zdjęcie Autora

05 sierpnia 2019

Signe

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Taniec rytualny

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: imprezakolorkupowanieobcokrajowiectaniec

« Ukrywający się pies Świętokrzyskie wiedźmy »

Daleko, w państwie mało zaludnionym, może na Islandii czy Grenlandii, ludzie spotykali się w małym, białym domku, miejscowym domu kultury. Tym razem w jednej z sal przygotowywano się do próby rytualnego tańca, szeptano coś i ustalano. Nakładano biało-czerwone stroje treningowe, białe bluzy, czerwone spodnie, białe sportowe buty, każdy miał te rzeczy inne, ale w tych kolorach. Nagle, na dany znak, wszyscy ruszyli do przodu, gwałtownie odsuwając z drogi krzesła i inne niezgarnięte przedmioty. Taniec przypominał bieg, ale poruszano się specjalnym krokiem, dotrzymywano tego kroku i wyglądało, jakby wszyscy, w jednej chwili, w jednym rytmie, na sekundę wybijali się w powietrze. Obserwowałam ich ruchy, uczyłam się tego tańca. Posadzka była stara, z małych brunatno-czerwonych kafelków, trochę krzywa. Zapamiętywałam sekwencje ruchów, najtrudniejsza figura robiona była w powietrzu, pół metra nad podłogą. Jakby w półobrocie przeskakiwano przez coś niewidzialnego bez wytracania rytmu, i dalej, i dalej, bo tancerzy ciągle przybywało, już zajmowali całą powierzchnię sali, cały ten dom już nie był mały, rósł tłum tancerzy i w związku z tym powiększało się całe terytorium państwa, aby ich pomieścić. Obserwatorzy musieli się odsunąć, nie było dla nich miejsca. Wyszłam przez wąski korytarz boczny z okienkiem w ścianie, siedziała tam dziewczyna i rozmieniała czy zwracała pieniądze jakiejś kobiecie za niedobry towar, który kobieta tu kupiła. Nie powinna tego robić, mówiła, tego się u nas nie robi, ale w drodze wyjątku. Była bardzo blada, wybladła jak na zdjęciu, z którego spełzła większość kolorów, zostały blade odcienie czegoś nie do nazwania, co mimo pewnej straszności było piękne.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2019-08-13)« Ukrywający się pies Świętokrzyskie wiedźmy »

komentarze

1. Oczarowywanie tańcem (sztuka manipulacji) • autor: Nierozpoznany#107452019-08-05 09:33:28

Grenlandia i Islandia to zimne kraje. Znowu spycha Ciebie w minusowość. Biały i czerwony to te dwa poziomy: buddyczny (biały, jasno żółty,pomarańczowy) i kauzalny (kolor czerwony) oddzielone granicą ( przeskakiwano przez coś niewidzialnego ). Cały czas chcesz przekroczyć tą granicę więc uczysz się rytualnych tańców. Ale taniec w snach to symbol manipulacji kogoś ze strony tańczącej. Wynika z tego że nauczyciele tańca manipulują Tobą i to spycha Ciebie w minusowość. Te rytuały (tańce) to ten niedobry towar sprzedany jakiejś kobiecie czyli chyba Tobie. Pieniądze w snach to symbol energii. W jakiś sposób jesteś wyjątkowa (odważyłaś się wyjść z szkolenia ) bo zwrócono Tobie (tej kobiecie) pieniądze(energie za wadliwy towar/pomoc w przekroczeniu granicy). Oddanie pieniędzy wiąże się z opuszczeniem przez Ciebie szkolenia. Dziewczyna jest blada i źle wygląda bo oddaje Tobie pieniądze/energie. Reasumują manipulatorzy chcą wziąć Ciebie na litość (biedna słaba dziewczynka) i chcą abyś nadal z nimi tańczyła.


Moja rada: Nie wiem czy wiesz że z snem można rozmawiać, więc przed snem spytaj się kto Tobą manipuluje.


[foto]

2. Dariuszu, w Twoich... • autor: Signe2019-08-05 12:35:07

Dariuszu, w Twoich radach to, nad czym mogę się zastanowić, miesza się z czymś w rodzaju pouczeń. Napisałeś m.in. "nie wiem, czy wiesz", i to prawda, nie wiesz, co ja wiem. Wiem niewiele, ale to nie znaczy, że biorę wszystko. Z mnóstwa powodów. Sny to dla mnie poznawanie, a nie pouczanie.
Lubię zimne kraje, cokolwiek znaczą w Twojej teorii wyjaśniającej i wiążą się z nimi dla mnie dobre rzeczy.
pozdrawiam:)

3. Czy rada jest pouczaniem. Jak nie przekroczyć granic ? • autor: Nierozpoznany#107452019-08-05 16:17:54

Sorki że Ciebie uraziłem. Nie miałem zamiaru nikogo pouczać. Już na wstępie pisałem że to tylko moje interpretacje i nie trzeba się z nimi zgadzać. Fakt chyba się rozpędziłem i napisałem radę bo chciałem tylko pomóc. Obiecuje już tak nie pisać . Zresztą dla mnie interpretacja czyjś snów jest ciężką i niewdzięczną pracą, a nie frajdą ( nieraz ktoś Ci podziękuje, ale częściej zgani). Jeszcze raz przepraszam. 
[foto]

4. c.d. przepraszania :) • autor: Signe2019-08-05 16:30:12

wiesz, właśnie się zalogowałam, żeby usunąć swój komentarz,teraz musi wystarczyć, ze Cię przeproszę, najgorsza moja reakcja na te zimne kraje :) że "znowu mnie spycha w minusowość".
dla mnie interpretacja to rzecz względna i widać, ile jest punktów widzenia i mówienia.
źle znoszę rady i porady, to fakt.
dzięki, że czytasz :)

[foto]

5. Nie wiem czy wiecie... ;-) • autor: Arkadiusz2019-08-05 16:52:28

...ale wyszła Wam klasyczna rozmowa kobieco-męska. Kobieta rzuca temat, a mężczyzna odbiera to jako zadanie do wykonania. I chce pomagać. Tymczasem kobieta oczekuje empatii, ewentualnie rozwinięcia tematu czy różnych wariacji na ten temat. Niby każdy chce dobrze, ale wychodzi zgrzyt. Przyznam się, ze dostałem mnóstwo ochrzanów w podobnych sytuacjach od swojej żony. A teraz dostanie mi się od Was ;-) Bo przecież nikt nie prosił, żebym się wtrącał. No i w Waszym przypadku może być jeszcze inaczej. Przepraszam i pozdrawiam. A-ha, sen robi wrażenie, mocno mistyczny i warto byłoby dowiedzieć się coś więcej ;-).
[foto]

6. cd. cd. przepraszania :) • autor: Signe2019-08-05 18:17:49

no wyszła.
ta rozmowa.
widzę teraz :)
mam nadzieję, że Dariusz się śmieje.
bo jeszcze tak się stało, że postawiłam ostatnią kropkę nad swoim przepraszaniem i cały internet mi wyleciał w powietrze, tzn. łaczność się urwała.
więc myślę, że w tym śnie są różne zaczepy do rzeczywistości.
sny się w ogóle dzieją w rzeczywistości:)
[foto]

7. ad. taniec • autor: Arkadiusz2019-08-05 18:37:28

A czytając o Twoim śnie przypomniał mi się świetny kawałek De Staat odkryty na ...Tarace ;-)

http://www.taraka.pl/brakujace_imaginarium

[foto]

8. ten taniec • autor: Signe2019-08-05 21:05:14

tak!!! tutaj https://www.youtube.com/watch?time_continue=42&v=0ttGgIQpAUc
ta atmosfera i nawet ta dziwna sztuka zajmowania przestrzeni...

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)