13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

Trójka Pucharów
karta zakochanych marzycieli

Kategoria: Tarot
puch_3.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

Tarotowe karty z serii Pucharów mówią o życiu uczuciowym, a najczęściej - o miłości. Kiedy wychodzi Trójka Pucharów, oznacza to, że pytający pogrążony jest w stanie oczekiwania połączonego z tęsknotą. Już jest zakochany - lub też właśnie dojrzał do tego, aby się zakochać i rozgląda się po świecie w nadziei, że znajdzie swój ideał, swoje bóstwo.

Zwykle ta karta oznacza, że kogoś bardzo chcemy pokochać, chcemy znaleźć swoją miłość. All you need is love - Potrzeba ci jedynie miłości - jak śpiewali przed laty niezapomniani The Beatles. Często ta mówi o miłości nie do końca spełnionej - takiej, kiedy to wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń.

Nawet jeżeli nie pytamy o sprawy miłości, ta karta oznacza, że na kogoś czekamy, kogoś nam brakuje: przysłowiowego czwartego do brydża, albo po prostu osoby, która by zrozumiała nasze problemy i kłopoty.

Nastrój, jaki opisuje ta karta, to nieokreślona tęsknota, kiedy dusza oddaje się marzeniom i przeżywa wzruszenia. Ten nastrój sprzyja twórczości poetów czy innych lirycznych romantyków, ale stanowczo nie sprzyja działaniu w twardym świecie.

Jeżeli chcemy wejść do spółki w biznesie, lub podjąć pracę na nowym stanowisku, wtedy to karta jest poważnym ostrzeżeniem: mówi, że wcale nie zależy nam na pracy ani na pieniądzach, tylko brak nam bliskiego serca i słów niosących pociechę...

David Sheridan narysował na tej karcie w swojej talii rozmnażające się ptaki, a Pamela Coleman-Smith (autorka talii Rider-Waite) - trzy panny pląsające z pucharami w dłoniach. Aleister Crowley nadał Trójce Kijów tytuł Obfitość, lub Nadmiar, jako że w tej karcie uczucia rozrastają się jak bujne rośliny w upalnym i wilgotnym klimacie.

Jeżeli planujesz jakieś przedsięwzięcie, i wyjdzie ci Trójka Pucharów, powinieneś wiedzieć, że w twojej obecnej sytuacji rozumowe plany są niczym wobec fal emocji, jakie pojawiają się pomiędzy tobą i bliskimi ci osobami. Ta karta mówi: teraz rządzą prawa serca, nie rozumu.


Trójka Pucharów - karta zakochanych marzycieli

Trójki to karty, które skłaniają do działania, puchary zaś to kolor uczuć, emocji i namiętności. Dlatego Trójka Pucharów jest kartą, która często wskazuje na zakochanie i skłania do tego, aby ze swoim uczuciem coś zrobić - ta przykład wyznać je wybrańcowi/wybrance swojego serca.

Trójka Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie

Emocjonalne poruszenie. Nadmiar uczuć, który się przelewa i nie mieści w przyjętych do tej pory ramach życia. Przy tej karcie nie wolno radzić, by ktoś patrzył na świat chłodnym okiem, bo to po prostu jest niemożliwe! Karta sprzyjająca zakochanym - i artystom tworzącym z głębi serca.

Jako karta druga, ostrzegająca

Zbyt wielka masa emocji może działać jak trucizna: blokować cię, zahamowywać, mącić rozum. Zamiast wyjść ku ludziom (a szczególnie ku komuś, kogo kochasz), pogrążasz się w sobie i swoich rozterkach.

Jako karta trzecia - sposób działania

Swojego uczucia nie wolno ci dłużej ukrywać! Powinno się stać czymś obiektywnym i przejawionym. Powiedz o tym zainteresowanej osobie. Niech się świat dowie, że kochasz. A może warto, byś swoim uczuciom nadał formę dzieła sztuki?

Czwarta - ograniczający wpływ przeszłości

Wracasz na dawne ścieżki nie wyrażonego uczucia i niespełnionej miłości.

Piąta karta - partnerzy

Ważną rolę odgrywa w Twoich planach osoba, z która jesteś silnie związany uczuciowo. Razem wiele dokonacie.

Szósta - cel, jaki już widać

Szczęście w miłości. Odnalezienie drogi do serca (i nie tylko serca...) kochanej osoby. Twoja miłość obrasta w życiowe powodzenie.

Siódma karta - to, co się zbliża, choć o tym nie wiesz

W powietrzu wisi niespodziewane zauroczenie czyjąś osobą i poruszenie emocjonalne, choć może jeszcze o tym sam nie wiesz. Ten fakt może (pomyślnie lub niepomyślnie) zaburzyć Twoje plany.

Ósma karta - sprawy zbyt oczywiste, aby je zauważać

To, co masz zamiar osiągnąć, zależy od tego, że kochasz i jesteś kochany. Doceń to.

Karta dziewiąta - mistrzostwo, powołanie, wielkie osiągnięcia

Dzięki obecnemu poruszeniu emocjonalnemu jesteś otwarty na pozytywne bodźce i szanse ze świata.

Dziesiąta - trwały pożytek

Nadmiar uczuć jest początkiem obfitości i dostatku również i w innych dziedzinach życia!

Jedenasta - rzeczy niedojrzałe i niespełnione

Miłość, uczucie, które rozwiewa się w dym.

Karta dwunasta - w jaki sposób na nowo przyjrzeć się rozłożonym kartom

Aby prawidłowo odczytać cały rozkład, popatrz na karty jeszcze raz, tak jakby dotyczyły kogoś zakochanego.

I trzynasta - zalążek dalszej przyszłości

W dalszej przyszłości z wielką siłą odezwa się uczucia i namiętności, które teraz nie mogą się spełnić.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)