13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

Królowa Monet
czyli Ktoś, Kto Żyje Wśród Piękna i Ozdób

Kategoria: Tarot
kwamon.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

Spośród wszystkich kart tarota, królowa Monet najsilniej wyraża ideę piękna - piękna ucieleśnionego w materii. Dlatego karta Królowa Monet wskazuje osoby (niekoniecznie kobiety), których życiowym powołaniem jest życie wśród piękna, ozdób i dzieł sztuki. Ta karta może oznaczać artystów, albo rzemieślników pracujących z pięknymi przedmiotami - ale bardziej jeszcze odpowiada właścicielom i kolekcjonerom pięknych przedmiotów. Królowe, jak to było już powiedziane przy poprzednich kartach, cechuje dość bierny stosunek do świata, i dlatego Królowa Monet kojarzy się raczej z posiadaniem pięknych przedmiotów niż z ich pracowitym wytwarzaniem. Znając psychikę Królowych Monet, można powiedzieć, że nie lubią się wysilać!

Karta ta oznacza więc osoby, które piękno posiadają i prezentują. Często prezentują je sobą - kiedy są szczególnie urodziwe; albo prezentują je na sobie - kiedy się lubią stroić i czynią to z dobrym gustem. Zawodem, który najbardziej przypomina Królową Monet, jest modelka. Karta Królowa Monet pokazuje też te osoby, które żyją w luksusie, albo które chętnie by się owym luksusem otoczyły, gdyby były odpowiednio bogate; które w każdym razie wiedzą, jak to się powinno robić. Królowa Monet to ktoś, kto wie, jak się konsumuje piękno, luksus i dzieła sztuki. Karta ta oznacza też kolekcjonerów i znawców sztuki.

W swoim znaczeniu negatywnym karta ta oznacza osoby rozrzutne i próżne.

W talii Crowleya Królowa Monet jest narysowana pośród liści wielkich palm, jak spogląda na rzekę, ubrana w strój sporządzony ze złotych monet, ze spiralnymi rogami u nakrycia głowy.


Królowa Monet czyli osoba urodzona do życia w luksusie

Królowa Monet jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

Wszystko, co się teraz dzieje, zależy od pewnej Królowej Monet, czyli osoby, która żyje w świecie pełnym sztuki i dóbr materialnych, i która swoim charakterem przypomina te kartę. (Możliwe że ty sam jesteś ową Królową Monet i podzielasz jej zalety i wady.)

Królowa Monet jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

Uważaj na osobę, która jest źródłem zamętu i złych wpływów, ponieważ korzysta z cudzych bogactw i sama niczego nie tworzy. Karta Królowa Monet w negatywnym sensie oznacza ludzi leniwych, nastawionych konsumpcyjnie, pasożytów społecznych.

Królowa Monet jako karta trzecia, zawierająca rady, jak postępować:

Działaj na wzór Królowej Monet - to znaczy: korzystaj z życia i materialnych dóbr. Wyciągnięcie tej karty może oznaczać, że niepotrzebnie martwisz się o pieniądze, że masz ich dosyć i swoje materialne potrzeby znakomicie może już teraz zaspokoić. Karta ta wzywa do korzystania z życia - a nie do tego, aby się troskać o sprawy materialne.

Królowa Monet jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości:

Życie i dawne doświadczenia skrzywiły twój stosunek do materialnych dóbr: być może nie lubisz pieniędzy, które kojarzą ci się z czymś nieczystym albo z poczuciem winy. Karta ta może też oznaczać, że hodujesz w sobie urazy do ludzi bogatych i cieszących się tym, co posiadają.

Królowa Monet jako karta piąta - partner (partnerzy):

Masz za partnera Królową Monet, czyli osobę, która dba o luksus i komfort. To wiadomość tyleż dobra (Królowe Monet mają dobry gust) jak i zła - gdyż te same osoby nie lubią oszczędzać.

Królowa Monet jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

W zbliżającej przyszłości najważniejszą rolę (w interesującej cię sprawie) odegra pewna Królowa Monet, czyli osoba otaczająca się bogactwem i pięknem. (Być może ty jesteś ta osobą.)

Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości:

W nieoczekiwany sposób w twoim życiu pojawi się ktoś w typie Królowej Monet, czyli osoba umiejąca korzystać z życia i bogactwa.

Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (choćbyś nawet usiłował to zmienić):

W sprawach, o które pytasz, nie zmienią się wpływy i dominująca rola pewnej Królowej Monet.

Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać:

Warto upodobnić się do Królowej Monet, czyli nauczyć się sztuki korzystania z życia za pieniądze.

Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu:

Pojawi się ktoś, kto dla wszystkich będzie idolem z powodu swojego bogactwa i umiejętności tworzenia nowej mody, nowego stylu życia.

Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku:

Znajomość z pewną Królową Monet rozczaruje i rozpłynie się w powietrzu.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty:

Przyjrzyj się pozostałym kartom w rozkładzie, czy nie widać w nich szczególnych wpływów pewnej Królowej Monet.

Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość:

Kontakty i znajomości z pewną Królową Monet, a także umiejętność życia na jej wzór, jeszcze kiedyś dojdą do skutku, ale to nie będzie prędko.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)