zdjęcie Autora

25 sierpnia 2019

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Szybki przegląd stron i autorów o cyklach planet w historii


« Czytanie Mirosława Czylka „Astrologia w obliczu kryzysu” Jak znaleźć Człowieka Kosmicznego? »

1) cyclesofhistory.com czyli „Cycles of History. Verifiable patterns in recent world developments, synchronicity and sequentiality”. Obszerna witryna, którą przejrzałem tylko w małej części, która wygląda jak interfejs dużego projektu badawczego o cyklach planetarnych w historii. Powołuje się na synchronizację ludzkiej historii z cyklami planetarnymi: WHY CYCLES ?, zawiera też duży zestaw „timelines” czyli chronologii krajów, „stanów umysłu” i wynalazków, w tym np. internetu: timelines.ws/subjects/Internet.HTML Niestety, nie znalazłem informacji o autorze/autorach projektu. Jest odesłanie do profilu na FB (www.facebook.com/cyclesofhistory/ ) ale ten również jest anonimowy. Jest informacja, że „miejsce” jest stacjonowane w Oxfordzie, UK

2) Saturn-Pluto Cycles. Modern Historical Perspective by Rick Levine – w jednej z witryn tegoż autora, www.stariq.com tzn. „Star IQ” z podtytułem „The Future of Astrology”. Rick Levine bardziej (chyba?) znany jest z witryny Tarot.com w której jest wiele różu, pulsujących serduszek itd. Biografia Levine'a jest tu: www.tarot.com/bios/rick-levine, urodzeniowy kosmogram tu: www.astro.com/astro-databank/Levine,_Rick . Autor wydaje się być zasłużony dla amerykańskiej astrologii. Urodzony 6 kwietnia 1949 w NY, ascendent w Bliźniętach, Księżyc w Raku, w Baranie prócz Słońca w koniunkcji z nim Mars, Wenus i Merkury. Artykuł nie ma daty, ale z treści wynika, że pisany po ataku 11.09.2001 na WTC/Pentagon, ale przed wojną w Iraku 20.03.2003, zapewne w 2002 r. czyli zaskakująco wcześnie. Wiedza o cyklach wtedy dopiero zaczynała świtać w rozproszonych umysłach. Autor pisze o koniunkcji w 1982 r.:

Koniunkcja Saturn-Pluto z 1982 r. nie wywołała wydarzeń tak potężnych jak poprzednie XX-wieczne koniunkcje z 1914 i 1947 r., jednak na całym świecie sytuacja rozwinęła się znacząco. Izrael znów był w stanie wojny, tym razem najeżdżając Liban. Wojna sowiecko-afgańska była w pełnym rozkwicie. Anglia wypowiedziała wojnę Argentynie w związku z dawnym kolonialnym sporem o Falklandy. W następnym roku USA zaatakowały Granadę, a Sowieci zestrzelili koreański samolot pasażerski, który rzekomo naruszył ich granicę. W skali świata wzrosły napięcia na tle sporów terytorialnych.

Levine pomija wydarzenia, ważne dla Polski i (chyba) lepiej widoczne ze wschodniej półkuli: stan wojenny w PRL, śmierć Breżniewa, „gwiezdne wojny” Reagana, początek (letalnej dla ZSRR) pierestrojki i wcześniej początek kapitalistycznego gospodarczego odrodzenia Chin (1979-8).

3) Saturn Pluto Conjunction — An Approximate 33 Year Cycle („Koniunkcja Saturn Pluton, cykl około 33-letni”). Tekst/strona z witryny www.historicalastrology.com tajemniczej dlatego, że większość linków, w tym tytułowy i „Contact Us” nie otwierają się, można więc się obawiać, że porzucona. W tekście o synchronii koniunkcji Sat-Plu z obiema wojnami światowymi, konstytucją USA 17.09.1787 i założeniem Izraela 14.05.1948. Niepodpisany autor używa słowa „synod” (po ang. tak samo) w sensie „koniunkcja” – warto naśladować.

4) The 2020 „Societal Reset” & „The Great Transformation” 2020-2030 i dalej: „The 2020 Jupiter-Saturn-Pluto Synods With Eris, Ceres, Mars, Pallas & Chariklo ~ A Societal Reset ~ The 2021 Jupiter-Uranus and Saturn-Uranus Squares ~ Disruptive Technologies & the emergence of an entirely new Sociopolitical-Economic Paradigm ~ & The Pluto-Eris Square & the Pluto-Eris ~359-year cycle. ©2015-2019, Nick Anthony Fiorenza, All Rights Reserved. Latest Update: April 17, 2019”. Obszerny – około 20 przewinięć strony u mnie! – tekst na temat cykli Jowisza, Saturna i Plutona w latach 2020-2040 ze szczególnym uwzględnieniem zbliżającego się „trójsynodu” tych planet w 2020 r. Imponujący rozmach analityczny!, przez co tekst wybitnie zachęca do studiowania. Pisane przed czerwcową huśtawką Saturn Pluton w Koziorożcu versus Mars Merkury w Raku i ciekawe będzie porównanie prognoz na tamten moment z wydarzonym już realem.

Witrynę The Lunar Planner, www.lunarplanner.com prowadzi (i tamten artykuł napisał) Nick Anthony Fiorenza, który jednak w swojej krótkiej autobio. stwierdza: „Naprawdę nie znoszę mówić o sobie – dlatego ten rzut oka jest tak krótki.” Swojego urodzenia nie podaje, a ze zdjęć wygląda na pokolenie około 1950, jak (chyba) wszyscy astro-histo-cykliści.

Ciekawe i też imponujące profesjonalnym rozmachem są efemerydy graficzne w witrynie Fiorenzy – polecam.

5) Astrological Cycles in History by Palden Jenkins – w zasłużonej witrynie Patrice'a Guinarda cura.free.fr. Bardzo obszerny tekst: można powiedzieć, historia świata opowiedziana przez wizjer cykli Urana, Neptuna i Plutona. Tekst wczesny! – datowany na 2002, więc sporo przed hauptwerkiem Tarnasa o astro-cyklicznej historii z 2007. Tym bardziej wart czytania.

Ideę cykli planetarnych Jenkins objaśnia w tekście we własnej witrynie: Astrological groundrules 5: Planetary Relationships – tam też przyjazna dla oka tabelka długości cykli planet od Jowisza do Plutona nie pomijając Chirona.

O Autorze i jego projektach czytamy więcej w czołówce witryny, czyli „Palden Jenkins: Author, editor, photographer, webmaster, historian, humanitarian – palden.co.uk”. W przeciwieństwie do Fiorenzy (#4) opowiada o sobie chętnie, szczegółowo i barwnie: www.palden.co.uk/autobiography.html . Tamże urodzeniowy kosmogram: rok 1950 (wciąż to samo pokolenie) ze Słońcem w Pannie, Księżycem w Bliźniętach (co widać i czuć!), ascendentem w Strzelcu. Jenkins w dorobku ma kilka książek, pewnie warto będzie je przeczytać.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Czytanie Mirosława Czylka „Astrologia w obliczu kryzysu” Jak znaleźć Człowieka Kosmicznego? »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)