zdjęcie Autora

10 listopada 2014

Jan Szeliga

z cyklu: Moja Twarda Ścieżka (odcinków: 80)

Szałas potu na pełnię w Krościenku Wyżnym.
Relacja z szałasu na pełnię, który odbył się w dniu 8.11.2014 r. w Krościenku Wyżnym k. Krosna.

Kategoria: Twarda Ścieżka

« Jesienne warsztaty w Puszczy Bolimowskiej Szałas potu na nów w intencji ratowania Rozalii. »
Do tej pory szałasy potu, w okolicach Krosna, odbyły się już w czterech miejscach. Pisałem o tym tu.
Zbyszka Żywca poznałem chyba już jakieś 15 lat temu. Jest on mistrzem Reiki i specjalistą od chirurgii fantomowej. Kiedyś robiłem u niego drugi stopień Reiki. Przez ostatnie lata mój kontakt ze Zbyszkiem się urwał, aż do czasu, gdy jedna z moich znajomych z Facebooka przyjechała w sierpniu do Zbyszka na kilka dni. Ponieważ chcieliśmy się poznać w realnym świecie, pojechałem do Zbyszka i odnowiłem z nim kontakt.
Okazało się, że Zbyszek jest teraz właścicielem działki z altanką, położonej w bardzo fajnym miejscu oddalonym od innych domów. Mały domek, który znajduje się na działce, jest całkiem przestronny. Może w nim nocować kilka osób. W środku jest kominek, który pozwala użytkować to miejsce nawet w zimie. Postanowiliśmy wykorzystać to miejsce do zorganizowania szałasu potu i umówiliśmy się na 8 listopada 2014 r.

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie...


Powitalny krąg


Gdy już, około godziny 13:00, większość uczestników szałasu dotarła na miejsce - usiedliśmy w kręgu. Przywołaliśmy cztery kierunki, zwierzęta Mocy i przywitaliśmy się z tym miejscem.
Po zapoznaniu się, rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do szałasu. Ponieważ było to nowe miejsce, to musieliśmy przywieżć kamienie do szałasu, drewno na ognisko i patyki do zbudowania konstrukcji. Czasu do zmroku było niewiele, więc ochoczo zabraliśmy się do pracy.

Zaczynamy budować konstrukcję szałasu


Budujemy ognisko


Zaczynamy giąć patyki


Gniemy patyki i wiążemy sznurkami


Gniemy patyki i wiążemy sznurkami


Gniemy patyki i wiążemy sznurkami


Konstrukcję do szałasu zbudowaliśmy z najbardziej doskonałego drewna: z leszczyny i wierzby.
Konstrukcja do szałasu wyszła całkiem solidna. Mam nadzieję, że posłuży nam co najmniej przez rok.

Konstrukcja szałasu prawie gotowa


Konstrukcja szałasu gotowa


Zdjęcie grupowe uczestników szałasu


Rozpalamy ogień


Gdy się ściemniło - rozpaliliśmy ognisko do grzania kamieni. Konstrukcję szałasu przykrywaliśmy, gdy było już ciemno.
Dojechały jeszcze dwie osoby. Tak więc było nas razem 9 osób, z czego większość to przyjezdni z Rzeszowa, Bielska Białej i Zakopanego. Około godziny 17:40 weszliśmy do szałasu.
Ceremonia trwała około 3 godzin i była bardzo udana. Po drugiej rundzie wyszliśmy z szałasu i wskoczyliśmy do basenu z zimną wodą, który był oddalony o kilkanaście metrów od naszego szałasu. Po zakończeniu ceremonii weszliśmy ponownie do zimnej wody, która dała nam orzeźwienie po szałasie.
Po zakończeniu ceremonii, weszliśmy do domku i zjedliśmy zupę, którą dziewczyny wcześniej ugotowały. Po posiłku odbyliśmy krótką podróż przy bębnie. Wizje niektórych osób były bardzo ciekawe.
Zbliżała się godzina 22:00 . Na koniec dnia zorganizowaliśmy jeszcze wieczorek przytulankowy. Jest to praktyka, która spełnia wszelkie kryteria Twardej Ścieżki. Jest praktyką monotonną, a dla niektórych nawet ekstremalną.
Nasze działania zakończyliśmy o godzinie 24:00 . Wszyscy uznali, że była to bardzo udana impreza i wyrazili chęć spotykania się w tym miejscu na kolejnych takich imprezach.

Następnego dnia po szałasie


Najbliższa pełnia wypada w sobotę 6 grudnia. Już dziś zapraszam wszystkich - chętnych na szałas potu, podróże przy bębnie i wieczorek przytulankowy - do Krościenka Wyżnego k. Krosna. Szczegóły tu.

Moja Twarda Ścieżka: wstęp na końcu

Warsztaty i praktyki Twardej Ścieżki, które prowadziłem i w których brałem udział.

Korekta przez: ()« Jesienne warsztaty w Puszczy Bolimowskiej Szałas potu na nów w intencji ratowania Rozalii. »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)