zdjęcie Autora

28 lipca 2014

Marcin Michalik

z cyklu: Czytamy, polecamy (odcinków: 20)

"Szamanizm dla początkujących" - polecam

Kategoria: Nowy szamanizm

« Szamanizm dla początkujących - konkurs na recenzję książki wydawnictwa Illuminatio Do konkursu wkracza Virgo i „Nowa biologia” Sheldrake`a »

Ostatnio wpadła mi w ręce książka pt. „Szamanizm dla początkujących” Jamesa Endredy'ego. Od dłuższego czasu przymierzałem się do tego, by zacząć przygodę z szamanizmem. Teraz w końcu przytrafiła mi się okazja na głębsze zaznajomienie się z tematem.

W pierwszym rozdziale poznajemy genezę słowa „szamanizm” oraz objaśniana nam jest sama istota tegoż niezwykłego zjawiska. W kolejnych częściach książki zaznajamiamy się z typowym światopoglądem szamana, dowiadujemy się jak zostać szamanem i jak zdobyć niezbędną do tego moc. Zdobywamy również wiedzę na temat duchów, które współpracują z curanderos, uczymy się na temat świętych roślin wykorzystywanych do różnego rodzaju rytuałów, także instrumentów, które wykorzystywane są podczas danych ceremonii, skupiających się głównie na leczeniu danej osoby. Oczywiście informacje związane z  procesami, związanymi z tą nietypową medycyną, także są nam dostarczone.

Tytuł ten zawiera naprawdę dużo informacji. Nawet osoba, która już wcześniej niejednokrotnie zaznajamiała się z tą dziedziną, znajdzie tu bardzo dużo nowych treści, z którymi wcześniej nie zdążyła się zaznajomić. W dodatku cechuje się naprawdę fajnym, magicznym klimatem. Autor książki wspomina różnego rodzaju historie, które zostały mu opowiedziane, a nawet dzieli się z nami swoimi własnymi przeżyciami. Człowiek ten jest blisko zaznajomiony z plemieniem Huichol, zamieszkałym na południowym wschodzie Meksyku. W owej społeczności traktowany jest na takich samych prawach, co rodowici członkowie. Wiele opisów związanych jest z ukazaniem czytelnikowi różnych aspektów życia tego ludu.

Z całego serca mogę polecić wam niniejszy tytuł. Co prawda  brakuje w nim nieco opisów samej praktyki, lecz moim zdaniem dla początkującego adepta sztuki szamańskiej zawarte w tej książce informacje są nie tylko cenne, ale prawdę mówiąc niezbędne.

Czytamy, polecamy: wstęp na końcu

Recenzje książek. Blog może pisać każdy, kto ma swój profil w Tarace. (Profil, jeśli nie masz, założysz tu: profile.edit.)

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-07-29)« Szamanizm dla początkujących - konkurs na recenzję książki wydawnictwa Illuminatio Do konkursu wkracza Virgo i „Nowa biologia” Sheldrake`a »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)