zdjęcie Autora

05 listopada 2015

Romain Salomon

Święta seksualność: Tantra

Kategoria: Tantra i seks

W tantrze możesz podążać dwoma ścieżkami. Jedna jest oparta na samopoznaniu. Tworzona jest przez abstynencję, medytację i jogę. Druga ścieżka dedykowana jest parom, żyjącym w związku monogamicznym lub poligamicznym.

Tantra jest przede wszystkim umiejętnością opanowania naszego wewnętrznego źródła energii.

Jest to synergia w pełnej równowadze, pomiędzy biegunami męskości i kobiecości, która przyswaja świętą przestrzeń i tworzy zjednoczenie pomiędzy tym, co jest wewnątrz i na zewnątrz nas. To obejmuje partnerów, nasze codzienne związki, nasze połączenie z ziemią i wszystko inne. Jest wszechogarniająca.

Najważniejszym zagadnieniem z punktu widzenia ciała jest dostrzeżenie intymnego połączenia pomiędzy sercem a klejnotami, lub narządami płciowymi. Te uzupełniają się i tworzą jedność w działaniu, w pełnej zgodzie. W tantrze, jedno nie funkcjonuje bez drugiego. Jest to bycie w pełni świadomym istnienia, tak aby utrzymać pełną czujność, przyjemność i pełną świadomość tak jak byt w pełni przepełniony silnymi, magicznymi i kreacjonistycznymi właściwościami,

Ta płonąca energia, którą możemy sobie wyobrazić jako morze ognia wewnątrz nas, jest silna, twórcza i elektryzująca. Mamy zaszczyt doskonalić jej wykorzystanie w naszym życiu.

Witalna energia, o której mówimy, ma dokładnie ten sam charakter co energia seksualna. I tylko i wyłącznie, gdy wykorzystywana i zarządzana w odpowiedni sposób, prowadzi jednostkę i jej partnerów, kochanków, czy par do głębokiego ponownego połączenie ze sobą w opiece wszechświata i splecenia w miłości własnej.

Chcąc żyć wyzwolone życie, to znaczy bez emocjonalnych zależności, musimy ponownie nauczyć się siebie przyjmując stanowisko szacunku dla naszej seksualności.

Nasza energia jest tak wartościowa i drogocenna!

I nie wolno nam jej rozpraszać jakkolwiek bez precyzyjnego celu lub intencji.

Okresy seksualnej abstynencji są cenną okazją i szansą do refleksji nad własnym ja…i nad naszym pragnieniem intymności i błogości w relacji z nami i naszymi kochankami.

Jeżeli seks nie jest miłością, to jak możemy poczuć lub dać miłość sobie lub podczas autentycznej seksualnej komunii dać go naszym parterom?

Tantra jest uświęceniem jedności i miłości.

Wykorzystanie i otworzenie centr energetycznych, czy czakr, pozwala dać dwojgu ludziom szansę zjednoczenia w docenieniu siebie nawzajem w świętej przestrzeni, która jest zarówno energetyczna, jak i pełna alchemii.

Energia uświęcenia relacji pomiędzy ciałem a istnieniem jest osiągana poprzez patrzenie sobie w oczy, taniec, oddech, dotyk i czułość (pieszczoty i masaż).

Tantra oferuje nam wewnętrzną przemianę. Tak głęboką jak otworzenie naszych centr energetycznych.

W danym momencie, mamy szansę być w harmonii z cennym i wyjątkowym ja, poczuć jedność, osiągnąć kosmiczny orgazm, wysyłać wyjątkowe uczucia pełnej integracji i bezpośredniego połączenia z absolutnie wszystkim.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)