zdjęcie Autora

25 maja 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Tajemniczy Efekt Placebo


« Znajdz swoją rzekę 4 tabletki z cukru dziennie usuwa wrzody żołądka szybciej niż 2 tabletki cukru dziennie. »

Tajemniczy efekt placebo - najsilniejsze i najlepsze lekarstwo na świecie, twierdzi 5-ciu światowej klasy naukowców, wątpiąc w skuteczność wspólczesnej medycyny,  wskazuje lepszą drogę do zdrowia - zobacz video!

Placebo (łac. będę się podobał) - substancja lub działanie (np. zabieg chirurgiczny) obojętne, nie mające wpływu na stan zdrowia pacjenta, podawane choremu jako terapia. Chory nie wie, że to, co zastosowano nie jest prawdziwym leczeniem, zaś wszystko (dla leku głównie: wygląd, zapach, smak, konsystencja), oprócz leczniczych właściwości placebo jest takie samo, jak rzeczywistej terapii.

Placebo podane jako tabletka, czy operacja taka np. jak słynny eksperyment chirurga dr. Bruce Mosley (obejrzyj video http://www.youtube.com/watch?v=6uXarg1Wz74 )  w Texasi,e działa równie dobrze a nawet lepiej, bo bez efektów ubocznych, niż "prawdziwa" operacja czy tabletka. Wszyscy słyszeli o placebo, ale czy naprawdę rozumiemy przesłanie? Co to znaczy? Jak to można użyć dla własnego zdrowia?  

Dlaczego sugestia kogoś kogo uważamy za eksperta, a który dając nam placebo-tabletkę z cukru, jest takim samym ekspertem jak ja lub ty, dlaczego to działa? Co to znaczy?

To znaczy że twój organizm/umysł potrafi sam, niezależnie od przepisywanych leków, wiedzy czy niewiedzy "ekspertów", wyleczyć rożne schorzenia. Czyżby cała akademicka medycyna była postawiona na głowie? 

Jose Silva odkrył następującą zależność: wyobraź sobie (w stanie Alfa) swój chory organ (lub kogoś z rodziny, znajomego) pracujący normalnie i ten organ powraca do normalnego funkcjonowania. Nazwijmy to mentalnym placebo jeśli potrzeba jakichś nazw. Marzeniem Silvy był "lekarz" w każdym domu. Dlaczego wyobrażenie czyjegoś  organu pracującego normalnie, powoduje powrót do zdrowego funkcjonowania? Każdy przedmiot, drzewo, kamień, tkanka ma jakąś specyficzną częstotliwość. Twój silny mentalny obraz wibruje na częstotliwości "zdrowia". Wszystko we wszechświecie zaczyna przejmować silniejszą wibrację obiektu w pobliżu (choć odległość w kilometrach, tu nie gra roli) i "chora" wibracja zmienia się. Silva odkrył efektywny sposób sugerowania samemu sobie. Kilka zasad obowiązuje, o czym w dalszych odcinkach.

Onkolog Dr. Klopfer przeprowadził w latach 50-tych zeszłego wieku "mimowolny" placebo eksperyment na swoim pacjencie panu Wright, który opisał w swojej książce. Pan Wright cierpiał na raka węzłów chłonnych kiedy na rynku miał ukazać się nowy produkt, o podobno fenomenalnym działaniu, leczący to schorzenie pod nazwą Kreobiozen. Wright był w ciężkim stanie, jego wężly chłonne na całym ciele mialy rozmiar pomarańczy. Dr. Klopfer sądził że Wright umrze za kilka dni, żadna terapia nie pomagała. Wright odkrył że dr. Klopfer jest jednym z lekarzy testujących Kreobiozen i wybłagał go wypróbowanie go na nim. Lekarz dał mu jeden zastrzyk, nie spodziewając się wielkich zmian. Dwa dni pózniej kiedy zobaczył Wrighta, jego stan zaszokował lekarza. CDN

Kursy  Silva UltraMind  w Lublinie 16-17 Czerwiec i Warszawie 23-24 /  zarejestruj się tu:  www.silvaultramind.pl


Ustawienia Hellingera / 2 Czerwiec Warszawa - Hotel Hetman (jednodniowe)

http://www.silvaultramind.pl/instruktorzy/2-uncategorised/25-ustawienia-hellingera.htmlZłoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Znajdz swoją rzekę 4 tabletki z cukru dziennie usuwa wrzody żołądka szybciej niż 2 tabletki cukru dziennie. »

komentarze

1. heh • autor: Jetmango2012-05-26 02:45:20

nie uwaza nikt, ze to = poza tym, ze dosyc Zen i prawdziwe? = taka reklama calego systemu ktory poleca tu autor? pewnie moj koment zaraz zniknie, bo nie podpasuje, ale mimo wszystko ?

2. Tak, prezentuje ten system • autor: Nierozpoznany#61032012-05-26 08:20:40

każdemu i na różne sposoby, ponieważ uważam że jest efektywny, fenomenalny w swojej prostocie, korzystny dla wszystkich którzy go poznają i zastosują.

Jeśli jest to w zlym smaku i wbrew jakims zasadom w Tarace to myśle ze Wojtek mi to powie.

Nie wstydzę sie tego co robie, nie obwiniam sie za to co robie,
przeciwnie uważam że to co robię jest korzystne dla wszystkich.

Zycze zdrowia:)

3. piękne • autor: Nierozpoznany#6812012-05-27 11:58:00

Nie wstydzę sie tego co robie, nie obwiniam sie za to co robie,
przeciwnie uważam że to co robię jest korzystne dla wszystkich.

Choć w gronie przewrotnych myślicieli i dowcipnych ludzi znajdzie się jakiś inny przykład zastosowania tego zdania. Pasuje do wielu profesji

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)