zdjęcie Autora

14 sierpnia 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Tajny Agent 007 James Bond jest bogiem!

Kategoria: Techniki rozwoju

« Shapeshifting - Reinkarnacja w jednym życiu Zmiennokształtność »
Przerwę shapeshaftingowe rozważania, dzisiaj zbyt dobrze się bawię słuchając wiadomości tvn24.pl w sprawie Amber Gold. Całą tą sprawą zresztą (pomijając tragedię osób, które inwestowały i mają problemy), precyzując: bawię się medialnością sprawy i medialną narracją wokół tej sprawy.
O to dziennikarze wzywają premiera państwa, z budżetem circa about 328,7 mld zł, aby udzielał wyjaśnień w sprawie biznesu i problemów czy przekrętów firmy wartej circa about 80 mln zł i około 50.000 osób z 39mln społeczności . I swojego syna...

I on tych wyjaśnień  WŁAŚNIE udziela!!! ;) Poezja! Kłótnia zarządu w międzynarodowej korporacji pt. Kto ukradł zapalniczkę z palarni! Wzywamy prezesa do złożenia wyjaśnień. Bareja miałby używanie..

Najzabawniejsze w tym były i są tezy i zdania w prasie i tv "Tajne służby powinny poinformować premiera, że ..." (właśnie pojawiła się  dementi w tej sprawie). Klasyczny przykład mitu: Za każdą tragedią stoi demiurg, który mógł zapobiec nieszczęściu lub o nim zdecydował aktywnością lub bezczynnością.
Bóg. Tajne służby. Urząd. Iluminati. Poezja. Znamy winnych:
Po siódme 7. James Bond z licencją 007 na zabijanie morduje ludzi na polskich drogach. I ROBI TO BEZKARNIE!
To, co mnie w tym wszystkim martwi to, że słucham w miarę inteligentnych ludzi wygłaszających tezy mitologiczne, a zupełnie tego nieświadomych. Figura boga-demiurga żyje sobie własnym mitologicznym życiem...

Swoją drogą:
Kłopoty w które wpadł syn wynikają z tego, że wybrał niezależną drogę życia i zrezygnował z ojcowskiej opieki.. to parafraza wypowiedzi o synu marnotrawnym, i jeszcze inny mit. Piękne.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Shapeshifting - Reinkarnacja w jednym życiu Zmiennokształtność »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)