13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

Dwójka Pucharów
czyli: jest gorąco i szaleją namiętności

Kategoria: Tarot
puch_2.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

Kolory tarota odpowiadają czterem żywiołom astrologii. Kije to żywioł Ognia, Puchary - żywioł Wody, Miecze - żywioł Powietrza i Monety - żywioł Ziemi. Dwójka Pucharów to żywioł Wody plus szczególne przesłanie Dwójek, które mówią o naszych związkach.

Tarotowe Puchary opowiadają o uczuciach, o naszym życiu emocjonalnym. Dwójki mówią o tym, co się dzieje, gdy kogoś spotykamy - mówią o związkach miedzy ludźmi. Nic dziwnego więc, że Dwójka Pucharów zapowiada... miłość. I tak tę kartę nazwał słynny angielski mag, Aleister Crowley - Love. I uznał, że przypomina sytuację w horoskopie, kiedy Wenus jest w znaku Raka. Dwójka Pucharów nie mówi jednak o jakimś spokojnym, umiarkowanym uczuciu. Mówi o tym, że ktoś jest ogarnięty falą namiętności, silniejszą od niego. Często, gdy wychodzi ta karta, można podejrzewać, że w miłosną aferę zamieszanych jest więcej niż dwoje osób - że szykuje się jakiś (przynajmniej) trójkąt... Dwójka pucharów zwiastuje czas, kiedy ludzie mają pstro w głowach i chodzą, jak te koty w marcu, z obłędem w oczach. Przy innych pytaniach ta sama karta może oznaczać bardzo rozemocjonowane życie rodzinne, albo przynależność do pewnej grupy, gdzie jest gorąco, bo szaleją namiętności (nie zawsze miłosne). Może też oznaczać, że z jakąś grupą ludzi, środowiskiem, miejscem - jesteśmy na śmierć i życie związani emocjonalnie. Zawsze mówi, że emocje górują nad rozumem, a ludzie się wzajemnie zarażają swoimi humorami. I nawet jeżeli w nikim się nie kochamy, karta ta zapowiada intensywne życie towarzyskie. Gdy panują energie Dwójki Pucharów, nie ma siły - człowiek nie może wytrzymać w pojedynkę.


Dwójka Pucharów czyli Bądźmy Razem

Dwójka Pucharów jako pierwsza karta w rozkładzie

Twoje sprawy rozgrywają się na szerszej arenie - dotyczą grupy ludzi, do których należysz (albo chcesz należeć), i z którymi cię łącza emocjonalne więzy. Być razem z innymi, poczuć ducha wspólnoty, przeżywać wspólne doświadczenia - to jest teraz najważniejsze. Karta ta może mówić o miłości do jednej osoby, ale *jeden* przedmiot uczuć to zwykle za mało, kiedy wibrujesz energią tej karty.

...Jako druga karta w rozkładzie

Masz skłonność do zamykania się w ciasnym kręgu osób, oraz ich spraw, które wydają ci się (fałszywie!) ważniejsze nade wszystko. Emocje zaślepiają cię. Karta ta często pokazuje uwikłanie w tzw. złe towarzystwo, grupę o destrukcyjnych wpływach, sektę; albo spory rodzinne.

Jako trzecia karta

Idź za głosem serca! Twoje życie emocjonalne jest teraz na pierwszym planie. Powinieneś włączyć się w życie pewnej gromady, a może taką grupę bliskich ci ludzi skupić wokół siebie.

Czwarta karta

Masz skłonność (kiedy źle się dzieje) wracać na łono rodziny, liczyć na pomoc mamy lub taty. Karta ta może też wskazywać, że pragniesz wrócić w objęcia dawnego partnera, zamiast przekroczyć próg i nawiązać nowy związek.

Piąta karta

Wielkie powodzenie! Możesz liczyć na dobre uczucia, miłość, zaufanie, pomoc - zarówno ze strony osoby, z którą jesteś blisko związany, jak i ze strony całego grona przyjaciół.

Szósta karta

Związek z bliską osoba zbliża się do spełnienia! Satysfakcja w życiu erotycznym. Zacieśnienie więzi z grupą ludzi, do której należysz.

Siódma karta

Jak inne Dwójki, Dwójka Pucharów na tej pozycji oznacza zwykle niespodziewany wybuch uczuć, lub to, że ktoś Ciebie pokocha.

Ósma

W swoich planach powinieneś brać pod uwagę fakt, że w istocie jesteś zależny emocjonalnie od pewnej osoby lub grupy osób (rodziny, rodziców, małżonka, "paczki" przyjaciół), i plany w których nie bierzesz ich pod uwagę po prostu są nierealne.

Dziewiąta

Twoje związki emocjonalne z pewną grupa ludzi sprawiają, że ty i twoi przyjaciele zdolni jesteście uruchomić swój twórczy potencjał.

Dziesiąta

Energetycznym polem swojej miłości obejmiesz większy wycinek świata i więcej bliskich ci ludzi, niż sądzisz.

Jedenasta

Niedosyt miłosnych przygód...

Dwunasta

Pomyślna karta w tej pozycji: zapowiada trwałość związków uczuciowych, i trwałość wspólnych przedsięwzięć z ludźmi, z którymi jesteś związany.

Trzynastka

Ukrywasz swoje prawdziwe uczucia i to się będzie mścić w dalszej przyszłości.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)