadraturę Pluton-Uran, która narobiła nam znanego bigosu od jesieni 2013: Majdan, wojna w Ukrainie, groźby od Rosji, dalej ISIS i erupcje islamskiego furoru. W nas Polskę uderzają ledwo wióry z tych rąbanych drew. Wióry dostatecznie energiczne, żeby obalić spróchniałą i zaśmiardłą władzę Tuska-Kopacz-Komorowskiego.

Przypominam, że obecna faza cyklu Saturna dla Polski jest ta sama, co podczas przewrotu Piłsudskiego 1926, odwilży i powrotu Gomułki 1956 i postępującej pierestrojki Gorbaczowa od 1985 z odpryskami u nas. W styczniu 2018 Saturn minie prawdopodobne imum coeli w horoskopie Polski, więc skończy się trwająca od 2010 roku – od katastrofy w Smoleńsku – faza pessimum w historii Polski i wejdziemy w fazę kolejnego „renesansu”, a po niemal krótkiej chwili zimą 2019/20 Saturn w swoim żółwim biegu dogoni jeszcze powolniejszego odeń Plutona, schodząc się z nim w koniunkcji w Koziorożcu – i nastąpi ścisły moment we wspomnianym wojennym cyklu tych dwóch groźnych planet.

Mamy teraz epizod rewolucyjnych zabaw – po którym, początek 2018, przyjdzie w Polsce odnowa – po której zaraz, za dwie zimy 19/20, przyjdzie wojna. Jaka, gdzie? Założę się, że w Europie, i będzie to dziwna wojna, jakiej jeszcze nie było, i dwa pograniczne mordory, Rosja i muzułmanie, w niej pokażą, co potrafią.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Prezydent 2015 Sukces! Detekcja tranzytów »

komentarze

[foto]

1. Zbigniew Stonoga • autor: Adrian Leszczyński2015-06-10 23:58:48

Poczytałem trochę o ostatnim bohaterze naszej III RP, Zbigniewie Stonodze i obejrzałem kilka filmików z nim w roli głównej. Facet pomaga pokrzywdzonym, nikogo się nie boi, jest bezkompromisowy i twardy wobec zła i zakłamania. Takich ludzi lubię.
Poniżej trzy filmiki. Najbardziej podoba mi się pierwszy, w którym Stonoga w bezkompromisowy i ostry sposób wyrzuca "karków" z posesji dłużniczki. Widać na nim, że facet ma jaja i nikogo się nie boi:
https://www.youtube.com/watch?v=eSp8hKNY_AI

Drugi filmik, w którym Stonoga polemizuje z Palikotem. Podwójne brawa ode mnie, gdyż mam identyczne zdanie nt. biłgorajczyka i taki sam "szacunek" dla tego osobnika:
https://www.youtube.com/watch?v=85SixTGUgQU

I trzeci filmik, w którym Stonoga dyskutuje i niejako dekonspiruje innego pajaca oraz awanturnika na zlecenie - Andrzeja Hadacza. A swoją drogą: jak myślicie - czy ten Andrzejek naprawdę jest niepełnosprawny umysłowo czy tylko takiego udaje?
https://www.youtube.com/watch?v=eD6hS4gcr8o

Dobrze zaczyna się dziać w Polsce. Cieszy mnie to, bo idą zmiany na lepsze :-) Tego tsunami już nikt nie zatrzyma :-)
[foto]

2. Well, yes, I agree.... • autor: Arthur Zielinski2015-06-11 02:11:11

@ Adrian - Despite our differences, I think we agree....there are so many absurdities in Poland to-day, and we need a few hundred Stonogas, who are not afraid, and who show the weaknesses in Polish society. I see a fundamental problem, difficult to put into words, but let me try.

I see the need for Polish society to be a "Rechtstaat", a land ruled by law, which by definition will be different to a sovietized, Asiatic, (read "Russian"), arbitrally ruled community. This is good, but this need has been hijacked by the bureaucrats and the lawyers who can manipulate politicians into a state of "niedasie". I think in Poland there is a divergence happening between "law" and "justice", and this is one of the reasons of the negative assessment of the last few years of PO rule - quite simply the ruling parties were too tired, or too lazy to fight the judges, the lawyers, and the bureaucrats.

I can only return to my pet theory - it is Society that changes political systems, not the other way around. This is happening before our very eyes. What I love about Poland is an aversion to censorship, deeply embedded in Polish society, and in fact, sanctified by law. Freedom of speech, of discussion, and of print is the very essence of Democracy - vivat Stonoga!


[foto]

3. Stonoga Ósemka Szef • autor: Wojciech Jóźwiak2015-06-11 07:42:41

Enneagramowo Zbigniew Stonoga jest Ósemka Szef. Podobnie jak Andrzej Lepper, Janusz Korwin Mikke, Janusz Palikot, Paweł Kukiz, z dawniejszych Jacek Kuroń. Ósemki Szefów z daleka poznać można, że "nikogo się nie boją", prowokują, wnoszą (często poruszające zastój, twórcze) napięcia.

4. Nie czuję aby... • autor: Nierozpoznany#61032015-06-11 08:10:46

Nie czuję aby pan S. był samodzielną jednostką. Raczej ręcznie sterowany. Ktoś już policzył ze skopiowanie tych 74 tyś stron akt zajęłoby 26 dni, pracując 8 godz. dziennie. Wygląda to na zorganizowaną akcję.

Jeśli pan S. na fali "patriotyzmu" zacznie tworzyć teraz "antysystemową" partię...to na myśl przychodzi TW Bolek. Inaczej mówiąc być może pojawił się teraz aby rozwalić autentyczny antysystem Kukiza.

Zrobiono mu niezłe wejście na scenę. Burza mózgów trwa:)


[foto]

5. Pan S., kim jest? • autor: Wojciech Jóźwiak2015-06-11 08:54:30

Karolu, stwierdziłem tylko, że Zbigniew Stonoga wykazuje typowe (a nawet przerysowane) cechy enneagramowej Ósemki Szefa. Nic nie mówię, czy jest samodzielny, czy działa na czyjeś zlecenie, lub czy jest elementem łańcucha gry. Ani nie mówię, czy mi się podoba. Ani, czy uważam go za jakiegoś "męża opatrznościowego".
Nie, nie uważam. Ktoś z publicystów (prawicowych i opozycyjnych) nazwał go "chuliganem" -- zgadzam się, to słowo bardzo do Z.S. pasuje! Nigdy bym za kimś takim nie głosował. Ale w szczególnej obecnej sytuacji w Polsce jest "człowiekiem na czasie", szaleńcem-klownem-straceńcem, który jednak przyczynia się do "p..dyknięcia" obecnego patologicznego układu w polityce.
Zgadzam się, że Z.S. nie działa ani sam, ani nie kieruje akcją, w której wziął udział. (Co nie jest sprzeczne z tym, że jako osobowość jest "Ósemką Szefem".) Jest czyimś agentem, a cała Stonoga Gate lub Stonoga Story od początku jawnie wygląda na "ustawkę" lub "maskirowkę", na SPEKTAKL wyreżyserowany przez kogoś o dużej wprawie i dobrym "kryciu",  w tym sensie, że prawdziwi działający pozostają poza zasięgiem prokuratury i innych egzekutyw.
Można spekulować, "komu służy" Stonoga Story i czy są w nią zamieszane tylko "siły" wewnętrzne polskie, czy także jakieś agendy zewnętrzne. Stonoga Gate uderza w rząd PO i przyczynia się do dekonstrukcji tej partii, która jest pro-niemiecka. Po drugie, działa na przyszłą korzyść PiS, który anty-niemiecki, anty-rosyjski i pro-amerykańsko-izraelski, więc można się domyślać długich rąk CIA lub podobnych. Może też być tak, że to są gry wewnętrzne, a  zewnętrzne ośrodki siły tylko im się przyglądają, albo reżyser(owie) tej Gate właśnie "gra" pod zewnętrznego mocodawcę, pokazując mu swoją mocną kartę. Wariantów może być wiele, tym bardziej, że służby poszczególnych państw zewnętrznych, zwłaszcza USA, też wydają się być wielogłowe, prowadzące inne gry niż ich rządy, a i ich składniki konkurują ze sobą. Itd., spekulować tak można.
Na szczęście Z.S. sygnalizuje z daleka, dostatecznie i hałaśliwie, że nie jest człowiekiem poważnym, więc swoje miejsce w szeregu zna i jest nadzieja, że nie będzie usiłował zagrać wyższej roli, niż mu "z urodzenia" jest należna, jak kiedyś usiłował grać Tymiński, a po trosze również Wałęsa.
[foto]

6. urodzony 17 października • autor: Maciej Nabiałek2015-06-11 15:03:22

w najnowszym filmiku wspomniał, że 17 października 1974 r. w Ozimku na Opolszczyźnie. w dniu jego urodzin 2002 roku o 6.00 rano wtargnęła policja i zabrała go jakoby podejrzanego o pedofilię.
[foto]

7. Ale godzina... • autor: Wojciech Jóźwiak2015-06-11 15:24:03

Witaj, Macieju! Ale czas wtargnięcia policji nie musi być równy czasowi urodzenia :(
Nawet nie wiadomo, w którym roku ZS się urodził.
[foto]

8. Nie da sie wejsc na strony Stonogi... • autor: Roman Kam2015-06-12 09:53:49

...idac za linkami z Wojtka artykulu. Zgadzam sie ze wszystkimi tezami dodanymi w jego odautorskim komentarzu. Jesli mowimy o wszelkiego rodzaju sluzbach specjalnych, to trudno mi nie uwierzyc, ze nie korzystaja one z wladzy jaka daja im posiadane srodki i zdobyte informacje. Wszelkie rewelacje medialne sa moim zdaniem w wiekszosci uzywaniem tych mediow na rzecz kolejnych rozgrywek. Panstwo w ktorym swiadkowie sa w wiezieniach odwiedzani przez seryjnego samobojce, nie budzi mojego zaufania, nawet za grosz. 
[foto]

9. Strony Stonogi pozamykane • autor: Wojciech Jóźwiak2015-06-12 10:26:43

Strony Stonogi na FB są (podobno) pozamykane przez Facebook, nie sprawdzałem.
Czytałem gdzieś pogląd, że akcja Stonogi (wtorek) plus akcja Kopacz (czwartek, dymisja połowy rządu) stanowią jedną zaplanowaną całość. To zaplanowanie zgadzałoby się z tym, że wszystko to dzieje się jakoś teatralnie i beznamiętnie, jakby nikt opiniotwórczy tymi scenami nie był zaskoczony. Autor tamtego poglądu twierdził, że są to przygotowania do zaprowadzenia stanu wyjątkowego, który z mocy ustawy umożliwiałby obecnemu rządowi przedłużenie trwania maksymalnie do półtora roku.
Co dla mnie jako astrologa byłoby satysfakcją, ponieważ kiedyś pisałem, na podstawie horoskopu Komorowskiego, że:
"prezydent [Komorowski] ma silnego Plutona w urodzeniowym horoskopie. Pluton działa jako wsparcie i doping w sytuacjach skrajnych, podbramkowych. Bronisław Komorowski jest mistrzem w ratowaniu się z takich sytuacji. W dniach obu tur wyborów wprawdzie Uran psuje energię, ale Pluton działa wspierająco." W podbramkowej sytuacji (która teraz jest) BK i inni "rządowcy" mogą sięgnąć po środki plutoniczne, czyli podobne do tego, jakby szachista dostawszy szach od współgracza, wyciągnął pistolet. Albo zrzucił szachownicę.
Zauważcie, że negatywna ćwiartka Saturna w cyklu Polski NIE skończyła się -- skończy się dopiero około stycznia 2018. Na razie, mimo objawów p..dyknięcia, jeszcze siedzimy w PESSIMUM. Siły Mroku jeszcze nie pokazały wszystkiego, co potrafią.

10. Godzina urodzenia Stonogi • autor: unj2016-08-04 06:19:08

Czy pan Stonoga odpisał lub czy ustalono jego godzinę urodzenia ?

1974.10.17, Ozimek, godzina: ??
I
Moje obserwacje wskazują na godziny przedpołudniowe
[foto]

11. Nie odpisał. P..dyknięcie finalne w X.2015 • autor: Wojciech Jóźwiak2016-08-04 07:37:00

Nie odpisał pan Stonoga.

Oczywiście, jak pamiętamy sprzed ponad roku, sprawa Stonogi okazała się nie być p..dyknięciem rządu Polski -- była zaledwie pseudop..dyknięciem. Prawdziwie p..dyknęło dopiero w październiku 2015, kiedy Naród wybrał do parlamentu większość PiS. To było to oczekiwane astro-p..dyknięcie.
Po czym Saturn powędrował w głąb znaku Strzelca i ostatecznie opuścił strefę gorących punktów narodowego horoskopu Polski. Teraz czekamy na rok 2018 i wejście Saturna do narodowej ćwiartki Odrodzenie.
No i jeszcze Poslka musi wygrać z nadciągającym chwilę później WŚP czyli Wielkim Światowym P..dyknięciem w latach 2019-2020. koniunkcja Saturna z Plutonem.

12. Re: Godzina urodzenia Stonogi • autor: unj2016-08-04 07:56:04

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Ja, na podstawie obserwacji pana Stonogi obstawiam jego godzinę urodzenia na około 10:45 przed południem.

Pluton w koniunkcji z MC.
Cała gromada planet w 10. domu, walcząca z ciągłą opozycją (Saturn w 8.d)
Jowisz w 3.domu to tylko niektóre elementy tego horoskopu urodzeniowego.
[foto]

13. Odrodzenie 2018? • autor: Arkadiusz2016-08-04 07:58:30

Ciekawy jestem, jaki będzie fundament tego odrodzenia, wsobność, nacjonalizm, wyjście z UE, autarkia, przeniesienie stolicy do Torunia, jeszcze więcej pis-owatości? A może coś strawniejszego, bardziej otwartego?
[foto]

14. Odrodzenie to nie PiS • autor: Wojciech Jóźwiak2016-08-04 08:04:11

PiS padnie.
[foto]

15. Ad unj • autor: Wojciech Jóźwiak2016-08-04 08:05:21

Na takich zgadywankach (godzin urodzenia) astrologii się nie zbuduje. Fakty, twarde fakty!

16. Stonoga ponownie aresztowany ? • autor: unj2017-03-08 03:26:36

Wkrótce kolejny sądny dzień dla pana Stonogi.
W piątek 10 marca 2017 ma stawić się w sądzie, gdzie na wybronienie się jak sam mówi ma "szanse bliskie zeru". Czyżby miał ponownie wylądować za kratkami ?

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)