zdjęcie Autora

23 grudnia 2017

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Świat na nowo i inaczej się dzieli?

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: cykl Saturnacykle planetfazy GrofageopolitykaTarnas, Richard

« Ośmioro astro-aniołów W Jagiellońskim24: Polska-Niemcy jak Austro-Węgry? »

Założyłem nowy serial (blog, jak kto woli) pt. „Koniunkcja Saturna i Plutona 2020”. Ścisła koniunkcja tych planet będzie 12 stycznia 2020, ale będzie dominującym układem planet dla dłuższego okresu – dla czterolecia 2018-2022. Aspekty Saturna do Plutona, szczególnie rozważane przez Richarda Tarnasa (w książce „Cosmos and Psyche”) koniunkcje, opozycje i kwadratury, przynoszą wojny: pierwsza wojna światowa zaczęła się podczas koniunkcji tych planet, druga w. św. przy ich zbieżnej kwadraturze, zamach na WTC/NY podczas opozycji. Ale zdarza się też wtedy straszenie wojną: tak było podczas koniunkcji w 1947 r. kiedy Harry Truman ogłosił Zimną Wojnę, i przy następnej koniunkcji w 1983 r. kiedy Ronald Reagan postraszył ZSRR blefem „gwiezdnych wojen” – jak się okazało wkrótce, z skutkiem niszczącym jak gorąca wojna. Zdarzało się też, że podczas ostrych faz cyklu Saturn-Pluton pewne kraje odbierały uderzenie, który nie będąc wojną, wytrącało je z dotychczasowego kursu w sposób przypominający skutek gwałtu – tak było z Polską w 2010 r. podczas kwadratury Saturna do Plutona (i co najmniej dwóch innych maleficznych aspektów); o katastrofę pod Smoleńskiem oczywiście chodzi. Ale prócz gwałtownych wyładowań, podczas zwrotnych faz cyklu Saturna i Plutona – czyli podczas ich koniunkcji, opozycji i kwadratur – mają miejsce kontrakcje (termin Tarnasa), czyli dokręcanie śruby społeczeństwom przez władzę, zwieranie szeregów, budowanie obozów pod hasłem „kto z nie z nami, przeciw nam” zarówno w krajach, jak i w polityce zagranicznej; narastające usztywnienie, tworzenie przedziałów i murów. Stanislav Grof przesilenia cyklu Saturna i Plutona uznał za archetypowo podobne do drugiej ze swoich czterech faz okołoporodowych; przypomnę, że druga faza Grofa to ta, kiedy odchodzą wody płodowe i embrion jest ściskany i gnieciony przez dotąd słodko rajskie środowisko matczynej macicy, czyli podlega kontrakcji ze strony przemożnych sił, a czując się w opresji i zdradzony, wchodzi w depresję popartą musztrą. Wiele o tym archetypie dowiesz się z obrazów Hansa Gigera, które Grof uznał za ilustrujące Drugą Fazę; zob. np. TU, TU lub TU.

Z serialu (blogu, jak ktoś woli) pt. Mesuranema wyodrębniłem trzy odcinki, które przeniosłem do obecnego serialu o Saturnie i Plutonie, ponieważ są doń dobrym wstępem: „Horoskop Polski: czy coś takiego istnieje?”, „Rok 2018. Czy Polskę czeka odnowa?”, „Ośmioro astro-aniołów”. Dlatego niniejszy odcinek jest nie pierwszy, ale czwarty.

W tym serialu chcę zauważać i obserwować wydarzenia, które, tak jak je rozpoznamy, należeć będą do cyklu Saturna i Plutona. Astrolog nie przewidzi przyszłych wydarzeń w takim stopniu i z taka trafnością, jakby chciał. Jego praca jest skromniejsza: może zauważać i wybierać ze świata te sygnały, które układają się w schemat odpowiadający temu, co dzieje się na niebie. Także, porównywanie układów planet z tym, co dzieje się na Ziemi, w antroposferze, pozwala uczyć się znaczeń i możliwych przejawów układów planet. Bo takiej wiedzy nie mamy – uczymy się dopiero. Tarnas swoją książkę o cyklach planet w ludzkiej historii ukończył dopiero w 2006 roku, więc jeszcze np. opozycja Saturn-Pluton z 2001 r. zastała nas niemal całkiem nieświadomymi. Podobnie w 2010 nie znaliśmy cyklu Saturna dla Polski; co więcej, to właśnie tamte wydarzenia dały mi okazję wykryć saturnowy cykl – w jakimś stopniu. W roku 2014, kiedy zaciskała się kwadratura Urana do Plutona, przeszukiwałem internet szukając astrologicznych prognoz na tamten niezwykły przecież i charakterystyczny układ planet i nie było nic prócz ogólników, niektóre sensacyjne, ale banalne – ale była już wtedy książka Tarnasa ze znakomitą analizą cyklu Uran-Pluton. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się obecny saturnowo-plutonowy kompleks zauważyć zawczasu i nas nie zaskoczy. Ale i tak zaskoczy jego wykonawców, czyli przede wszystkim, polityków.

☀ Teraz prasówka bieżąca. Przez wizjer cyklu Saturn-Pluton przeczytajmy w „Krytyce Politycznej”, z wczorajszą datą (22 grudnia 2017) rozmowę z Adamem Ostolskim pt. „To nie jest procedura atomowa”. Bo oto na wejście Saturna do znaku Koziorożca (w którym czeka nań Pluton), Komisja Europejska postanowiła uruchomić wobec Polski artykuł 7, grożący wypisaniem jej z UE. (Zob. w AstroAkademii kosmogram „Artykuł 7 Komisji Europejskiej przeciw Polsce, ogłasza kom. Timmermans”). Ostolski wyjaśnia, że procedura ta jest długa i do szybkich ani radykalnych skutków nie doprowadzi, ale tymczasem będzie wiązać ręce „Warszawie”, zmuszając ją do zbędnej pracy, w tym nad pozyskiwaniem sobie wesprzycieli wśród współpaństw UE, do czynienia im ustępstw i w ogóle do spuszczania z tonu, do gry niżej swojej klasy i trwonienia swoich atutów. Ale jeśli na to nałożyć dążenie niektórych państw, na czele z Francją prez. Macrona, do zawiązania „twardego jądra Unii”, to już widać, jak Polska zostanie pierwszym wyrotowanym poza to jądro. Uwaga: pod koniunkcją Saturn-Pluton działa tendencja do zwierania szeregów i okopywania się na pozycjach. Zwarcie się zachodniej, tej starej, karolińskiej i eurolandowej części Unii, jest całkiem w zgodzie z tą tendencją.

Z lewa przenieśmy się na (umiarkowane) prawo. W Nowej Konfederacji czytamy (dodam od razu: znakomity i wiele wyjaśniający) artykuł Witolda SokałyNadzy królowie z mieczami”, 23.XII.2017. Nadzy, to aluzja do baśni Andersena o nieubranym cesarzu; czyli: pozór już nie kryje realiów, na planie widać facetów, którzy przestali cokolwiek ukrywać i tym raźniej wymachują mieczami. Teza jest, że decyzja prez. Trumpa o uznaniu Jerozolimy stolicą Izraela i przeniesieniu tam ambasady USA nie dość, że na nowo rozjątrza państwa islamskie, to „pogłębia podział Zachodu na dwie części”. Dr Sokała najwyraźniej uważa, że ten podział Zachodu – o którym zaraz więcej – już istnieje. „Pierwszą ofiarą [skutków decyzji Trumpa] może paść ONZ” – pisze. Oraz „Kolejną ofiarą może być NATO”. Dlaczego? Bo przy zwieraniu szeregów wokół casusu Jerozolimy, Turcja stanie po przeciwnej stronie niż USA, po stronie braci-muzułmanów. To samo grozi państwo zachodniej Europy; pisze WS: „Dynamika procesów wewnętrznych zmusza je bowiem do uwzględniania stanowiska mniejszości muzułmańskich, a także elektoratu lewicowego, w którym odradza się antysemityzm...” Ergo: „Jeśli dodamy do tego coraz bardziej odmienne po obu stronach Atlantyku wizje państwa, gospodarki i społeczeństwa – mamy, być może, gotowy przepis na powstanie dwóch Zachodów, które już nie będą potrzebować wspólnych instytucji.” (Witold Sokała myśli bardzo w duchu zacieśniającej się koniunkcji Saturna z Plutonem!)

Rzut oka na mapę wiele mówi. Czerwone, to USA, Izrael i kilka mało widocznych krajów, które głosowały przeciw jerozolimskiej rezolucji Zgromadzenia Ogólne ONZ. Zielone głosowały „za”. Szare – nieobecni. Żółte wstrzymały się od głosu, czyli właściwie, też poparły USA i Izrael, wśród nich Polska, oraz Czechy, Węgry, Rumunia. Blok zwierający szeregi wokół USA wygląda jak „nie-twarde-jądro” (non-hard-core?) UE.

Za Obamy oś USA-Izrael zmiękła. Pod Trumpem twardnieje. Ale uwarunkowana jest nie tylko politycznie: ma silne tło religijne, a właściwie religijno-psychiatryczne, bo wierzących w apokaliptyczną misję Izraela trudno uważać za zrównoważonych umysłowo. Jednak mają siłę. O tym paranoicznym zapleczu szczególnych względów amerykańskich dla małego brata znad Jordanu napisał obszernie – i znakomicie utrafiając w sprzyjający czas – niezawodny wrocławski analityk Tomasz Gabiś. Czytamy: „Polityka Apokalipsy” (w „Nowej Debacie”). I za głowy się łapiemy.

Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Ośmioro astro-aniołów W Jagiellońskim24: Polska-Niemcy jak Austro-Węgry? »

komentarze

[foto]

1. Pytanie laika -... • autor: Mirosław Piróg2017-12-23 20:33:10

Pytanie laika - czterolecie 1998-2022?
[foto]

2. Poprawiłem • autor: Wojciech Jóźwiak2017-12-24 08:02:21

Dzięki za napomnienie. Poprawiłem czem prędzéj.
[foto]

3. Wieje grozą? • autor: Robert Antoniak2017-12-24 11:43:21

Nadchodzący aspekt Saturna z Plutonem tym razem będzie bardzo specyficzny. Po pierwsze : zdarzy się to po kwadraturze Urana z Plutonem, które wiadomo czym się charakteryzują, a warto pamiętać, że Uran na początku lat 30-tych również był w Baranie. 
Po drugie : złączenie nastąpi w 22.46 st. Koziorożca, a to jest w opozycji do stopnia 22 znaku Raka, w którym Pluton przebywał podczas kanclerskiego zaprzysiężenia A.Hitlera. Mnie osobiście  lampki odruchowo się zapalają. 
Po trzecie : złączenie Saturna z Plutonem nastapi w 10 domu, dokładnie w kwadraturze do osi horoskopu Anglii (1066), czyli krótko po Brexicie. Na marginesie to mam wrażenie, że Brytyjczycy sprytnie to wyjście z Unii zaplanowali.
Po czwarte : Podobna kwadratura zdarzy się również w horoskopie V Republiki Francuskiej, z tym, że będzie to aspekt dużo gorszy, bo nastąpi on w opozycji do Księżyca w 4 domu.
Po piąte : Koniunkcja Saturna z Plutonem znajdzie się w kwadraturze do Merkurego, władającego 7 domem w horoskopie rozszerzenia Unii (1 maja 2004 ustawionego na Brukselę)
Po szóste  : Taki sam aspekt zdarzy się w horoskopie USA, gdzie Merkury również włada 7 domem. Tu jednak będzie to o tyle bardziej znaczące, że wcześniej dojdzie do 2 zaćmień. Pierwsze zaćmienie Słońca nastapi 2 lipca 2019 w koniunkcji ze Słońcem horoskopu USA, a drugie 26.12.2019 z Jowiszem w Koziorożcu, w opozycji do natalnej pary planet Wenus i Jowisza, władców Ascendentu oraz MC. 

[foto]

4. Wieje grozą? • autor: Robert Antoniak2017-12-24 11:51:56

I po siódme : Koniunkcja Saturna z Plutonem będzie miała miejsce w 4 domu horoskopu Syrii, III Rzeczpospolitej, na zamknięciu cyklu Saturna w horoskopie Rosji, a w horoskopie D. Trumpa też ona się dość mocno zaznaczy. Saturn spotka się z Plutonem w opozycji do natalnego Saturna, w momencie kiedy w horoskopie jego zaprzysiężenia Uran utworzy kwadraturę do Słońca...

To tak trochę na początek, ale dorzuciłbym do tego jeszcze Solariusz pierwszej na świecie transakcji Bitcoina (11 stycznia 2009, godz. 19.24, Santa Barbara), który wygląda bardzo, bardzo ciekawie...

[foto]

5. Wygląda zatem, że... • autor: Mirosław Piróg2017-12-24 14:33:30

Wygląda zatem, że obecne święta to ostatnie w miarę spokojne. Cztery lata miną jak z bicza (wszak niedawno był 2013!), więc zestawienie predykcji z wydarzeniami szybko zaspokoi ciekawość i być może także satysfakcję poznawczą.
[foto]

6. Ha ha • autor: Arkadiusz2017-12-24 15:30:40

ha ha dotyczy satysfakcji poznawczej. To pewnie była taka delikatna szpileczka wbita wizjonerom-fatalistom? Zdecydowana większość ludzi lubi mieć poczucie, że ma rację. W przypadku tworzenia takich katastroficznych wizji szykujemy więc na siebie pułapkę, bo fajnie jest powiedzieć "a nie mówiłem", a przecież bawimy się na "żywym organizmie".

No, ale tekst Gabisia niesamowity, byłem w tej kwestii ignorantem, nie wiedziałem nic o tych chrześcijanach-syjaonistach i też łapię się za głowę. Oni tak na poważnie???

A tymczasem...smacznego barszczyku z uszkam i/lub grzybowej z kluskami.
[foto]

7. Nie, satysfakcja poznawcza... • autor: Mirosław Piróg2017-12-24 17:46:35

Nie, satysfakcja poznawcza oznacza zadowolenie ze spełnionych prognoz - obojętne czy radosnych czy pesymistycznych. Czy naukowiec, czy astrolog czy ktokolwiek - każdy przepowiada, a ważne jest to czy trafność tych przepowiedni przekracza 50%.  Zatem ciesze się na szybką weryfikację.
Barszczyk pyszny - weryfikacja natychmiastowa była :)

8. obłęd czy spryt? • autor: Jerzy Pomianowski2017-12-26 19:17:27

Może ten najazd muzułmanów na kraje nie sprzyjające judeochrześcijaństwu, a konkretnie Izraelowi,  to jakaś "kara biblijna". W zasadzie całą tą koncepcję teologiczną można by wysłać do Tworek, gdyby za nią nie stały najważniejsze banki świata.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)