13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

As Monet
czyli środki materialne

Kategoria: Tarot
mon_as.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

As Monet jest taką sztandarową kartą dla całej serii Monet. Jak wszystkie asy, wyraża zasoby i możliwości, a także te sprawy, które ledwie się zaczynają, które istnieją dopiero w zarodkowej formie. Asy przypominają więc to, o czym pisał Laozi w księdze Tao-te-cing (Daodejing): że każda rzecz, kiedy jest na pozór słaba, a to dlatego, że jest młoda i ledwie narodzona, w istocie jest wtedy najsilniejsza; i przeciwnie: to co niby silne i sztywne, w istocie już czeka na swój upadek. Asy przedstawiają takie rzeczy: te, które są na początkowym etapie powstawania i przez to są zarazem słabiutkie i potężne. Przeciwieństwem asów są dziesiątki, które właśnie oznaczają kres drogi rozwoju, kiedy dana rzecz chce już przemienić się w coś przeciwnego.

Monety przedstawiają materialne bogactwo; As Monet symbolizuje więc zarodki, zaczątki materialnego bogactwa, a więc, mówiąc prostym językiem, ową smykałkę do interesów, od której - plus szczęście - zaczyna się każda fortuna. Na takim etapie rozwoju był Steve Wozniak, kiedy w garażu skręcał swoje pierwsze komputery; i Bill Gates, kiedy do podobnych komputerów pisał swoje pierwsze programy. A dziś ich firmy, Apple i Microsoft, to finansowe imperia.

We wszystkich typowych pytaniach As Monet jest kartą wielce optymistyczną, bo każe dobrze myśleć o przyszłości, nawet, jeżeli w chwili obecnej klient jest biedny - gdyż oznacza te cechy osobowości, od których zależy, czy komuś dane jest zbić majątek.

Ale podobnie jak inne asy, również As Monet nie zapowiada automatycznego sukcesu, i od innych kart w rozkładzie będzie zależało, czy z tego kiełka wyrośnie potężne Drzewo Pomyślności.


As monet czyli podstawy materialnego sukcesu

Asy oznaczają to, co w nas i w naszych sprawach jest potencjalne - czyli to, co gdzieś w środku pod powierzchnią siedzi, ale jeszcze się nie ujawniło. Ponieważ tarotowy kolor Monet ma najwięcej wspólnego z pieniędzmi, to As Monet oznacza nasze (nie ujawnione jeszcze) możliwości i umiejętności robienia pieniędzy. Jeśli w ważnym miejscu rozkładu kart wyjdzie As Monet, oznacza to, że zarodki z których wyrośnie pewna wielka fortuna, już są obecne - chociaż niewtajemniczone oko jeszcze ich nie zauważa. Bo kto by się przejmował młodymi ludźmi, którzy w garażu skręcają miniaturowy komputer (tak zaczynali twórcy macintosh'ów) - albo kimś, kto zaczyna pompować jakąś śmierdzącą ciecz z głębi ziemi (mam na myśli pierwszych nafciarzy).

As Monet jako pierwsza karta, najważniejsza w rozkładzie:

Jeśli chodzi o pieniądze i ich zarabianie, trzymasz istnego asa w rękawie! Wszystkie możliwości już istnieją: masz odpowiedni talent do interesów, są warunki do robienia pieniędzy, są już obecne wszystkie czynniki, które, złożone razem, wykreują wielką fortunę.

As monet jako karta nr dwa, czyli ta, która zawiera ostrzeżenia:

Warunki do wzbogacenia są - ale łatwo możesz je zmarnować, nie zauważyć ich, źle wybrać moment startu w interesach. Coś wielkiego mogło wyrosnąć - błędne decyzje zniszczą to w zarodku.

As monet jako trzecia karta - odpowiedź na pytanie co robić?

Należy kształcić i rozwijać najmniejsze nawet umiejętności robienia interesów. Twoja dalsza droga życiowa zależy od takich twoich talentów, które teraz są ledwo zauważalne.

Jako krata czwarta, czyli obciążenia z przeszłości:

Jeśli chodzi o pieniądze jesteś wciąż wiecznym zaczynającym, gdyż pewne złe doświadczenia z przeszłości nie pozwalają ci się rozwinąć.

Jako karta piata, mówiąca o partnerach:

Ludzie, z którymi współdziałasz, to wschodzące gwiazdy biznesu. (Ze wszystkim, co w tej sytuacji dobre - i złe.)

Jako karta szósta, czyli najbliższa, nadchodząca przyszłość:

Czeka cię dojście do etapu, kiedy w interesach (i w sprawach finansowych) będziesz kimś, kto ledwo zaczyna, albo kto dopiero szuka jakichś potencjalnych możliwości.

Karta siódma, czyli niespodzianki w przyszłości:

Niespodziewanie otworzy się przed tobą nowa dziedzina (nowy sposób) zarabiania pieniędzy - i to będzie coś, co dopiero się ledwo zaczyna.

Karta ósma - to, co się na pewno nie zmieni:

Jeśli chodzi o sprawy materialne, na pewno pozostaniesz na pozycji ledwie zaczynającego.

Karta dziewiąta - w czym możesz uzyskać mistrzostwo:

Masz szanse rozwinięcia pewnych umiejętności w interesach - takich, które ledwie znasz.

Karta dziesiąta - pożytek dla innych:

To co robisz, daje innym szanse na uruchomienie jakichs interesów, na wystartowanie w zarabianiu pieniędzy.

Jedenasta - to, co się rozproszy i zostanie zagubione:

Jakieś rzadkie talenty, propozycje, pomysły finansowe zostaną zapomniane i nie zauważone.

Dwunasta - jeszcze jedno podsumowanie całego rozkładu:

W tym co się dzieje, widać początki pewnej atrakcyjnej działalności finansowej.

Trzynasta, czyli to co będzie się dziać w następnym cyklu rozwoju:

Jeszcze dana ci będzie szansa, aby zaczynać jakieś dobrze rokujące i oryginalne interesy - ale to nie teraz i nie prędko.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)