zdjęcie Autora

08 marca 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Tao, Taniec i Sztuki Walki - Rytm i Bogowie

Kategoria: Techniki rozwoju

« Boskie ciało cz. I Wołanie Bogów - Regresja, Poezja czy Patos? »
Rozważając  strukturę kontaktu z bogami, jej modelowanie  - nie mogę nie zauważyć znaczenia rytmu. Pominę już to, że rytm, cykliczność jest wpisana strukturę mózgu - chodzi o coś bliskiego obserwacyjnemu doświadczeniu, naszej percepcji.

 Z rytmu wydarzeń wyłania się linia oddziaływania, siła i kierunek umożliwiający interakcję przez synchroniczność lub asynchroniczność. Właściwy sposób postępowania - TAO.

Brzmi skomplikowanie i górnolotnie, ale chodzi o proste doświadczenia:

W tańcu muszę postępować za rytmem budującym dynamikę ruchu - postępować za synchronicznością. Inaczej zdepczę partnerkę, lub ją wywrócę.
W walce muszę narzucać rytm dezorganizujący dynamikę ruchu - budować własny rytm -asynchroniczność. Inaczej będę zdeptany lub się wywrócę.

W ogólności z tego co jest wyłania się wzorzec postępowania, TAO zachowanie w danym kontekście chwili, pod wpływem rytmu jest już niezależne ode mnie, ale od sytuacji w której uczestniczę, rytmu, który jest grany. Zachowanie nie jest moją kwestią, ale sytuacyjną, nie należy do ja Jest nie-Ja - sferą BOSKĄ.
Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Boskie ciało cz. I Wołanie Bogów - Regresja, Poezja czy Patos? »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)