13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

Dwójka Monet

Kategoria: Tarot
mon_2.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

Gdy zaglądasz do kart tarota, szukając w nich wskazówek dla siebie, i nie pojawia się żadna potężna karta - taka jak Mag, Kochankowie czy Świat - możesz poczuć rozczarowanie... Ale znawca tarota powinien umieć wydowywać cenne informacje nawet z takich blotek, jak skromne dwójki. Dlatego niniejszy przegląd kart tarota zacząłem właśnie od nich.

Dwójki to karty opowiadające o współdziałaniu, o związkach z ludźmi. Jeżeli w rozkładzie kart wyjdzie któraś z dwójek, znaczy to, że ktoś na ciebie czeka; albo że czas najwyższy, by z kimś drugim połączyć swoje siły. Dwójka Kijów mówiła o związku z kimś, kto jest mistrzem i przewodnikiem. Dwójka Pucharów mówiła o związkach serc. Dwójka Mieczy - o układach, umowach i kompromisach. Ostatnia z dwójek, Dwójka Monet, to karta organizacji i porządku.

Dwójka Monet mówi o życiu społecznym: o przynależności do firm, organizacji, instytucji. Kojarzy się z regulaminami, dyscypliną, podpisywaniem listy obecności, z prawem i zasadami. Opowiada wiec o takich związkach miedzy ludźmi, gdzie jeden jest wyższy, a drugi niższy, gdzie jeden rządzi, a drugi mu podlega, i gdzie każdy zna swoje miejsce w służbowej hierarchii.

Często ta karta przypomina nam, że powinniśmy zaprowadzić więcej porządku w naszym życiu.

W pytaniach o pracę, interesy, każe pamiętać o przepisach prawa i o tym, że trzeba mieć porządek w papierach. Zaleca też szukać znajomości wśród porządnych ludzi, takich, którym banki chętnie udzielają kredytów. W pytaniach o zdrowie, każe ściśle stosować się do tego, co lekarz zapisał w recepcie.

W pytaniach o miłość, każe formalnie uregulować swoje związki z ukochanym - czyli po prostu iść do ślubu.

Często ta karta mówi o stałych, trwałych związkach w miłości. Można powiedzieć, że jest to karta starych małżeństw, czyli takich par, które od lat znają się na wylot i zdążyły zgromadzić wspólny majątek, wspólne mieszkanie, i razem dzielą odpowiedzialność za dom i za dzieci.


Dwójka Monet czyli W Jednym Szeregu

Dwójka monet jest kartą organizacji, ładu, hierarchii i przynależności do zorganizowanej grupy. Zobaczmy, co oznacza ta karta w poszczególnych pozycjach rozkładu kart.

Dwójka monet jako karta nr 1, czyli jako główna karta, zawierająca podstawową odpowiedź

Najważniejszą sprawą są teraz twoje stosunki z ludźmi, i to te, które mają zorganizowany charakter. Zapewne powinieneś podporządkować się czyjemuś autorytetowi, uznać za swoje prawa, jakimi rządzi się pewna grupa albo instytucja, przyjąć także na siebie obowiązki związane z działaniem w zorganizowanej strukturze. Karta ta często dosłownie oznacza konieczność podjęcia pracy - takiej na etacie, z dobrze określonymi prawami i obowiązkami. Kiedy pytamy o miłość, Dwójka Monet jest typowym wezwaniem, że pora się formalnie pobrać!

Jako karta nr 2, czyli jako wskaźnik kłopotów, wad, negatywnych stron sytuacji

Nie jesteś wolny! Jesteś skrępowany zobowiązaniami wobec kogoś, prawem albo formalnymi zakazami. Masz związane ręce, musisz robić to, co każą, a nie to, na co miałbyś ochotę.

Jako karta nr 3, czyli karta wskazówka co robić

Należy działać zgodnie z planem, być wierny ustaleniom, jakie podjąłeś wspólnie z innymi ludźmi. Twoje miejsce jest w zorganizowanej grupie (czy firmie) i tam będziesz najskuteczniejszy. Jeżeli karta nr 1 jest przywódcza taka jak Mag, Cesarz czy Rydwan, to Dwójka Monet na 3-cim miejscu oznacza, że pora skupić wokół siebie ludzi i stanąć na ich czele.

Karta nr 4, czyli ostrzeżenie o wpływach z przeszłości

Ciążą na tobie stare zobowiązania i podpisane kiedyś umowy. Nie potrafisz się uwolnić od przestarzałych poglądów i związków z ludźmi, które już przestały być twórcze. Karta może tez oznaczać niespłacone długi, kredyty itd.

Karta nr 5 - karta twoich partnerów

Możesz liczyć na organizacje, firmę czy jakąś formalną instytucje do której należysz. Ludzie związani z tobą formalnymi, prawnymi więzami są teraz twoją najlepszą ostoją. Jedna z kart, które wzywają do zawierania formalnych umów i układów.

Nr 6 - karta przyszłości, którą już wyraźnie widać

To, co robisz, podjęte teraz decyzje, zaowocują jako cześć wspólnego dzieła, razem z innymi, w obrębie zorganizowanej wspólnoty. Uwaga! Jest to jedna z kart które są dobrą wróżbą w interesach.

Nr 7 - karta wydarzeń nieoczekiwanych

Nieoczekiwanie dla ciebie okaże się, że zmierzasz w jedną stronę wraz z ludźmi, którzy razem zaczynają tworzyć pewną całość.

Nr 8 - karta tego, co oczywiste

W swoich planach musisz brać pod uwagę firmę, w której pracujesz, prawo, któremu podlegasz; ludzi, od których jesteś zależny. (Nie zapominaj o swoich uwarunkowaniach. Więcej realizmu.)

Nr 9 - karta szczytowych osiągnięć

Masz szansę osiągnąć mistrzostwo w sztuce organizacji lub biznesu.

Nr 10 - mówi o tym, jaki (z tego co robisz) będzie pożytek dla innych ludzi, dla ogółu

Włączysz się w pewna Wielką Wspólną Sprawę.

Nr 11 - rzeczy niedokończone i nieudane

Poważne braki w dziedzinie organizacji. (Naprawdę lepiej aby w tym miejscu była inna karta!)

Nr 12 - na co szczególnie masz zwrócić uwagę we wróżbie

Przyjrzyj się pozostałym kartom i odczytaj raz jeszcze, co mówią one o współdziałaniu, zespołowych przedsięwzięciach, wspólnych zadaniach. To jest ważne!

Nr 13 - W przyszłości wrócisz raz jeszcze do obecnych doświadczeń, ale wtedy - już na poważnie.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)