zdjęcie Autora

15 listopada 2019

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 5 (odcinków: 25)

Szukam miejsca na retrity Twardej Ścieżki


« Poszukiwanie innej tożsamości Taraka i jej tematy, koniec epoki i podsumowanie »

Bardzo potrzebne jest stałe miejsce, w którym moglibyśmy co jakiś czas, powiedzmy co miesiąc, spotykać się na zajęciach Twardej Ścieżki.

Co to jest Twarda Ścieżka? Pisałem o niej w Tarace kilkakrotnie. To jest zestaw ćwiczeń, które pomagają wejść w kontakt ze swoją „wewnętrzną stroną”. Jednocześnie uwrażliwiają na przekazy z głębi umysłu, a także ze świata (z „kanału świata”), od innych istot i od tego, co dzieje się wokół nas. Przykładowe i najważniejsze ćwiczenia to łaźnia polna (także nazywana szałasem potu), medytacje bez formy, medytacje przy bębnie, marsz transowy, a w cieplejszej porze zakopywanie się do ziemi. Inaczej mówiąc, są to ćwiczenia na pracę z percepcją.

Wiec szukam Kogoś, kto mógłby i chciał gościć u siebie, takie spotkania – warsztaty lub retrity. Co powinno być w takim Miejscu, i czego powinno nie być? Przede wszystkim powinna być możliwość nocowania, nakarmienia i umycia około 10-12 osób. (Nasze spotkanie nie będą zbyt tłumne.) Powinno być miejsce, gdzie można bez kłopotu palić ognisko i rozstawić szałas łaźni (szałas potu). Miejsce na same działania nie powinno być zbyt widoczne. Najlepsza byłaby okolica, gdzie domy stoją dość daleko jeden od drugiego – więc raczej poza miastem. A jeśli w mieście, to miejsce powinno być dobrze izolowane. W samym domu (budynku) powinno być pomieszczenie, gdzie 12 osób usiądzie w kręgu i także będzie można leżeć.

Oczywiście nasze pobyty będą odpłatne i dostosujemy się do cennika gospodarzy.

Nie powinno być: hałasu i jego źródeł, rażącego oświetlenia w okolicy, ani jakichś kłopotliwych instalacji w terenie, które podczas spacerów trzeba by było omijać. Podczas naszych zajęć nie powinno być innych grup ani gości.

Główną wartością jest osobowość Gospodarzy: ich przychylność, życzliwość i wyrozumiałość, oraz otwarcie na to, co nietypowe. I takich Gospodarzy szukamy.

Gdzie, w której części Polski? – W samym środku. Mieszkam w Milanówku i zależy mi, żeby to miejsce nie było zbyt daleko. Czyli gdzieś pomiędzy Warszawą a Łodzią, po zachodniej-lewej stronie Wisły.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem, tu w komentarzach niżej, lub przez email wojciech.jozwiak@taraka.pl.

PS. Na mapie niżej zaznaczyłem, która okolica najbardziej mnie interesuje. Mieszkam tam, gdzie niebiesko-biała kropka. W białej obwódce jest teren do szybkiego wypadu. Ale może być dalej, z grubsza w obrębie tej mapy.


(Mapa jest archaiczna, Eugeniusza Romera sprzed 100 lat.
Są koleje, nie ma dróg ani autostrad. Ale miasta się nie poprzesuwały.)


/

Auto-promo Taraki 5: wstęp na końcu

Ciąg dalszy autopromocji Taraki i podobnych spraw.


« Poszukiwanie innej tożsamości Taraka i jej tematy, koniec epoki i podsumowanie »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)