zdjęcie Autora

04 lipca 2020

Piotr Gibaszewski

Świat na progu II fali kryzysu
Astrologiczna prognoza dla świata na lipiec 2020

Kategoria: Astrologia

Epidemia covid-19 wstrzymała niektóre procesy polityczne i społeczne, inne drastycznie wzmocniła, inne zaś całkowicie wywróciła do góry nogami. Wielokrotnie jednak wskazywałem na to, żeby nie patrzeć na aktualne wydarzenia jedynie w jednym świetle – to jest w świetle właśnie epidemii. Dzieją się bowiem na świecie rzeczy dużo gorsze, niż sama epidemia.

Nie twierdzę, że nie jest ona zagrożeniem, gdyż choroba ta jest niebezpieczna i niesie poważne powikłania. Twierdzę jednak to, że autorytarne reżymy chętnie wykorzystują epidemię do umocnienia swojej władzy. Na te pytania – dotyczące postępowania, profilaktyki i ograniczeń – trzeba będzie szukać ważnych odpowiedzi.

W lipcu mamy do czynienia z dwiema ważnymi astrologicznymi figurami. Pierwsza będzie mieć miejsce na pełni Księżyca 05 lipca. Będzie to tzw. trójkąt syntetyczny, figura składająca się z jednego nieharmonijnego aspektu (opozycja Słońce – Księżyc, czyli pełnia w pasie Koziorożec – Rak) oraz dwóch harmonijnych – sekstyla Słońca w Raku z Uranem w Byku i trygona Księżyca z Uranem.

Generalnie figura ta ma pomyślne, pozytywne działanie, jak wszystkie trójkąty, mimo, że zawiera nieharmonijny aspekt, więc bywa burzliwa i wstrząsowa, choć z efektem rozwojowym. Byłoby zapewne i tak w tym przypadku, gdyby nie to, że pełni towarzyszyć będzie półcieniowe zaćmienie Księżyca, więc i charakter tego wydarzenia będzie ciężki i trudny.

Ważniejszym jednak wydarzeniem będzie półkrzyż znaków kardynalnych, który utworzy się na nowiu 20 lipca. Nów Księżyca w znaku Raka znajdzie się w opozycji z Saturnem w Koziorożcu. Do tej opozycji kwadraturę utworzy Eris (do Plutona) znajdująca się w Baranie. Twarde relacje Plutona z Eris miały już miejsce.

Kwadratura Eris z Saturnem i Plutonem zdarzyła się na progu epidemii covid-19 w styczniu. Druga odsłona kwadratury Pluton – Eris miała miejsce w czerwcu, gdy zaczęła się II fala epidemii, pojawiły się nowe obostrzenia, ograniczenia i restrykcje. Trzeci raz kwadratura ta wydarzy się w grudniu i powtórzy się jeszcze dwukrotnie w roku 2021.

Obie figury niosą silnie konfrontacyjną, wybuchową, twardą energię i nic miłego w lipcu nie zapowiadają. Autorytarne reżymy mocno dokręcą śrubę, co zresztą już widać. Progresywny Księżyc w horoskopie ChRL wchodzi w koniunkcję z Saturnem, więc Chiny postanowiły się ostatecznie rozprawić z Hong Kongiem i jego demokratycznymi aspiracjami. Na Białorusi prezydent Łukaszenko wsadza do więzienia tych, którzy ośmielili się wystąpić w wyborach prezydenckich, które będą mieć tam niedługo miejsce.

Niepokojące rzeczy dzieją się również w USA, gdzie doszło do potężnych wstrząsów po śmierci czarnoskórego George Floyda, który został zabity przez policjanta. Stany szykują się również do jesiennych wyborów prezydenckich, a z Donaldem Trumpem zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

21 sierpnia 2017 roku miało miejsce całkowite zaćmienie Słońca dokładnie na jego ascendencie. Pomijając kontrowersyjność jego osoby, specyficzną osobowość i zachowania, zaćmienie to wyznaczyło niepomyślny, groźny i destrukcyjny trend w jego życiu. Jego polityka naznaczona tryumfami i błyskotliwymi zwrotami, zaczyna przynosić coraz gorsze żniwo.

Stany Zjednoczone pogrążają się w kryzysie ekonomicznym i politycznym. Dziesięcioprocentowa przewaga słabego Joe Bidena może się oczywiście zredukować do jesieni, ale wygląda na to, że Trumpa czekają nieliche problemy. I nie chodzi tu wyłącznie o kwestie polityczne, ale również zdrowotne.

Coraz dziwaczniejsze zachowania Trumpa, reakcje, słowa, emocjonalne wybuchy, agresja mogą być przejawem poważnych problemów zdrowotnych – mianowicie demencji. Jego ojciec zmarł na Alzheimera, starszy brat zmarł z powodu alkoholizmu, brat Robert znajduje się szpitalu neurologicznym na oddziale opiekuńczym.

Możliwe, że zaćmienie z 2017 roku zaczyna przynosić mu ciężkie żniwa dopiero teraz i wpłynie na wynik jesiennych wyborów. Dodatkowo w horoskopie prezydentury Trumpa Saturn wędruje przez Słońce zaprzysiężenia, więc doszedł do tego kryzys i skandalizująca książka byłego doradcy d.s. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, która pokazuje postać Trumpa w fatalnym świetle. A gdy dodamy do tego zapowiedź czołowych członków Partii Republikańskiej, że nie zagłosują na Trumpa, jego sytuacja – i generalnie całych Stanów Zjednoczonych nie jest wesoła.

Kraj, który był oazą wolności, demokracji i obrońcą wolnego świata zaczyna kierować się na mętne wody, co zapowiadała opozycja Plutona do Słońca Niepodległości z lat 2014-2015.

Astrologiczny przegląd
Uran w koniunkcji z Księżycem EWG jest zapowiedzią nowej fali problemów, z którymi będzie się musiała zmierzyć Unia Europejska. Nienaruszalna – wydawałoby się – pozycja premiera Węgier Orbana ulegnie poważnemu nadwątleniu. W horoskopie niepodległości Węgier z 1918 roku Saturn wędruje przez ascendent, zaś dyrekcyjny Neptun w horoskopie Orbana przechodzi przez IC. Kryzys ekonomiczny mocno tam zapuka i rozpocznie proces podważania pozycji węgierskiego autokraty.

Piekielnie ważne rzeczy dzieją się w Arabii Saudyjskiej. To zbudowane na ropie naftowej bajeczne królestwo opływające w bogactwo zaczyna dryf w kierunku nadchodzącego upadku. Pluton po raz kolejny wędrować będzie przez Słońce horoskopu królestwa. Arabię jako głównego sojusznika USA w regionie czeka czas zamętu, buntów, pałacowego zamachu.

Nie mniej spektakularne rzeczy będą się działy w Iranie. W horoskopie Republiki Islamskiej Uran wędruje przez Medium Coeli. Być może wybuchnie tam dojrzewający od dawna bunt lub rewolucja.

Opozycja Urana do Księżyca horoskopu Kuby oraz dyrekcja Urana przez ascendent wprowadzenia komunizmu na Kubie sprawiają, że ta kolejna autokratyczna dyktatura zachwieje się w posadach.

W horoskopie bitcoina progresywny Księżyc wkracza na Saturna, co być może zapowiada bolesną korektę na ryzykownych walorach, instrumentach pochodnych i walutach. To, że rozlewającym się kryzysie giełdy odbiły się niemal do poziomu sprzed covid-19 jest nie mniej niepokojące, niż marcowe spadki, a interwencje banków centralnych napompowały rynki pustym pieniądzem, co się dla światowej gospodarki skończy tragicznie. 


Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)