zdjęcie Autora

25 marca 2017

Franek

Szkoda, że nie mogę być Szamanem

Kategoria: Własne doświadczenia
Tematy/tagi: krytykaszamanizmuzdrawianie

Szkoda że nie mogę być Szamanem. Szkoda, że nie żyję w czasach, w których ludzie ze zdolnościami paranormalnymi byli szanowani i doceniano ich zdolności. Trudno jest mi się odnaleźć w tej betonowo-szklanej rzeczywistości. Wszystko mam. Ogólnie ludzie mają wszystko, nikt nie umiera z głodu, można zaspokoić wszystkie potrzeby materialne. Można mieć co się chce, można zostać kim się chce. Bardzo modne jest bycie youtuberem, ludzie zarabiają na tym niezłe pieniądze, cieszą się sławą. Czasem się zastanawiam co oni będą robić jak YT przestanie istnieć, albo zwyczajnie ich sława przeminie.

Szukam zawodu który da mi szczęście i spełnienie... Ale to może nie o zawód chodzi, może ja nie umiem pracować. Wszyscy jesteśmy zmuszani. Na zachodzie jest inaczej, tam wszyscy podchodzą z dużym luzem, pracuje się mało, a zarabia dużo. W Polsce trzeba żyły wypruć, żeby mieć średnią krajową.

Ale to nie o tym. Tu chodzi o coś wyższego, o to spełnienie. Chcę się czuć spełniony.

Wracając do tego szamana. Świat astralny jest teraz zaniedbany, kto o nim słyszał. Gdybyśmy tak na ulicy kogoś zapytali „Czym jest świat astralny?” — mało kto znałby odpowiedz. Moja mistrzyni powtarzała mi wiele razy, że nie należy się przejmować obecną sytuacją, bo Ci, którzy są głęboko w okultyzmie, wiedzą dokładnie, że to okres przejściowy, wszystko się wyrówna. Yin-yang. Czym się teraz ludzie interesują, wejdźmy na tego kochanego YT, same debilizmy (przepraszam za wulgaryzmy), same kretynizmy, zero myślenia, a jeśli już znajdzie się ktoś, kto zmusza do myślenia, to ma on bardzo mało wyświetleń.

Co ludzie mają w głowach?

Nigdy nie umiałem sobie wyobrazić, jak myślą ludzie którzy nie mają, a raczej nie zadają sobie pytań „Po co to wszystko?”, „Co za siła tym kieruje”, „Czemu to się wydarzyło”, no i chyba najważniejsze pytanie „Co ja tu k...a robię?!”. Jak można nie zgłębiać zagadek tego świata, jak można o tym nie myśleć, bać się wejść w tą sferę?

Gadam od rzeczy, co? Ale być szamanem to coś. Leczyć ludzi. Nie! Uzdrawiać, Tak. O to w tym wszystkim chodzi. Żyć z uzdrawiania, być dla innych drogowskazem, być bardzo sławnym, a jednocześnie nie dawać się wplątać w różne przepychanki słowne, medialne. A propos mediów. Włączamy telewizję a tam, co Kaczor powiedział, co Tuska na to, Wałęsa puścił bąka, a Lepper o tym wiedział i go za to zamordowali, jeszcze film o tym nakręcą...

W snach odwiedzam piękne światy. Postanowiłem się nauczyć rysować, aby móc pokazać to, co tam widzę. Spotykam różnych ludzi, mam niesamowite przygody. Piękne krajobrazy, dużo zieleni, góry, wszyscy uśmiechnięci, chętni do przygód. Czuję się tam jak w domu. Może w snach odwiedzamy miejsca z których przybyliśmy. Może to tam idziemy po śmierci? Fajnie by było...


komentarze

[foto]

1. Coś mi się zdaje • autor: Przemysław Kapałka2017-03-25 19:14:48

że kandydat na szamana nigdy by nie żałował, że jest tu, gdzie jest, i w tym czasie. Nigdy by nie żałował, że czegoś nie może praktykować, nigdy nie narzekałby na otoczenie. W każdym miejscu i czasie wiedziałby, co robić. Ale może się mylę, w końcu o szamaniźmie mam mgliste pojęcie.
[foto]

2. Myslę, że byli • autor: Wojciech Jóźwiak2017-03-26 14:49:16

Oj, myślę, że narzekali i żałowali -- chętni na szamanów lub innych sławnych ludzi, również w dawnych czasach i rdzennych kulturach. Tylko ich głos nie został zapamiętany ani przekazany.

Akurat tacy szamani mi się nie przypominają, ale jest przekaz o niesłuchanej jasnowidce: Kasandra z Troi! Albo przekaz o proroku, który nie chciał głosić bożego słowa: Jonasz, którego "wielka ryba" połknęła.

Więc pewnie coś słyszano, chodziły pogłoski-przypomnienia o działających w parapsychicznym fachu, którym się coś nie udawało.
[foto]

3. Co innego • autor: Przemysław Kapałka2017-03-26 20:42:52

jasnowidze i szamani, którzy działali tylko nie byli doceniani, a co innego tacy, którzy żałują, że nie są kim innym, niż są. Jonasz nie chciał być prorokiem, a był. Ten wpis jest odwrotnie - o takim, którzy nie jest, a chce.Poza tym, Wojtku, jeśli nie wierzysz w autentyczność Jezusa, to tym bardziej nie masz powodów wierzyć w autentyczność Jonasza :)
[foto]

4. Jonasz • autor: Wojciech Jóźwiak2017-03-26 21:48:13

Jest postacią z legendy, a nawet moralizatorsko-propagandowej noweli. Ale można go uznać za przejaw tego, że jakieś opowieści o prorokach, którzy nie chcieli prorokować, krążyły wśród starożytnych Żydów. Tak samo Jezusa, takiego jaki w Ewangeliach, realnie nie było, ale pewna "figura" religijnego nauczyciela, tamtejszego guru, była w użyciu.
Że to postać przeciwna do tego, o czym pisze Autor, wiem. Może jak się skupię, to znajdę postaci nieprzeciwne.

5. są może kursy dla szamanów dotowane z budżetu? • autor: Jerzy Pomianowski2017-03-26 22:18:38

Szamani unijni, to albo oszuści świadomi braku talentów, albo wariaci wierzący, że je posiadają..Szacuję, że ludzi o nadzwyczajnych, wrodzonych zdolnościach nie jest więcej niż jeden na milion, czyli i tak sporo. Ze trzydziestu  Polsce.
[foto]

6. Warto by • autor: Wojciech Jóźwiak2017-03-26 23:32:02

ich odszukać.
[foto]

7. Mam dobre wieści.Ospa... • autor: Jarosław Bzoma2017-03-27 01:09:56

Mam dobre wieści.Ospa wraca.Duch Ospy będzie zatem powoływał całkiem nowe pokolenie szamanów.Nie trzeba mieć żadnych wcześniejszych predyspozycji szamańskich, należy jedynie wykazać się odpornością biologiczną.Powołania bowiem odbywają się spośród tych którzy przeżyją chorobę i wiele obiecujące, w póżniejszym kamłaniu, zapalenie opon mózgowych. Zapraszam autora do izolatorium naszego Szpitala Zakażniego w Lublinie przy ulicy Mieczysława Biernackiego 9. 
[foto]

8. Czym się teraz... • autor: Ilona Szewczyk2017-03-29 14:42:47

Czym się teraz ludzie interesują, wejdźmy na tego kochanego YT, same debilizmy (przepraszam za wulgaryzmy) same kretynizmy, zero myślenia....

Ów wynalazek (YT) jest z definicji używany egalitarnie, zaś "myślenie" jest z definicji elitarne ;)

YT - jak każde mass-medium- odzwierciedla gustu mas Go oglądających. Masowy zaś odbiorca właśnie się TYM interesuje CO lajkuje. Takie myślenie , jakiego się dopominasz, od zawsze było elitarne ; co mniej więcej od czasów Grecji antycznej jest nieźle udokumentowane


[foto]

9. Co do YT, to bez przesady • autor: Przemysław Kapałka2017-04-01 13:24:19

Ja na youtubie znajduję wiele wartościowej muzyki, z którą inaczej nie mógłbym się zapoznać, i wiele wartościowych materiałów szkoleniowych. Na wszystko można założyć odpowiedni filtr, przez który przepuścimy tylko to, co nam potrzebne.

10. @Franek • autor: Jagna2019-05-08 19:59:39

Hej @Franek, prosze o kontakt w sparwie Twojego komentarza pod jednym z tekstow dot. ayajagnaa85@gmail.com

z gory dzieki!
[foto]

11. Pracujesz z takim życiem, jakie masz • autor: Wojciech Jóźwiak2019-05-09 09:12:42

Pewna pani, pod której okiem ćwiczyłem jogę, zwykła była mówić: pracujesz z takim ciałem, jakie masz. To się uogólnia: pracujemy z takim życiem, jakie mamy. Od narzekania szamanem się nie zostaje, ani nikim innym.
[foto]

12. Ja bardzo żałuję,... • autor: Małgorzata Ziółkowska2019-05-09 09:22:44

Ja bardzo żałuję, że nie mam topornego twardego ciała jak przeciętny człowiek dobrze przystosowany do rzeczywistości. Ludzie ,którzy są szamanami nie sa dobrze traktowani przez społeczeństwo. Rdzenni Australijczycy zostali zniszczeni przez ludność, która przybyła. Społeczeństwo myślące o materii tylko wyłącznie niszczy wrażliwców.
[foto]

13. Masz wrażliwe życie, pracujesz... • autor: Wojciech Jóźwiak2019-05-09 09:41:29

Masz miękkie ciało, pracujesz z miękkim ciałem.
Masz wrażliwe życie, pracujesz z wrażliwym życiem.
[foto]

14. Pracujesz i popełniasz... • autor: Małgorzata Ziółkowska2019-05-09 09:55:06

Pracujesz i popełniasz błedy . Ale długo się nie wie jakie ciało się ma i że trzeba z nim pracować. No i jak się z tym znaleźć w twardym i bezwzwzględnym społeczeństwie,które twierdziło, że jest inne. Mnie uczono, że świat jest pełen miłości i wsparcia a to nieprawda.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)