13 października 2002

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart

Walet Pucharów

Kategoria: Tarot
walpuch.inq.jpg
made & © by Inqbus 2009

Walet Pucharów - podobnie jak i inne Walety - reprezentuje osoby młodsze i skromniejsze od kogoś, komu wróżymy, oraz takie, które pełnią różne pomocnicze funkcje, zarówno w jego życiu, jak i w ogóle. W dawnych czasach Walet Pucharów znakomicie nadawał się do tego, aby wskazywać wierną służbę - te wszystkie osoby, które pomagały tym zamożniejszym i wyżej postawionym ubierać się, sprzątać po sobie, a przy okazji miały dostęp do ich najbardziej prywatnych tajemnic. Dziś raczej szukać powinniśmy Waletów Pucharów wśród rozmaitych skromnych i nie rzucających się w oczy przyjaciół, kolegów, doradców, pomocników. Waleta Pucharów poznajemy po tym, że robi swoje i nie rzuca się w oczy - a często jego dokonania i pomoc, jaką świadczy innym, są niebagatelne.

Jest jeszcze jedna strona Waleta Pucharów, którą powinniśmy brać pod uwagę przy wróżbach. Kolor Pucharów związany jest z życiem uczuciowym i ze związkami erotycznymi. Dlatego karta ta jak żadna inna nadaje się do tego, żeby oznaczać osoby, z którymi nasz klient związany jest nieformalnymi i skrywanymi relacjami erotycznymi. Gdyby prezydent Clinton radził się kart tarota, Walet Pucharów oznaczałby Monikę Lewinsky!

Jeżeli ta karta pojawia się w odpowiedzi na pytania o karierę społeczno-zawodową, należy być ostrożnym, gdyż może to oznaczać, że klientowi pisane są tylko funkcje podrzędne i pomocnicze.

Jeżeli jest wróżbą odnośnie związku uczuciowego, może oznaczać, że długo pozostanie on niesformalizowany. Ale na ogół ta karta ma sens umiarkowanie pozytywny, chociaż nigdy nie zapowiada zrywów ani sukcesów, ani też wielkich pieniędzy.


Walet Pucharów

Karta Walet Pucharów służy w rozkładach tarota do wskazania osób w pewien sposób podrzędnych, działających na drugim planie, pełniących role służebne. Ludzie których ma na myśli ta karta, trudzą się i krzątają, aby innym było wygodniej, milej, weselej. A ponieważ kolor Pucharów ma związki z życiem uczuciowym, to karta Walet Pucharów jak mało która nadaje się do tego, aby oznaczać skromnych i skrywanych kochanków i kochanki.

Walet Pucharów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

Cały problem, o który pytasz sprowadza się do tego, że jest osoba - skromna, mało widoczna, działające w tle - która już wiele dla ciebie robi (lub dla twojej sprawy), coś ułatwia lub pomaga ci zrealizować twoje marzenia. (Może chodzić o twoje marzenia erotyczne.)

Walet Pucharów jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

Zagrożenie stanowi osoba, na która wskazuje Walet Pucharów: może to być ktoś, kto wykonuje pewne służebne czynności na twoją korzyść, pewien pozostający w cieniu pomocnik, albo ktoś, pomiędzy kim a tobą istnieje niejasny związek uczuciowy.

Walet Pucharów jako karta trzecia, wskazująca, co robić:

Działaj na wzór Waleta Pucharów, to znaczy nie dbaj o rozgłos, licz się z tym, że korzyści nie przyjdą od razu. Pozostań w cieniu, kogoś z kim jesteś związany uczuciowo wysuń na pierwsze miejsce; działaj z ukrycia. Uwaga! Ta karta na trzeciej pozycji nie jest zbyt dobra wróżbą.

Jako karta numer cztery - kłopotliwy bagaż przeszłości:

Walet Pucharów w tym miejscu może oznaczać jakieś zadawnione urazy i kompleksy, związane ze służbą, z nieuczciwymi pomocnikami; albo urazy na punkcie skrywanych związków uczuciowych. Karta ta może też znaczyć, że nie potrafisz rozwinąć skrzydeł bo sam siebie (świadomie lub podświadomie) uważasz za takiego skromnego i zdołowanego: Waleta Pucharów.

Jako karta numer pięć - partner lub partnerzy:

Twoim partnerem jest osoba, która pozostaje w cieniu, do której niechętnie przyznałbyś się przed światem - ale za to wywiera na ciebie potężny wpływ emocjonalny.

Jako karta numer sześć - najbliższa przyszłość i skutki tego, co się dzieje teraz:

Wszystko zależy od tego, jak się zachowa, jak postąpi pewien Walet Pucharów, czyli osoba pozornie mało znacząca, która jednak zza kulis wywiera na zainteresowanych wyraźny wpływ. Znaczenie tej osoby rośnie!

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

Pomiędzy tobą a pewnym Waletem Pucharów zajdą nieoczekiwane wydarzenia, które w sposób, których dziś wydaje się niemożliwy, zmienią twoja przyszłość. (Np. ktoś znany tylko ze zdawkowej przygody erotycznej wyrośnie na najważniejszą osobą w twoim życiu.)

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione:

Nie zmienione pozostana wpływy i znaczenie pewnej osoby w typie Waleta Pucharów; ów ktoś może być przedmiotem twoich skrywanych namiętności.

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać:

Pozostań w swej roli Waleta Pucharów, czyli kogoś, kto działa w ukryciu, na drugim planie; taka rola w zupełności ci wystarczy. Drugie znaczenie karty polega na tym, że powinieneś docenić zasługi pewnego Waleta Pucharów.

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu:

Pewna grupa ludzi zyska wytrwałego, oddanego pomocnika.

Jedenasta - to, co nie dojdzie do skutku:

Zarysowujacy się związek z pewną osoba w typie Waleta Pucharów (skromną, oddaną, postającą na drugim planie) nie dojdzie do skutku, rozproszy się, pozostanie w sferze mglistych rojeń.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytania rozkładu:

Przyjrzyj się wyłożonym kartom, czy wśród nich nie ma takich, które świadczyłyby o większej (niż można by początkowo sądzić) roli pewnej skromnej lecz oddanej osoby w typie Waleta Pucharów.

Trzynasta - widoki na odległą przyszłość:

Jeszcze pewien skromny, wierny i oddany Walet Pucharów odegra wielką role w twoim życiu i w nadchodzących wydarzeniach - ale będzie to nieprędko, i na razie jego osoby nie musisz brać pod uwagę.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)