13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

As Mieczy
Karta umysłowych uzdolnień

Kategoria: Tarot
miecz_as.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

Asy - mówiąc najogólniej - oznaczają zasoby, czyli to, co jest nam dane, i z czym dopiero coś możemy zrobić. Zasoby są zaledwie możliwością. Możemy je wykorzystać lub nie. I podobnie tarotowe asy oznaczają takie zasoby, czyli możliwości, które mamy - ale czy zrobimy z nich użytek (i jaki to będzie użytek), to już jest zapisane w innych kartach, nie w asach.

Karty w kolorze Mieczy mówią przede wszystkim o myśleniu i życiu intelektualnym. Stąd już prosty wniosek, że As Mieczy jest kartą, którą specjalnie zaprojektowano po to, aby oznajmiała nam o naszych zasobach intelektualnych, czyli o talentach, uzdolnieniach i wszelkich możliwościach odnośnie sztuki twórczego myślenia. Ale to, co wskazuje As Mieczy, to zaledwie surowiec, materiał. Inne karty dopiero muszą z tym asem współdziałać, aby z tej mąki był chleb.

Jeżeli w rozkładzie wychodzi As Mieczy, znak to, iż pytający daną sprawę rozumie, że na poziomie intelektualnego zrozumienia wszystko jest proste. I jeżeli są problemy, to leżą gdzie indziej: może brakować pieniędzy, aby osiągnąć upragnione cele, albo klient nie wie, jak swoje plany przełożyć na działania, od czego zacząć. As Mieczy jest wtedy pociechą, że przynajmniej pytający jest świadomy tego, co się dzieje.

Z Asa Mieczy możemy też wnioskować, że w sprawę, o którą pytamy, zaangażowani są ludzie łebscy, biegli w swojej dziedzinie, dobrze wykształceni.

W pytaniach o sprawy zawodowe, As Mieczy jest wskaźnikiem, iż chodzi o pracę wymagającą twórczego myślenia, pomysłowości, ciągłego kształcenia się.

Gdy pytamy o pieniądze, ten sam As informuje, iż droga do finansowego sukcesu polega również na wykorzystaniu intelektualnych zdolności.

Z miłością ta karta ma mniej wspólnego, ale może wskazywać, że w danym związku wspólne zainteresowania są równie ważne jak uczucie.

Jeżeli w rozkładzie karta ta określa typ i charakter człowieka, mówi o ludziach nieprzeciętnie uzdolnionych; ale też nie należy z niej wnioskować, czy ów człowiek będzie umiał zrobić właściwy użytek ze swoich zdolności.


As Mieczy czyli Zdolny, ale nie wiadomo czy nie leń

As Mieczy symbolizuje nasze umysłowe, intelektualne uzdolnienia, czyli akurat to, co psychologowie mierzą przy pomocy testów na inteligencję. Jeżeli ta karta pojawia się w rozkładzie, znak to niechybny, że na rozum i zdolności możemy liczyć, co nie znaczy, że inne cnoty (jak np. pracowitość albo uprzejmość) nas nie zawiodą.

As Mieczy jako pierwsza karta w rozkładzie, czyli ta, z której należy jak najwięcej odczytać:

Jesteś bystry, łatwo się uczysz, i jeżeli natkniesz się tylko na problemy intelektualnej natury, to znakomicie dasz sobie radę. Aż prosi się abyś użył swoich talentów i wysokiej inteligencji.

As Mieczy jako karta druga, wskazująca na niedostatki i kłopoty:

Do zadań, które przed tobą stoją, brakuje ci niezbędnych uzdolnień. Trudno, prochu nie wymyślisz. (To nie znaczy że jesteś głupi, tylko że porywasz się na coś, czego nie zrozumiesz.)

As Mieczy jako trzecia krata, podająca wskazówki, co robić:

Należy rozpracować problemy intelektualnie. Potrzebna ci jest bystrość i wrodzona inteligencja. Ale raczej przemyśl sprawy raz drugi i trzeci i nie bierz się pochopnie do działania.

Jako karta czwarta, pokazująca nagromadzone wewnętrzne problemy:

Masz głowę jak walizka, napakowałeś sobie do niej całe encyklopedie, a teraz zobaczysz, że czasami nie warto wiedzieć za dużo. (Karta może też oznaczać wrodzone defekty w umysłowych zdolnościach.)

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

Z partnerami masz dobre porozumienie na poziomie intelektu, rozumu, a o innych związkach ta karta milczy. Możesz skorzystać z rady swojego towarzysza, możesz liczyć na jego wiedzę i uzdolnienia.

Jako karta szósta, czyli ta, która mówi, w jakim kierunku to się zaraz rozwinie:

Czegoś się nauczysz. Zobaczysz, że twoje uzdolnienia i talenty na cos się mogą przydać. Ale o bardziej realnych osiągnięciach mówią inne karty, nie ta.

Karta Siódma, czyli, czego na rozum się nie spodziewasz:

Pojawi się jakiś nowy rodzaj wiedzy (np. Nieoczekiwanie przeczytasz pewną książkę) albo rozpoznasz u siebie jakiś nieznany rodzaj umiejętności (np szybkiego czytania po angielsku). To zmieni w nieoczekiwany sposób cała twoja sytuację.

Karta Ósma, czyli to, czego nie zmienisz:

Twoje uzdolnienia nadal będą czekały na właściwe zastosowanie.

Karta Dziewiąta: gdzie można osiągnąć mistrzostwo:

Do perfekcji poznasz swoje intelektualne możliwości. Karta, która dobrze wróży wszelkim praktykom polegającym na samopoznaniu.

Dziesiąta, czyli pożytek dla innych:

Inni ludzie, twoje otoczenie, przy okazji nauczą się czegoś ważnego dla siebie i podniosą swoje intelektualne kwalifikacje.

Jedenasta, czyli to, co się rozproszy i rozmyje:

Twój wyostrzony intelekt służył będzie co najwyżej do gry w brydża lub robienia zakładów w Totolotku, oczywiście bez wyniku.

Dwunasta, czyli jeszcze jeden rzut oka na cały rozkład od pierwszej karty do trzynastej:

Zwróć uwagę na to, że wszędzie w tym co będzie działo, potrzebny będzie wysoko uzdolniony umysł.

Trzynasta, czyli to co będzie, ale jeszcze nie w tym życiowym cyklu:

Kiedyś uruchomisz w pełni swój potencjał intelektualny, ale to jeszcze nieprędko.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)