13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

Szóstka Monet
czyli skuteczna szkoła sukcesu

Kategoria: Tarot
mon_6.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

W słynnej talii Waite'a na karcie tej narysowano bogatego kupca z epoki Renesansu, który rozdaje pieniądze biedakom. Aleister Crowley kartę te zatytułował Sukces i dobrał dla niej astrologiczny wykładnik: Księżyc, symbol wzrostu, w znaku Byka opiekującym się majątkiem i pieniędzmi.

Jednakże Szóstka Monet oznacza coś więcej niż tylko pieniądze i bogactwo. Oznacza przede wszystkim stan ducha, który sprzyja zdobywaniu tak pieniędzy, jak i pozycji społecznej. Oznacza pełną sprawność, gotowość i dyspozycyjność. Ludzie, którzy działają pod wpływem energii tej karty, wchodzą na drogę sukcesu w sposób łatwy, prosty i skuteczny.

Szóstka Monet jest także przeciwieństwem innej szóstki, Szóstki Pucharów. Jak pamiętamy, Szóstka Pucharów oznaczała miłość odruchową i wszechogarniającą - taką, która nazywa się miłością matczyną. Szóstka Monet, to, przeciwnie, twarda - ojcowska - szkoła. Jeżeli w pewnej instytucji panuje duch tej karty, znaczy to, że w miejscu tym ludzie są urabiani według dobrze określonych norm i wzorów. Mówimy: On już mu da szkołę... - i wówczas myślimy o czymś, co jest zapisane w Szóstce Monet.

Ludzie owładnięci duchem tej karty nie myślą ani o świętowaniu (o tym mówi Szóstka Kijów), ani o emocjonalnym cieple (to jest domeną Szóstki Pucharów), ani też nie w głowie im są zwariowane pomysły (jak w Szóstce Mieczy). Oni myślą o celu i o skutecznym dojściu do celu. Łatwo ich poznać: wyglądają właśnie tak, jak powinien wyglądać rasowy urzędnik, biznesmen, działacz partii. Takich właśnie widzimy na plakatach reklamujących wielkie firmy - i w amerykańskich filmach.

Jeżeli Szóstka Monet odpowiada na pytania o nasze stosunki z ludźmi, wnioskujemy, że są one formalne i służą temu, aby wspólnie dojść do pewnego celu.

W pytaniach o miłość, karta ta zapowiada wszelkie kroki, które związek dwojga ludzi formalizują - jest więc często zapowiedzią małżeństwa. (Bo inaczej co sobie ludzie pomyślą?)

Gdy pytamy o pieniądze, karta zapowiada pieniądze nie tylko duże, ale i zdobyte w sposób czysty - zgodnie z prawem i umowami; podatki na pewno zapłacone, podpisy na czekach się zgadzają itd. A nawet jeśli dzieją się szwindle, to są one profesjonalnie doskonałe.

Lecz chociaż Szóstka Monet ma mnóstwo zalet, większość ludzi woli od niej trzy inne szóstki - gdyż od Szóstki Monet wieje nudą!


Szóstka Monet czyli trening, sprawność, dyscyplina

Szóstka Kijów oznaczała świętowanie, Pucharów: wszechogarniająca miłość, Mieczy: szalone pomysły. Szóstka Monet znaczy przede wszystkim trening, taki, dzięki któremu nabywamy profesjonalnej sprawności i możemy sięgnąć po sukces. W przeciwieństwie do bezwarunkowej matczynej miłości, jaka zapisana jest w Szóstce Pucharów, Szóstka Monet oznacza raczej twardą, ojcowską dyscyplinę.

Szóstka Monet jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie:

Jesteś na drodze, na której liczy się twarda praca, metodyczny trening i ostra konkurencja. Wygrać mogą tylko najlepsi i ty aspirujesz do nich. Sukces należy poprzeć systematyczną pracą nad własnych rozwojem w określonym kierunku.

Jako karta druga, ostrzegająca:

Popadłeś w stan pewnego emocjonalnego zobojętnienia i wytarcia. Liczą się pieniądze, awanse i pozycja społeczna, nie dostrzegasz życia własnej duszy. Za bardzo przykręcasz sobie śrubę, traktujesz swoje ciało fizyczne i emocjonalne jak juczne zwierzę, które się pogania do przodu.

Jak karta trzecia, wskazówki do działania:

Należy iść na kurs, poddać się szkoleniom i treningom, oddać się w ręce specjalistów, którzy cię udoskonalą. Może też oznaczać, że jesteś dobrze dostosowany do instytucji, w której działasz i w pełni wyrażasz jej ducha.

Karta czwarta, wpływy przeszłości

Zostałeś wytresowany - przez rodzinę, szkołę albo samego siebie i sztywno trzymasz się pewnego wzoru. To ci przeszkadza w rozwoju.

Piąta. Ludzie z którymi współdziałasz...

...reprezentują profesjonalizm, zawodowa sprawność. Nie będą się nad tobą rozczulać, ale jeżeli wiesz czego chcesz, będą znakomita pomocą.

Szósta. Nadchodząca się przyszłość...

...to zbliżanie się do celu dzięki twardej pracy i profesjonalnej sprawności. Korzystna karta, gdy pytasz o pieniądze i awans.

Siódma. Niespodzianki, które korzystnie lub niekorzystnie zaburzą twoje plany...

...to nie tyle niespodzianki, co skutek dawnych decyzji, twoich i innych, które z żelazną logiką wracają do ciebie.

Ósma. Ograniczenia, których nie da się ominąć

Karta ostrzega, że w rzeczywistości (kiedy przyjdzie co do czego), nie zrezygnujesz ze swoich planów. Zanadto jesteś przywiązany do swojej życiowej drogi, aby ja zmieniać.

Dziewiąta. Dążenie do doskonałości

Bardzo mocna karta w tej pozycji. Wskazuje, że w pewnej dziedzinie uzyskujesz zawodowy perfekcjonizm.

Dziesiąta. Pożytki dla innych

Karta każe ci patrzeć na siebie jako na szefa i organizatora, który dzięki własnej dyscyplinie stwarza dla innych życiową przestrzeń.

Jedenasta. To, co się nie może udać

W sprawie, o którą pytasz zabraknie koniecznej dyscypliny, samoopanowania i skutecznego treningu. Możliwe że przez to twoje plany rozejdą się po kościach.

Dwunasta. Karta, która pomaga podsumować cały rozkład

Zwróć uwagę na to, co inne karty mówią o sprawności, skuteczności i zawodowych umiejętnościach.

Trzynasta karta: daleka przyszłość

W dalekiej przyszłości możliwy jest sukces dzięki zawodowej sprawności. Co oznacza, że to jeszcze nie teraz.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)