zdjęcie Autora

27 kwietnia 2017

Jan Szeliga

z cyklu: Twarda Ścieżka i podobne sposoby (odcinków: 66)

Szałas potu na 20 lecie Taraki 22/23 kwietnia 2017

Kategoria: Twarda Ścieżka
Tematy/tagi: szałas potu

« Moje 15 lat na Twardej Ścieżce z Dniem Niedźwiedzia w tle. Szałas Potu »
23 kwietnia 1997 r. Wojciech Jóźwiak założył witrynę internetową o nazwie Taraka. W tym roku Taraka obchodzi 20 lat swojego istnienia. Z tej okazji sympatycy Taraki spotkali się z jej założycielem Wojtkiem Jóźwiakiem na szałasie potu w Agroturystyce Eko Winnica "U Strzygi" położonej kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy w miejscowości Barcice Drwalewskie.
Intencją szałasu było energetyczne zasilenie Taraki.Uczestnicy spotkania zjeżdżali się na miejsce już od piątku. Większość jednak przyjechała na miejsce w sobotę po południu.
Około godz. 19.00. rozpoczęliśmy prace przygotowawcze przy szałasie. Zbudowaliśmy ognisko i przykryliśmy szałas kocami.
Następnie zasiedliśmy w kręgu, gdzie zapoznaliśmy się ze sobą, po czym Wojtek Jóźwiak opowiedział w skrócie o historii powstania Taraki. Przed wejściem do szałasu odbyliśmy jeszcze krótkie podróże przy bębnie.
Było już po godz. 22, gdy rozpaliliśmy ognisko. Do szałasu weszliśmy około godz. 23.
Do szałasu symbolicznie zaprosiliśmy wiele osób, które przewinęły się przez te 20 lat różnych tarakowych zjazdów i warsztatów. Był czas na wspomnienia i na śpiewanie szałasowych pieśni. Czas wznoszenia okrzyków, ciszy i wypowiadania życzeń.
Szałas był dość mocny i w sumie bardzo udany. Zakończył się po północy.
Po szałasie zjedliśmy późną kolację. Po kolacji na dobranoc zagrała nam na misach tybetańskich Małgosia Krasińska. W niedzielę po śniadaniu pościągaliśmy koce z szałasu i uporządkowaliśmy teren, po czym zaczęliśmy się rozjeżdżać do swoich domów.
Podsumowując, impreza była bardzo udana. Oprócz stałych bywalców wzięło w niej udział kilku nowych sympatyków Taraki. Mam nadzieję, że spotkamy się wszyscy razem przy następnych rocznicach :)

Twarda Ścieżka i podobne sposoby: wstęp na końcu

O tej ścieżce rozwoju, którą sam praktykuję, blog trochę autopromocyjny. ( -- Wojciech Jóźwiak)

Uwaga: Ten blog jest multi-blogiem, czyli każdy praktyk Twardej Ścieżce może tu pisać, jeśli chce.


« Moje 15 lat na Twardej Ścieżce z Dniem Niedźwiedzia w tle. Szałas Potu »

komentarze

[foto]

1. Zimno było ale dobrze! • autor: Wojciech Jóźwiak2017-04-27 11:19:04

Na zdjęciach, po naszych ubraniach widać, że było zimno! Koniec kwietnia, a ledwie kilka stopni powyżej zera. Do tego ostry wiatr z północnego zachodu, a siedziba Eli i Roberta na otwartym polu, tzw. wygwizdów. Ale w nocy kiedy wyszliśmy z szałasu, ten wiatr był błogosławieństwem: przyjemnie studził. Kilkoro morsów wskoczyło też do stawu -- mnie wystarczył wiatr. Gospodarze co jeszcze mają bardzo dobrego: gwiazdy! Bardzo ostre. ("Ostre są gwiazdy..." -- Jacek Dobrowolski, Raróg) A na północy Warszawa świeci. Dziękuję Jankowi za zrobienie Ognia i współprowadzenie Szałasu. Pozdrawiam Gospodarzy i Uczestników!

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)