13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

Dwójka Kijów

Kategoria: Tarot
kij_2.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

Małe arkana tarota dzielą się na Kije, Puchary, Miecze i Monety. Karty z "koloru" Kijów wiążą się z żywiołem Ognia (jak Baran, Lew i Strzelec w zodiaku). Mówią zatem o woli życia, woli działania, o entuzjazmie i nadmiarze energii. Tarotowe dwójki opowiadają z kolei o współdziałaniu, o stosunkach partnerskich. Stąd wynika przepis, jak rozumieć Dwójkę Kijów: oznacza ona stan, kiedy bardzo chcę coś zrobić, ale sam nie potrafię tego osiągnąć. Potrzebuję więc kogoś drugiego - tak, by nasz zapał, nasza wola działania uległa wzmocnieniu. W talii Sheridana-Douglasa na tej karcie wyobrażony jest człowiek pierwotny, który krzesze ogień przy pomocy dwóch drewienek. Ten rysunek dobrze wprowadza w sens tej karty: mówi ona o takim "ogniu", który powstaje przy współdziałaniu dwóch stron, dwóch osób.

Dwójka kijów oznacza zwykle, że potrzebujemy kogoś, kto będzie nas energetycznie wzmacniał. Są przecież ludzie, przy których "chce się żyć", przy których myśli żywiej płyną, a przyszłość wydaje się stać otworem. Często kimś takim jest nasz ukochany, ale może też nim być przyjaciel, dobrany wspólnik, nauczyciel, duchowy mistrz. Niekoniecznie musi zjawić się przy nas osobiście, czasami wystarczy, gdy przemawia poprzez książkę. Gdy czujemy "rozgrzewający" i energetyzujący wpływ czyjejś osobowości, obecna jest wtedy energia Dwójki Kijów.


Dwójka Kijów czyli Szukasz Swego Dopełnienia

Zbadamy, co znaczy karta Dwójka Kijów w kolejnych pozycjach rozkładu. Jakie są szczególne właściwości tego rozkładu, którym się posługujemy? --- Wykładamy karty z potasowanej talii; --- karty nie są odwracane do góry nogami; --- po wyłożeniu karty nr 1, 2, 3, 4, 6, 9, 10, 12 lub 13 możesz przerwać wykładanie, jeżeli uznasz, że akurat tyle kart ci wystarczy do odpowiedzi na pytanie. Każda kolejna karta ma swoje specjalne znaczenie.

Pierwsza karta mówi o całokształcie sytuacji. W tej karcie zapisana jest najbardziej ogólna odpowiedź na pytanie klienta. Czasami zobaczenie tej karty wystarcza do tego, aby wiedzieć już wszystko - i wtedy następnych kart nie odkrywamy. Oto, co znaczy...

...Dwójka Kijów jako pierwsza karta rozkładu

Potrzebujesz swojego dopełnienia! Dalej nie pójdziesz sam. Wewnętrznie dojrzałeś do tego, aby znaleźć kogoś, kto będzie dla ciebie partnerem, wspólnikiem, towarzyszem (a może mistrzem); albo też okoliczności, w których się znalazłeś, są takie, ze przed samotnymi indywidualistami dalsza droga jest zamknięta. Potrzebny jest ci ktoś, kto będzie dla ciebie inspiracją i wzmocnieniem twoich sił.

Druga karta ostrzega: zapisane są w niej negatywne strony sytuacji.

Dwójka Kijów jako druga

Twoich słabym punktem są stosunki z kimś bliskim. Z pewną osobą wiążesz zbyt wielkie nadzieje; sądzisz, że ktoś załatwi ci sprawy, które są twoim zadaniem. Jesteś zbyt mało samodzielny, liczysz na czyjąś pomoc, wsparcie; na cudze pieniądze. Dwójka Kijów jako druga może też oznaczać nieszczęśliwe zakochanie, albo bycie pod przemożnym wpływem pewnego złego towarzystwa.

Trzecia karta wzywa do działania - odpowiada na pytanie: co robić?.

Dwójka Kijów jako trzecia karta

Zdobądź względy, zaufanie, miłość - pozyskaj sobie współprace - osoby, którą zapewne znasz, albo o istnieniu której wiesz już dostatecznie wiele. Dalsza twoja droga prowadzi już razem z Tym Kimś.

Czwarta karta ostrzega, co może się stać, jeżeli nic nie zrobisz, lub jeżeli zlekceważysz ostrzeżenia kart. Mówi też o złych wpływach z przeszłości.

Dwójka Kijów jako czwarta

W przeszłości nauczyłeś się korzystać z pomocy pewnej osoby, jechać na fali czyjegoś entuzjazmu, być prowadzonym przez kogoś. Czyżbyś chciał pozostać wiecznym nieodpowiedzialnym dzieckiem?

Piąta karta mówi o partnerze (partnerach).

Dwójka Kijów jako piąta

Masz u swego boku kogoś o wielkiej energii, czyj entuzjazm jest dla ciebie zaraźliwy; kogoś, kto dodaje ci sił. Ta osoba jest teraz twoim naturalnym przewodnikiem i pomocnikiem.

Szósta karta wskazuje bliską przyszłość.

Dwójka Kijów jako szósta

Obecna sytuacja rozwija się w kierunku zacieśnienia więzów z bliską ci osobą, która wpływa na ciebie energetyzująco i pozwala lepiej wykorzystać właściwe tobie zdolności.

Siódma karta mówi o wydarzeniach, które przyjdą z zewnątrz i których się teraz nie spodziewasz.

Dwójka Kijów jako siódma...

...oznacza spotkanie osoby, która wywrze na ciebie wielki wpływ, zmieni twoje obecne plany, twoje nastawienia do świata i do własnych zadań. (Dwójka Kijów w tej pozycji może oznaczać nagłe jak grom zakochanie.)

Ósma karta mówi o rzeczach tak oczywistych, że nie bierzemy ich pod uwagę.

Dwójka Kijów jako ósma

W swoich planach nie bierzesz po uwagę, że twoja pomyślność i duchowa równowaga zależy od pewnej bliskiej ci osoby. Ona jest twoim źródłem psychicznego pokarmu.

Dziewiąta karta mówi o tym, co mógłbyś lub chciałbyś osiągnąć, gdyby warunki były bardziej sprzyjające

Dwójka Kijów dziewiąta

Szansą dla ciebie jest stworzenie wraz z pewną osoba zgranego duetu, czy też twórczego zespołu.

Dziesiąta karta mówi o tym, jaki jest ogólny, obiektywny, czy też: społeczny sens tego, o co pytam.

Dwójka Kijów dziesiąta

To, o co pytasz, dzieje się po to, aby twój związek z pewną osoba ujawnił wasze ukrytych możliwości, wasze twórcze talenty.

Jedenasta karta mówi o straconych szansach.

Dwójka Kijów jedenasta

Mijasz się z kimś, kto mógłby być na twojej drodze twórczy i użyteczny.

Dwunasta karta podaje dodatkowe informacje o przyszłości.

Dwójka Kijów dwunasta

Patrząc na cały rozkład kart jeszcze raz oceń związki z bliska osobą. Zapewne są one ważniejsze, więcej od nich zależy, niż to zostało powiedziane.

Trzynasta karta (rzadko odkrywana!) mówi o następnym cyklu w życiu.

Dwójka Kijów trzynasta

A kiedy to minie... czeka cię związek z kimś kto poruszy wszystkie struny twojej duszy...Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)