13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

Walet Kijów

Kategoria: Tarot
walkij.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

Wiemy już dobrze, że Kije są najbardziej naładowanymi energią kartami wśród Małych Arkanów i odpowiadają żywiołowi Ognia. Zaś cztery karty zwane Waletami (jak również Paziami, Giermkami, a przez Aleistera Crowleya - Księżniczkami) zostały wynalezione po to, aby wskazywać na osoby młode (lub tylko młodsze od tego, komu wróżymy), niedojrzałe i dziecinne, ale także takie, które zajmują wszelkie pomocnicze i służebne role w społeczeństwie.

Co zatem wynika z połączenia Waleta i żywiołu ognia, czyli jaki jest charakter Waleta Kijów? Otóż oznacza on wszelkich psotnych urwisów - osoby zazwyczaj młode, ale także mało odpowiedzialne i dość lekkomyślne; takich, którzy żyją chwilą i w swoich zachowaniach bywają mocno nieobliczalni. Walet Kijów pojawia się tam, gdzie dzieje się jakiś ruch, zamieszanie i wszelkie spontanicznie wydarzające się akcje. Ale też ruch i zamęt przychodzi wraz z nim. Walet Kijów jest największym w całym tarocie nosicielem zarówno zwykłego zamętu, jak i twórczego niepokoju... i nieporządku.

Karta ta symbolizuje także osoby lubiące grać i ryzykować; takie, które lubią różne podniecające, ekscytujące przygody. Ulubionym zajęciem Waletów Kijów są wszelkie wyścigi i zawody, gdzie można zarówno wygrać jak i przegrać. Ktoś taki jest zwolennikiem nowości, ale często brakuje mu zarówno głębi, jak i chwili na zastanowienie.

Życiowa droga Waleta Kijów jest droga ciągłych prób, błędów, zaczynania od nowa - ale i przeszkadzania innym.

Często karta ta ostrzega przed niepoważnymi wspólnikami i mało rozsądnymi propozycjami, jak również przed tym, że można paść ofiarą pospolitego oszustwa.


Walet Kijów

Karty zwane Waletami (a także Giermkami, Paziami lub Księżniczkami) służą do wskazania osób młodych, niedorosłych, a także mało odpowiedzialnych oraz sprawujących funkcje służebne i pomocnicze. Walet Kijów jest kartą naładowana energią żywiołu Ognia. Dlatego oznacza wśród ludzi wszelkich młodych (duchem) wiercipiętów i włóczykijów, wiecznych poszukiwaczy i szperaczy, wichrzycieli, siewców zamętu. Ludzie tego typu lubią grę i ryzyko, i wszelkie ściganie się i zawody, nie tylko sportowe. Walet Kijów przypomina w astrologii aktywność Marsa w znaku Bliźniąt.

Walet Kijów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

W tym, co się dzieje i o co pytasz, kluczowa role odgrywa pewien człowiek w typie Waleta Kijów, a więc mało odpowiedzialny ryzykant i awanturnik, siewca niepokoju (twórczego niepokoju). Może ty sam nim jesteś?

Walet Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

Zagrożeniem dla ciebie jest osoba pewnego nieodpowiedzialnego wichrzyciela i ryzykanta. Wchodzenie z nim w układy i zgadzanie się na jego nierozsądne propozycje może być zgubne. Uwaga! Karta ta może też oznaczać, że zło tkwi w tobie - przez to, że sam za bardzo przypominasz Waleta Kijów.

Walet Kijów jako karta trzecia, wskazująca, co robić:

Postępuj jak Walet Kijów, co oznacza: nie obawiaj się ryzyka i rywalizacji. Wyścigi wygrasz! Blefuj. Stosuj fortele. Strasz przeciwników. Odrobina oszustwa w dobrej sprawie nie zaszkodzi.

Jako karta numer cztery - kłopotliwy bagaż przeszłości:

Masz urazy na punkcie ludzi nazbyt obrotnych i wyszczekanych, którym nie ufasz i których się boisz. Zapewne od kogoś takiego w przeszłości wycierpiałeś. Ale ten uraz zarazem sprawia, że nie wykorzystujesz wystarczająco własnej obrotności i przebiegłości, czyli własnych cech Waleta Kijów.

Jako karta numer pięć - partner, partnerzy:

Twoim partnerem jest ktoś w typie Waleta Kijów, czyli osoba (aż nazbyt) rezolutna i przebojowa, a przy tym mało odpowiedzialna. (Inne karty w rozkładzie powiedzą, czy to dobrze, czy źle.)

Jako karta numer sześć - najbliższa przyszłość i skutki tego, co się dzieje teraz:

Wygra, wyjdzie na prowadzenie, osiągnie największe wpływy osoba w typie Waleta Kijów, a więc ryzykant i awanturnik. Do kogoś takiego należy najbliższa przyszłość.

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

Nieoczekiwanie pojawi się pewien Walet Kijów, zawróci wszystkim w głowach i wniesie zamęt. (Który może okazać się twórczy!)

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione:

Pewna ważna dla sprawy (o którą pytasz) osoba w typie Waleta Kijów na pewno się nie zmieni, czyli ani się nie poprawi, ani nie ustatkuje.

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać:

Warto ćwiczyć w sobie cechy Waleta Kijów, a więc beztroskę, spontaniczność i żywiołowość. Nie daj się wziąć w karby!

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu:

Pewna osoba w typie Waleta Kijów (beztroska i żywiołowa) przyniesie wiele radości innym.

Jedenasta - to, co zostanie rozproszone, co rozejdzie się po kościach:

Wpływy pewnego Waleta Kijów a więc osoby beztroskiej i awanturniczej, rychło pójdą w zapomnienie i nie warto z tą osobą wiązać nadziei.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy nie zaznaczona jest w nich obecność pewnego Waleta Kijów czyli osoby żywiołowej i awanturniczej, i jakoś on nie narozrabia.

Trzynasta - widoki na odległą przyszłość:

Jeszcze pewien Walet Kijów (enfant terrible, swawolny Dyzio) zrobi karierę, ale to nie nastąpi prędko.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)