zdjęcie Autora

08 czerwca 2014

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 3 (odcinków: 142)

Taraka trzecim okiem. Ratuj łosie przed Rządem!

Kategoria: Ekologia

« Zawijawa: Sny przywrócone! Wewnętrzny krąg Taraki i inne kręgi »

Z bieżącej korespondencji

Maria Poziomska napisała do mnie prywatnie, ale pozwoliła upublicznić:

Witaj,
miałam popatrzeć trzecim okiem na Tarakę i to zrobiłam. Całokształt prezentuje się super pozytywnie. Taraka to struktura bardzo, bardzo stabilna. W obecnej formie przetrwa wiele lat. Jeśli chodzi o jakieś wielkie, rewolucyjne zmiany, jak na przykład totalna zmiana layoutu lub czegoś tam, to będą one trudne do przeprowadzenia i mało przyniosą efektu, zatem lepiej z nich zrezygnować. Ale to pewnie sam wiesz.
Z mocniejszych rzeczy to pojawiła mi się pewne sugestia co do logo. Kiedyś pod drzewem były węże. Węże chcą tam wrócić. Nie wiem co symbolizowały, ale widzę, że jakoś pozytywnie oddziaływałoby to, gdyby się tam pojawiły. Wyczułam jakoś, że te węże są powiązane z nagami z mitologii hinduskiej.
I jeszcze mam obraz tricksterów związany z Taraką. Co jakiś czas wyskakuje spod ziemi jakiś pajac, popisuje się i znika. Pewnie będzie się to reprezentować w postaci różnych dziwaków piszących swoje teorie na łamach Taraki. Według mnie jest to normalne zjawisko i nie należy się tym przejmować. Zresztą już tak bywało parę razy. Trzeba tylko jakoś ich ogarnąć, żeby się za bardzo nie rozszaleli.

stare logo

Pilnie przyjąłem to, Mario, do wiadomości. Dzięki! Węże w dawnym logu Taraki, jak to Węże, symbolizowały świat podziemny. Ale jak je z powrotem wrysować? Może prócz górnego loga u góry, z Drzewem i Gwiazdami, narysować i umieścić drugie logo dolne, na samym dole każdej strony – i to logo byłoby z Wężami?


Ratuj łosie przed Rządem!

Rząd jak to rząd, nie może wytrzymać, żeby czegoś nie zepsuć. Już było dobrze, już przez kilkanaście lat nie strzelano do łosi – no i nie da się, żeby tak było dalej: rząd, a konkretnie Ministerstwo Środowiska (kto pamięta, że dawno temu nazywało się ono „Ochrony Środowiska”?!) chce je wymordowywać. Napisała do mnie milanowska sąsiadka:

Zielone Świątki, Milanówek

Cześć Przyjaciele,

rząd planuje odstrzał łosi, uważając, że jest ich za dużo. Adam Wajrak w programie radiowym Ewy Podolskiej w Tok Fm apelował do rządu o odstąpienie od zamiaru. Tu jest petycja do ministra środowiska:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10568
Podpiszcie, kto w Matkę Naturę wierzy.
Dzięki.

PS. Łoś to zwierzę nie bojące się człowieka.

Ja podpisałem petycję i dopisałem, że uważam, że łosie powinny być prawnie chronione jak żubry, a nie być zwierzyną łowną z zawieszonym wyrokiem.

Kilka lat był pomysł, też z kręgów ministersko-myśliwskich, żeby wybić kruki. Wtedy e-petycja poskutkowała i mam nadzieję, że i teraz podziała. Inaczej nie mógłbym spojrzeć łosiowi w oczy.

Kto chce wiedzieć więcej, niech czyta:
Wajrak: Ministerstwo Środowiska chce pozwolić na strzelanie do łosi. Skandal!
Nie taki łoś groźny. Dlaczego ministerstwo manipuluje faktami? [WYWIAD]

Łosie
Foto z Gazety Wyborczej.

BTW. Adam Wajrak w pierwszym z linkowanych tekstów pisze: „W dodatku forsuje [decyzję] wiceminister - zapalony myśliwy.” Przypuszczam, że ci „zapaleni myśliwi” trzęsą nie tylko ministerstwem, które powinno chronić przyrodę, ale w ogóle nami rządzą. Ta sadystyczna subkultura jest wciąż zrośnięta z kolejnymi pokoleniami władzy, z naszymi okupantami – czy byli oni z NSDAP, KPSS, PZPR, czy z aktualnie rządzących watah. Noszenie fuzji i demonstrowanie, że ma się licencję na zabijanie bardzo podnosi samozachwyt i butę, podobnie jak podnosi przynależność do „takich, co tym interesem kręcą” (cytat z Jacka Kaczmarskiego) i którym „nikt nie podskoczy”. Wstręt, wstręt, wstręt! (Tym razem Nietzschego cytuję.)

„Zapalony myśliwy” jest utartym zwrotem w polszczyźnie, podobnie jak „wszelkiej maści” lub „tylko i wyłącznie”. Autorzy!, za każdym razem, kiedy zaczną wam spływać na klawiaturę słowa „zapalony myśliwy”, zastanówcie się, co one naprawdę znaczą.

Auto-promo Taraki 3: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach Auto-promo 2 i Auto-promo.

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-06-09)« Zawijawa: Sny przywrócone! Wewnętrzny krąg Taraki i inne kręgi »

komentarze

1. kraj dziczeje i zarasta • autor: Jerzy Pomianowski2014-06-08 21:33:42

Do walki z rządem jestem z zasady chętny. Z łosiami będzie trudno z uwagi na osobę Wielkiego Łowczego.
Jednak odrobinę racji ten nieszczęsny rząd ma. W  wyniku deindustrializacji kraju widać wysyp zwierzyny grasującej w okolicach ruin byłych fabryk, w Szczecinie sarny skaczące po ulicy to częsty widok po północy.
[foto]

2. Tępienie zwierząt nie przywróci przemysłu • autor: Wojciech Jóźwiak2014-06-09 07:55:12

, Jerzy.
[foto]

3. Link • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-06-09 19:27:56

Wojtku, link do petycji w sprawie ratowania łosi nie działa

4. rząd ma niestety pewne plany • autor: Jerzy Pomianowski2014-06-09 21:15:08

Łosie to małe miki gdy lasy są przygotowywane do przejścia w godne ręce.
Zaczęli od likwidacji orzełka na mundurach leśników.
Patrz tu
http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/branze/item/8637-z-mundurow-lesnikow-znika-orzelek

5. łosza • autor: Nierozpoznany#57362014-06-10 09:27:41

Nie wiem co da mój podpis pod petycją, może...
W kwietniu kilometr od mojego domu spotkałem się z łoszą i dwojgiem jej dzieci - staliśmy 15 metrów od siebie, w ostatnią niedzielę wyszła z młodym cielakiem za stodołą ...
oboje byli całkowicie bezbronni, nawet strzał z łuku, cóż dopiero z wyrafinowanego sztucera, byłby dla obojga śmiertelny, 
  
to ja powinienem być najbardziej zainteresowany by na mojej łące pasły się tylko moje konie, dziwne, że zainteresowani są tym inni ludzie,
 


6. trzecim okiem i petycja • autor: Nierozpoznany#7532014-06-11 19:29:25

Bardzo pomyślny obraz Taraki, to świetnie!

Co do petycji - podpisałam. Z uwagą śledzę to, co propaguje Adam Wajrak i włączam się w jego działania, inicjatywy na tyle na ile jestem w stanie. I uważam, że każdy jeden głos się liczy i jest ważny.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)